Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Uzņēmējiem

 • Kā izmantot datus, lai panāktu biznesa uzrāvienu

  Kā izmantot datus, lai panāktu biznesa uzrāvienu

  Dati uzņēmumiem paver teju bezgalīgas iespējas uzlabot jau esošos produktus un pakalpojumus, precīzāk noteikt un sasniegt savu mērķauditoriju, un kalpo arī kā inovāciju dzinulis, palīdzot gan identificēt, gan risināt dažādas problēmas. Īpaši bagātīgi dažādus datus iespējams iegūt e-komercijā — ja uzņēmums tos aktīvi apkopo, analizē un izmanto lēmumu pieņemšanā, tie var nodrošināt biznesam strauju uzrāvienu.

  Lasīt vairāk

 • E-rēķini ir nākotne, kurai jāgatavojas jau tagad

  E-rēķini ir nākotne, kurai jāgatavojas jau tagad

  Grāmatvedības procesu digitalizācija, tai skaitā e-rēķinu opcijas ieviešana, uzņēmumiem var pavērt jaunas optimizācijas iespējas un ļaut laicīgi pielāgoties nākotnes standartiem.

  Lasīt vairāk

 • E-komercijas izaicinājums: kā dabai draudzīgi iepakot un piegādāt preces

  E-komercijas izaicinājums: kā dabai draudzīgi iepakot un piegādāt preces

  Ilgtspējas principi kļūst aizvien nozīmīgāki arī e-komercijas vidē. Uzņēmums, kas uz tiem balsta savu ikdienu, ne tikai nodod ziņu saviem klientiem un sabiedrībai, ka tam rūp planētas nākotne, bet bieži vien, ieviešot dabai draudzīgākus risinājumus, arī ietaupa resursus un spēj nodrošināt efektīvāku darbību.

  Lasīt vairāk

 • Īstas, nevis kosmētiskas problēmas risināšana – kā pielietot dizaina domāšanu

  Īstas, nevis kosmētiskas problēmas risināšana – kā pielietot dizaina domāšanu

  Secinot, ka uzņēmumam ar pārdošanu nesokas tik raiti kā iecerēts, visvieglāk ir vainot mārketinga komandu vai investēt lielus līdzekļus jauna risinājuma radīšanā. Taču krietni efektīvāk ir pielietot dizaina domāšanu, lai atrastu patiesās jūsu klientu problēmas.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmēju diskusija: vai no krīzes iznāksim pietiekami spēcīgi?

  Uzņēmēju diskusija: vai no krīzes iznāksim pietiekami spēcīgi?

  Tas, vai Latvijas uzņēmumi pēc krīzes spēs strauji uzņemt apgriezienus, visvairāk  ir atkarīgs no pašu spējas būt elastīgiem un operatīvi ieviest nepieciešamos jauninājumus, tomēr vairāk cietušajām nozarēm ļoti būtisks ir arī efektīvs valsts atbalsts.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu pieredze: iepriekšējās krīzes rūdījums un traktoru iegāde internetā

  Uzņēmumu pieredze: iepriekšējās krīzes rūdījums un traktoru iegāde internetā

  Pandēmijas izraisītā krīze daudziem uzņēmumiem likusi triecientempā pārvērtēt un uzlabot savus biznesa modeļus un procesus. Lai gan atsevišķas nozares iedragātas īpaši smagi, liela daļa Latvijas uzņēmumu tomēr ir spējuši pielāgoties jaunajiem apstākļiem un pat piedzīvo izaugsmi. SEB bankas rīkotajā diskusijā par uzņēmējdarbību pandēmijas laikā secināts, ka Latvijas uzņēmumi ir raduši pie neprognozējamības, tāpēc vismaz daļēji krīzei bijuši gatavi.

  Lasīt vairāk

 • Automatizēts un ilgtspējīgs risinājums uzņēmuma rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai

  Automatizēts un ilgtspējīgs risinājums uzņēmuma rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai

  Viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzņēmums var uzlabot savu naudas apriti un automatizāciju, samazinot dabas resursu patēriņu un gādājot par ilgtspēju, ir tradicionālo papīra rēķinu nomaiņa pret elektroniskajiem rēķiniem.

  Lasīt vairāk

 • E-veikalu plauktos iecienīti arī augļi un dārzeņi – Rimi Latvia pieredze

  E-veikalu plauktos iecienīti arī augļi un dārzeņi – Rimi Latvia pieredze

  Rimi Latvia 2019. gada nogalē izveidotais e-veikals iemantojis gan pircēju uzticību, gan spēlē arvien būtiskāku lomu uzņēmuma izaugsmē. Turklāt maldīgs izrādījies pieņēmums, ka veikala darbinieki nepratīs atlasīt glītākos augļus un dārzeņus – šobrīd pircēji e-veikala ratiņos tos ieliek pat biežāk un vairāk nekā klātienē.

