Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Uzņēmējiem

 • Open banking: nākotnes bankas būs klāt pavisam drīz

  Open banking: nākotnes bankas būs klāt pavisam drīz

  Iespējams, jau tuvā nākotnē daudzas no tradicionālajām banku funkcijām izzudīs un to vietā nāks pilnīgi jaunas. Kāpēc pārmaiņas vajadzīgas un ko tās mums nesīs?

  Lasīt vairāk

 • Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Ikviens uzņēmējs, kurš vēlas būt sociāli atbildīgs, meklē iespējas, kā savus darbiniekus apbalvot par labi paveiktu darbu un lojalitāti. Šobrīd dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu kļūst par arvien pieprasītāku veidu kā celt darbinieku motivāciju un nodrošināt, lai viņi justos aizsargāti neparedzētās dzīves situācijās.

  Lasīt vairāk

 • Skaidras naudas darījumi paliek pagātnē

  Skaidras naudas darījumi paliek pagātnē

  Tehnoloģiju attīstības tempi ienes korekcijas daudzos mūsu paradumos, un viena no pamanāmākajām tendencēm ir skaidras naudas darījumu pakāpeniska aiziešana no uzņēmumu ikdienas. Kas nāk to vietā?

  Lasīt vairāk

 • Kā uzņēmumam efektīvāk plānot izdevumus?

  Kā uzņēmumam efektīvāk plānot izdevumus?

  Ir daudz lietu, ko uzņēmumam grūti paredzēt. Tāpēc vērts veltīt nedaudz laika, lai izpētītu, kā efektīvāk plānot ikdienas tēriņus.

  Lasīt vairāk

 • Ārpakalpojumu izmantošana: par un pret

  Ārpakalpojumu izmantošana: par un pret

  Ārpakalpojumu izmantošana maziem un vidējiem uzņēmumiem dažkārt var būt vienīgais veids, kā maksimāli efektivizēt ikdienas darbību un virzīties uz izaugsmi. Vai tas ir labākais risinājums visos gadījumos?

  Lasīt vairāk

 • Kādu kredītu uzņēmumam izvēlēties īstermiņa mērķiem?

  Kādu kredītu uzņēmumam izvēlēties īstermiņa mērķiem?

  Teju katrā uzņēmumā pienāk brīdis, kad turpmākai attīstībai nepieciešamas investīcijas, kuru pašiem nav. Risinājumi var būt dažādi – sākot no valsts atbalsta programmām, beidzot ar privāta investora piesaisti. Ja nauda nepieciešama ātri un summa nav liela, vērts papētīt banku piedāvājumu.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmuma budžeta plāns – lai laicīgi paredzētu sarežģījumus

  Uzņēmuma budžeta plāns – lai laicīgi paredzētu sarežģījumus

  Budžeta plāna izveide ļauj ne tikai identificēt pašreizējo situāciju un izvirzīt mērķus turpmākajam gadam, bet arī jau laikus apzināt iespējamos sarežģījumus un risinājumus. Esam apkopojuši kādam jau zināmas un kādam pavisam jaunas lietas, kas atvieglos budžeta plānošanu.

  Lasīt vairāk

 • Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Uzņēmējdarbības sākšana ir nopietns lēmums, un daudzi jaunie uzņēmēji meklē dažādus finansējuma avotus izlolotās idejas pārvēršanai realitātē. Taču finansējums ir nepieciešams ne tikai jaunpienācējiem uzņēmējdarbībā.

  Lasīt vairāk

 • 7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk

 • Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

  Kā mazajā biznesā nepalaist garām nevienu klientu

  Ja jūsu bizness ir pavisam neliels, tas nenozīmē, ka jums jāatsakās no iespējas piesaistīt klientus, kas skaidru naudu līdzi nenēsā.

  Lasīt vairāk

 • Revolūcija skaņas pasaulē

  Revolūcija skaņas pasaulē

  Latvijas uzņēmuma Sonarworks klientu vidū ir nopietni mūzikas profesionāļi, arī vairākkārtēji Grammy balvas saņēmēji, kam uzņēmuma radītā programma ļauj vienkāršā veidā tik galā ar iepriekš sarežģīti risināmām skaņas problēmām.

  Lasīt vairāk

 • Izglītība, ko veido skolēni un vecāki

  Izglītība, ko veido skolēni un vecāki

  Bez atgriezeniskās saites izglītības iestādēm nav viegli izvērtēt, kur būtu vajadzīgi uzlabojumi vai pārmaiņas. Ernests Jenavs to pamanīja un kopā ar Jāni Strodu un Jāni Gribustu nolēma radīt produktu, kas ļautu vienkāršā veidā atgriezenisko saiti iegūt un izmantot.

  Lasīt vairāk

 • Latvijas ekotehnoloģija iekaro pasauli

  Latvijas ekotehnoloģija iekaro pasauli

  “Ir pārliecinoša sajūta, ka esmu savā īstajā vietā,” saka Solvita Kostjukova, ekotehnoloģiju uzņēmuma Alina vadītāja, kas iepriekš uzkrājusi pieredzi arī darbā ar zinātniskajiem projektiem.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmēju iespējas ir lielākas, nekā ambīcijas

  Uzņēmēju iespējas ir lielākas, nekā ambīcijas

  Lai gan uzņēmēju aptauja atklāj optimisma mazināšanos, kas saistīts ar nepilnībām valsts pārvaldē un nodokļu politikā, izaugsmes temps tomēr galvenokārt atkarīgs no pašiem uzņēmējiem.

