Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Jaunākie raksti

 • Vai ikviens var kļūt par “stārtaperi”?

  Vai ikviens var kļūt par “stārtaperi”?

  Lai iekarotu tirgus visā pasaulē, nepietiek ar lielisku biznesa ideju vien. Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV izpilddirektore Olga Barretu-Gonsālvisa uzsver, ka jaunuzņēmumu pasaulē neiztikt bez drosmes, ambīcijām un neatlaidības. Taču, ja apņēmība ir atrasta, tad vietējā “stārtapu” komūna piedāvās plašu atbalstu jaunuzņēmuma attīstībai.

  Lasīt vairāk

 • Kā ekonomikas atvēršana ietekmēs inflāciju

  Kā ekonomikas atvēršana ietekmēs inflāciju

  Tuvāko mēnešu laikā Latvijas ekonomikai uzliktie ierobežojumi tiks atcelti, kas veicinās iedzīvotāju pieprasījumu pēc dažādām precēm un pakalpojumiem. Kā tas ietekmēs cenas veikalu plauktos?

  Lasīt vairāk

 • Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Ja esat jauna mājokļa meklējumos, vēlaties remontēt līdzšinējo dzīvesvietu vai uzbūvēt pavisam jaunu māju, mēs piedāvājam risinājumus un līdzekļus jūsu vēlmju īstenošanai. Turklāt aizdevumu iespējams saņemt ērti un vienkārši, bez nepieciešamības kārtot papīra dokumentus klātienē bankā.

  Lasīt vairāk

 • Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Investēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā likt naudai strādāt savā labā. Lai gan ieguldījumu veikšana ir saistīta ar risku un var šķist sarežģīta, SEB bankas radītais Roboinvestors vien 15 minūšu laikā sagatavos personalizētu ieguldījumu ieteikumu, ņemot vērā jūsu iespējas, riska apetīti un mērķus.

  Lasīt vairāk

 • Rūpniecības nozarēm iespaidīgs veikums uz pērnā gada fona

  Rūpniecības nozarēm iespaidīgs veikums uz pērnā gada fona

  Vairums Latvijas apstrādes rūpniecības nozaru aprīlī demonstrējušas iespaidīgu produkcijas apjoma pieaugumu. Lai gan šāds lēciens uz vājā pērna gada fona ir likumsakarīgs, iespējams, aktivitātes kāpums vēl nav galā.

  Lasīt vairāk

 • Inflācijas tendences – visu vajag tagad un tūlīt

  Inflācijas tendences – visu vajag tagad un tūlīt

  Patērētāji ir nocietušies, bet uzņēmumi netiek viņiem līdzi. Droši vien reti kurš Latvijas iedzīvotājs neko nav dzirdējis par sāls vai griķu bumu, kad viena vai otra iemesla dēļ visi metās tukšot plauktus. Taču preces noliktavā bija tik, cik tās bija – ažiotāžu ieplānot nav iespējams, bet lielu krājumu veidošana kaitē biznesam.

  Lasīt vairāk

 • Pirmais Zaļais kredīts – dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanai Latvijā

  Pirmais Zaļais kredīts – dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanai Latvijā

  Turpinot veicināt ilgtspējīgas un atbildīgas ekonomikas attīstību, SEB banka piešķīrusi pirmo Zaļo kredītu Latvijā, kas pieejams uzņēmumiem, kuri īsteno videi draudzīgus un ilgtspējīgus biznesa risinājumus.

  Lasīt vairāk

 • Ko uzņēmums var iegūt, ieviešot videi draudzīgus risinājumus

  Ko uzņēmums var iegūt, ieviešot videi draudzīgus risinājumus

  Lai gan varētu šķist, ka pandēmijas dēļ šis nav īstais brīdis, kad uzņēmumam investēt ilgtermiņa vides problēmu risinājumos, tomēr jāatceras – ja nedomāsim par nākotni tagad, tā var nemaz nepienākt. Turklāt ilgtspējīga pieeja ne tikai parāda uzņēmuma atbildību, bet arīdzan ļauj efektīvāk konkurēt.

  Lasīt vairāk

 • Kā atšķirt labu biznesa ideju no sliktas

  Kā atšķirt labu biznesa ideju no sliktas

  Ikviena biznesa ideja ar laiku var kļūt par pelnošu uzņēmumu, pārliecināta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova. Lai šis ceļš būtu vieglāks un veiksmīgāks, svarīgi jau laikus apjaust idejas potenciālu, meklēt spēcīgus komandas biedrus, nebaidīties meklēt ekspertu padomu, kā arī pievērsties ilgtspējas jautājumiem.

  Lasīt vairāk

 • Latvijas ekonomika slejas kājās no Covid-19 nokdauna

  Latvijas ekonomika slejas kājās no Covid-19 nokdauna

  Lai gan kaimiņiem veicas labāk, arī Latvijas ekonomika ir salīdzinoši veiksmīgi pārcietusi gada sākumu. Turpmākajā cīņā ar Covid-19 ļoti palīdzēs eksporta un patēriņa nozares, taču citās nozarēs pat sagaidāms pārkaršanas risks.

  Lasīt vairāk

 • Algu kāpums uz atlaisto darbinieku rēķina

  Algu kāpums uz atlaisto darbinieku rēķina

  Gads sācies ar pārsteidzošu vidējās darba algas pieaugumu 105 eiro apmērā. Tomēr jāņem vērā, ka, lai gan atsevišķās nozarēs darbinieku skaits ir palicis nemainīgs vai pat audzis, no Covid-19 vairāk cietušajos sektoros notikusi optimizācija un darbinieku skaits sarucis straujāk par algu fondu.

  Lasīt vairāk

 • Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

  Lasīt vairāk

 • Ziema beigusies arī Latvijas darba tirgū

  Ziema beigusies arī Latvijas darba tirgū

  Pateicoties valsts atbalstam un Covid-19 krīzes raksturam, bezdarba līmeņa virsotne izrādījusies krietni zemāka nekā šķita. Taču vienlaikus daudzi tūkstoši iedzīvotāju ir izstājušies no darba tirgus, kas turpmāk varētu radīt sarežģījumus darbinieku piesaistē.

  Lasīt vairāk

 • Saules enerģijas risinājumi ietekmē uzņēmumu kredītreitingu

  Saules enerģijas risinājumi ietekmē uzņēmumu kredītreitingu

  Arvien pieaugošās elektroenerģijas cenas, ambiciozais Eiropas Savienības mērķis sasniegt CO2 emisiju nulles līmeni 2050. gadā un sabiedrības prasības kļūt arvien "zaļākiem" virza arī uzņēmumu interesi par saules enerģijas sistēmu izmantošanu.

  Lasīt vairāk

 • Mājokļu tirgus jaunumi: simtiem pircēju uz vienu dzīvokli

  Mājokļu tirgus jaunumi: simtiem pircēju uz vienu dzīvokli

  Pirmais 2021. gada ceturksnis mājokļu tirgū izceļas ar augošu pieprasījumu pēc finansējuma privātmāju iegādei un būvniecībai, kā arī dzīvokļiem jaunajos projektos, kur nereti par vienu mitekli interesējas pat vairāki simti pircēju.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.