  Lasīt vairāk

 • Kā uzņēmumam pieņemt pārdomātus finanšu lēmumus mainīgajā pasaulē

  Kā uzņēmumam pieņemt pārdomātus finanšu lēmumus mainīgajā pasaulē

  Katra krīze uzņēmējiem sarūpē gan pārbaudījumus, gan iespējas rast jaunus attīstības ceļus. Kā šādos nenoteiktības apstākļos pārdomāti rīkoties ar uzņēmuma finansēm? Ar kādiem spēles noteikumiem jārēķinās pēc Covid-19 pandēmijas beigām? Par to Izaugsmes programmas lekcijā stāsta SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

  Lasīt vairāk

 • E-komercijas izrāviens – vai turpmāk ķieģeļus pirksim internetā?

  E-komercijas izrāviens – vai turpmāk ķieģeļus pirksim internetā?

  Covid-19 fons uzņēmumu e-komercijas izaugsmei 2020. gadā devis iespēju pamatīgi atsperties un sasniegt vēl nebijušus rādītājus gan Latvijā, gan Baltijā kopumā. Tomēr joprojām pastāv vairāki būtiski izaicinājumi uzņēmumiem, kas bremzēs augšupejošo līkni. Laikus tos neapzinoties, e-komercijas izaugsme var izrādīties tikai īstermiņa lēciens.

  Lasīt vairāk

 • Videi draudzīga sūtījumu piegāde – uzņēmuma DPD Latvija pieredze

  Videi draudzīga sūtījumu piegāde – uzņēmuma DPD Latvija pieredze

  Katra mūsu izvēle atbalsojas apkārtējā vidē, ilgtermiņā atstājot būtisku nospiedumu. Lai mazinātu negatīvo ietekmi, svarīgas ir zināšanas un aktīva rīcība, izdarot ilgtspējīgas izvēles jau šodien. Viens no uzņēmumiem, kurš šobrīd ikdienā ievieš zaļus un ilgtspējīgus risinājumus, ir sūtījumu piegādes uzņēmums DPD Latvija.

  Lasīt vairāk

 • Kā digitālajā laikmetā veidot efektīvu mārketinga stratēģiju

  Kā digitālajā laikmetā veidot efektīvu mārketinga stratēģiju

  Vadoties pēc pārdomātas stratēģijas, ir iespējams panākt daudz vairāk, nekā paļaujoties vien uz atsevišķām kampaņām vai aktivitātēm. Par to, kā noteikt diagnozi uzņēmuma problēmām, izveidot stratēģiju un piemeklēt atbilstošu taktiku, SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā stāstīja komunikācijas stratēģis, zīmolvedības un mārketinga eksperts Zigurds Zaķis.

  Lasīt vairāk

 • Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Kur rast izaugsmes avotus – izcilākie piemēri Latvijā un pasaulē

  Lai veicinātu sava uzņēmuma izaugsmi, dažkārt jāpadomā plašāk, lai saskatītu jaunus darbības virzienus. SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā jaunuzņēmumu mentors Volless Grīns dalījās savā pieredzē, aplūkojot virkni izcilu biznesa attīstības piemēru, kas varētu palīdzēt pavērt jaunus ideju apvāršņus arī citiem uzņēmumiem.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Laikā, kad teju visapkārt runā par ilgtspēju, var rasties priekšstats, ka mēs katrs gan savā, gan savu uzņēmumu ikdienā ievērojam labākās ilgtspējas vadlīnijas un tiecamies būt atbildīgāki, zaļāki un rūpīgāk izturēties pret mūsu nākotni. Tomēr realitātē redzams, ka tikai neliela daļa uzņēmumu sākuši reālu un nopietnu pārmaiņu procesu un domā tālāk par uzrakstītajām korporatīvās sociālās atbildības politikām. Varētu pat teikt, ka trends šobrīd ir par to domāt un runāt, bet mazāk – darīt.

  Lasīt vairāk

 • Stāsts, modelis, komanda – kā ideju pārvērst par veiksmīgu biznesu

  Stāsts, modelis, komanda – kā ideju pārvērst par veiksmīgu biznesu

  Cenšoties no idejas radīt biznesu, daudzi jaunuzņēmumi cieš neveiksmi, regulāri kāpjot uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem. SEB bankas organizētajā Izaugsmes programmā jaunuzņēmumu mentors Volless Grīns ieskicēja pareizo ceļu, kas jānoiet, lai ideja kļūtu par veiksmīgu biznesu.

