Mainīt valodu:
Image

SEB indeksu plāns

  • Ienesīgākais pensiju 2. līmeņa plāns Latvijā pēdējos 3 gados*
  • Zemas komisijas maksas - 0,30% gadā
  • Ja līdz pensijai vairāk nekā 15 gadu un esat gatavs uzņemties augstu risku

*Avots: www.manapensija.lv. Periods: 20.12.2019.- 20.12.2022.

Paragraphs

Ar īsto ieguldījumu plānu Jūsu uzkrājums ilgtermiņā var būtiski palielināties

Lai pensijai krātu efektīvi, izvēlieties savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu. Tā kā Jūsu uzkrājums tiek ieguldīts finanšu tirgos, lai sasniegtu labākus rezultātus, iedzīvotājiem, kuriem pensijas gadi vēl tālu, ieteicams izvēlēties ieguldījumu plānu, kas lielāku daļu iegulda akcijās. Savukārt, tuvojoties pensijai, pāriet uz plānu, kas lielāku daļu iegulda obligācijās nevis akcijās, tādējādi samazinot kapitāla svārstības. Mēs palīdzēsim atrast Jums piemērotāko risinājumu, un atgādināsim, kad pienāks laiks mainīt ieguldījumu plānu.

Uzkrājumu veido daļa no Jūsu un Jūsu darba devēja sociālās apdrošināšanas iemaksām. Ik mēnesi 6% no Jūsu bruto algas nonāk pensiju 2. līmenī.
Iemaksas uzkrājumā tiek veiktas automātiski. Pensiju 2. līmeņa dalībnieki ir visi strādājošie, kuri dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija vai individuāli pieteikušies pensiju 2. līmenim.
Iemaksas uzkrājumā tiek ieguldītas finanšu tirgos, tādēļ ir svarīgi izvēlēties atbildīgu pensiju pārvaldnieku un ieguldījumu plānu, kas piemērots Jums.
Uzkrāto kapitālu iespējams mantot gadījumā, ja tā veidotājs no dzīves šķīries vēl pirms pensionēšanās vecuma sasniegšanas. Uzkrājums tiek veidots tieši Jums, un to sāksiet saņemt pensijas veidā, sasniedzot valsts noteikto pensijas vecumu.

Izvēlieties atbilstoši savam vecumam:

Ir svarīgi pārliecināties, ka izvēlētais ieguldījumu plāns atbilst gadu skaitam, kas atlicis līdz pensionēšanās vecumam un vēlamajai ieguldījumu stratēģijai.
Salīdzināt visus SEB pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānus

Title
Izmaksas iespējas

Description
Sava pensiju 2. līmeņa uzkrājuma apmēru varat uzzināt jebkurā VSAA filiālē vai portālā www.latvija.lv (sadaļā "E-pakalpojumi", izvēloties atskaiti "Pensiju 2.līmeņa dalībnieka konta izraksts").

Sasniedzot valstī noteikto pensionēšanās vecumu vai pensionējoties priekšlaicīgi, Jums jāizvēlas, kā saņemt pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu.

  1. Pievienot uzkrāto pensiju 2. līmeņa kapitālu Jūsu pensiju 1. līmenim un saņemt kopā ar valsts vecuma pensiju.

  2. Izvēlēties Mūža pensijas apdrošināšanu pie kāda no apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējiem. Izvēloties Mūža pensijas apdrošināšanu, Jums būs iespēja pielāgot uzkrātā kapitāla izmaksu apmēru un saņemt naudu savā kontā. Mūža pensijas apdrošināšana dod iespēju uzkrāto kapitālu atstāt mantojumā.

Jūsu izvēle. Globālas pārmaiņas

Vai zinājāt, ka, izvēloties pensiju plānu, kas iegulda ilgtspējīgi, Jūsu uzkrājumi palīdz darīt pasauli labāku?

Nepieciešams padoms par pensiju uzkrājumiem?

  • Mūsu konsultanti atradīs Jums piemērotāko risinājumu un sniegs padomu Jums ērtākajā veidā – tiešsaistē, zvanā vai klātienē.