  Lasīt vairāk

 • Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ātrāki norēķini gan pircējam, gan tirgotājam

  Ikvienam ir pazīstama vilšanās sajūta, kas rodas, kad redzi pie veikala kases uzrakstu “Kartes nepieņemam!”, bet skaidras naudas makā nav. Bieži vien šādā situācijā pircējs pat atstāj preci uz letes un aiziet uz citu veikalu. Maksājumu karšu lasītājs ļauj nezaudēt potenciālos klientus.

  Lasīt vairāk

 • Latvijas lauku uzņēmēji ir konkurētspējīgi

  Latvijas lauku uzņēmēji ir konkurētspējīgi

  Iekšzemes kopprodukts (IKP) pērn Latvijā kāpis par diviem procentiem, tomēr lauksaimniecībā pievienotā vērtība mazinājusies. Varam sevi mierināt un pat slavēt, ka salīdzinājumā ar 2004. gadu darba ražīguma kāpums* šajā nozarē starp citām ES dalībvalstīm ir trešais visaugstākais – 68%.

  Lasīt vairāk

 • Ar latvisko gēnu un eksporta jaudu

  Ar latvisko gēnu un eksporta jaudu

  Latvijas sabiedrības attieksme pret lauksaimniecību un lauku uzņēmējiem ir neviennozīmīga, un pastāv viedoklis, ka zemniekiem labumi gandrīz krīt no debesīm, jāprot tikai paņemt. Tajā pašā laikā Latvijā audzētās lauksaimniecības kultūras pārstrādātā veidā un kā izejvielas pārdod 165 valstīs. Vai to var uzskatīt par veiksmes stāstu?

  Lasīt vairāk

 • SEB aptauja: lielo uzņēmumu noskaņojums pārsvarā pozitīvs

  SEB aptauja: lielo uzņēmumu noskaņojums pārsvarā pozitīvs

  SEB bankas veiktā aptauja liecina, ka neskatoties uz globāli neskaidro politiski ekonomisko klimatu, Baltijas valstu lielo uzņēmumu finanšu direktori raugās uz nākamo gadu pozitīvi. Tomēr ir arī jomas, kas rada bažas. Iepazīstinām jūs ar galvenajām aptaujas atziņām.

  Lasīt vairāk

 • Auto līzings jaudīgākam biznesam

  Auto līzings jaudīgākam biznesam

  Daudzu uzņēmumu darbs pavisam burtiski nekust ne no vietas, kamēr nav nopirkts automobilis. Izvēloties transportlīdzekli uzņēmumam, dabiski rodas jautājums, kāds auto kompānijai būtu vispiemērotākais. Kā izvēlēties auto iegādes finansējumu, lai tas būtu piemērots, izdevīgs un drošs?

  Lasīt vairāk

 • Kreditēšanas izaugsme atkarīga no ārējiem faktoriem

  Kreditēšanas izaugsme atkarīga no ārējiem faktoriem

  Kreditēšanas apjomi Latvijā gan privātpersonu, gan uzņēmumu sektorā aug lēni, tomēr diezgan stabili. Jārēķinās, ka arī tuvākajā nākotnē attīstības tempu lielā mērā turpinās noteikt ārēji faktori – no tā, cik labi tiem pielāgosimies, arī būs atkarīga izaugsme.

  Lasīt vairāk

 • Bizness bez kredītkartes – kā auto bez riteņiem

  Bizness bez kredītkartes – kā auto bez riteņiem

  Biznesa vajadzības ir dažādas, un daudzās no tām kredītkarte būs īstais palīgs. Turklāt runa nav tikai par lielām kompānijām, bet arī par mazo un vidējo biznesu.

  Lasīt vairāk

 • Uzdevums no viltus priekšnieka

  Uzdevums no viltus priekšnieka

  Ne vienmēr e-pasta vēstule no Jūsu uzņēmuma finanšu direktora ar lūgumu veikt steidzamu pārskaitījumu nozīmē, ka viņš to patiešām vēlas.

  Lasīt vairāk

 • Būvniecības nozare – sadrumstalota un sezonāla

  Būvniecības nozare – sadrumstalota un sezonāla

  Pēdējo gadu laikā būvniecības nozare Latvijā piedzīvojusi gan spēcīgu kritumu finanšu krīzes ietekmē, gan nelielu kāpumu, kam šobrīd atkal seko lejupslīde.

  Lasīt vairāk

 • Uzņēmumu pieprasījums pēc finansējuma mērens

  Uzņēmumu pieprasījums pēc finansējuma mērens

  Par kreditēšanas politiku, Eiropas Centrālās bankas īstenoto politiku un uzkrājumiem privātajos pensiju fondos intervijā laikrakstam Diena stāsta SEB grupas prezidente un izpilddirektore Annika Falkengrēna. Sarunā piedalās arī SEB bankas Latvijā valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

  Lasīt vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.