  Lasīt vairāk

 • Ieva Tetere: Uzņēmumi ir līdzatbildīgi par savu darbinieku izglītību

  Ieva Tetere: Uzņēmumi ir līdzatbildīgi par savu darbinieku izglītību

  Lai gan varētu šķist, ka izglītība un digitālo prasmju pilnveidošana ir katra paša atbildība, arī uzņēmumiem ir aktīvi jāiesaistās savu darbinieku zināšanu pilnveidē, biedrības Latvijas Formula 2050 organizētajā konferencē “Kā veicināt digitālās uzņēmējdarbības un cilvēkresursu potenciāla pilnveidi un attīstību?” pauda SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

  Lasīt vairāk

 • Kā šobrīd nostiprināt uzņēmuma piegādes ķēdi, izmantojot pieejamos finanšu instrumentus

  Kā šobrīd nostiprināt uzņēmuma piegādes ķēdi, izmantojot pieejamos finanšu instrumentus

  Neskatoties uz to, ka līdz ar piedzīvoto viļņošanos ekonomikā daudziem uzņēmumiem Latvijā ir jāspēj optimizēt savu darbību vai pat nākas to pārtraukt, vienlaikus ir tādi, kuri spēj pielāgoties esošajai situācijai un esošos apstākļus izmantot, lai piesaistītu jaunu finansējumu. 

  Lasīt vairāk

 • Kā Latvijas lauku saimniecības sadzīvo ar Covid-19 sekām ekonomikā

  Kā Latvijas lauku saimniecības sadzīvo ar Covid-19 sekām ekonomikā

  Koronavīruss ir ienesis izmaiņas arī Latvijas lauksaimniecības nozarē, liecina šā gada jūlijā SEB bankas īstenotais Baltijas biznesa pārskats. Lai gan vairums lauksaimnieku mēģina Covid-19 laiku pārdzīvot, neizmantojot atbalsta programmas, gandrīz pusei ir krities apgrozījums, bet daļa plāno arī samazināt darbinieku skaitu.

  Lasīt vairāk

 • Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Turpinot veicināt ilgtspējīgu finanšu tirgus un uzņēmējdarbības attīstību, SEB banka visās Baltijas valstīs piedāvā jaunu finansējuma veidu – Zaļo kredītu. Tā būtiskākais nosacījums ir aizdoto līdzekļu ieguldīšana videi draudzīgu projektu īstenošanā.

  Lasīt vairāk

 • Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kādas prasmes ikvienam jāapgūst, lai nākotnē varētu veiksmīgi iejusties uzņēmuma kolektīvā arī digitālā formātā? Kā iemācīties atrast līdzsvaru starp darba pienākumiem un privāto dzīvi? Vai darba devējam ir jāpalīdz to darīt? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē diskusijas “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” dalībnieki.

  Lasīt vairāk

 • No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas

  No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas

  No logopēdiskas datorspēles, kas palīdz bērniem apgūt izrunu, līdz pat vilnas darbnīcai, kurā pensijas vecuma cilvēki rada visdažādākos tekstilizstrādājumus – tik dažādas un unikālas ir sociālas uzņēmējdarbības konkursam “Tam labam būs augt” idejas. Apskatām visus 10 konkursa finālistu projektus.

  Lasīt vairāk

 • Kā strādāsim 2025. gadā: darba laiku un biroju izvēlēsimies paši

  Kā strādāsim 2025. gadā: darba laiku un biroju izvēlēsimies paši

  Ikviens zina, kas ir 40 stundu darba nedēļa. Taču arvien populārāks kļūst elastīgā darba laika un darba vietas modelis, kad ikkatrs var veikt savus dienesta pienākumus sev ērtākajā laikā un vietā. Vai pēc pieciem gadiem šādi strādāsim mēs visi, un ar kādiem izaicinājumiem saskarsimies, izmantojot šādu darba modeli?

  Lasīt vairāk

 • Kā strādāsim 2025. gadā: digitālie nomadi pusdienlaikā dodas sērfot

  Kā strādāsim 2025. gadā: digitālie nomadi pusdienlaikā dodas sērfot

  Digitālie nomadi var attīstīt biznesu no jebkura Zemeslodes nostūra, bet darbadienu var organizēt, kā pašiem tīk. Tāpēc nomadiem ir pavisam ikdienišķi, piemēram, pusdienlaikā doties pasērfot uz tuvējo pludmali vai baudīt masāžu, lai pēc tam ar jaunu enerģiju atkal ķertos pie darbiem.

  Lasīt vairāk

 • Kā strādāsim 2025. gadā: mīti un patiesība par darbu birojā un attālināti

  Kā strādāsim 2025. gadā: mīti un patiesība par darbu birojā un attālināti

  Kur darbs veicas raitāk – birojā vai mājās? Līdz ar Covid-19 nestajām ikdienas darba režīma izmaiņām katram noteikti ir radusies sava atbilde uz šo jautājumu. Diskusijā “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” darba vides stratēģis Oļegs Ņikitins meklēja atbildes uz dažādiem pieņēmumiem par darbu birojā un attālināti.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.