Linda Šablinska
Piedāvājuma attīstības vadītāja
Izglītība: Maģistra grāds vadībzinātnē
Personīgās intereses, hobiji: ceļošana, sports, daba, interjera dizains un mode, grāmatu lasīšana
Dzīves moto: Esi drosmīgs. Riskē. Nekas nevar aizstāt pieredzi.
Linda ir pieredzējusi finanšu speciāliste ar 10 gadu pieredzi finanšu jomā, tostarp astoņus gadus aizvadot banku sektorā. Lindas aizraušanās ir veicināt finanšu pratību. Viņas degsme balstās pārliecībā, ka daloties ar zināšanām, viņai ir iespēja palīdzēt jauniešiem iet soli pa solim iepretim labākai nākotnei.
Kā sākās un attīstījās Tava karjera finanšu nozarē?
Šo stāstu jāsāk no bērnības laika, – jau tad skaidri zināju, ka gribēšu strādāt bankā. Tāpēc vidusskolā mērķtiecīgi izvēlējos mācīties komerczinību novirziena klasē, lai padziļināti apgūtu ekonomiku un matemātiku. Arī vasarā pirms studiju uzsākšanas, kamēr mani vienaudži baudīja atpūtu, es kā praktikante jau strādāju bankā, kur mana atbildība bija sagaidīt klientus, izzināt viņu vajadzības un piemeklēt risinājumus. Prakse man ļoti patika, tur guvu apstiprinājumu tam, ka, jā, – es noteikti gribēšu strādāt bankā. Tāpēc bakalaura studijās izvēlējos apgūt finanses, savukārt maģistrantūrā studēju vadības zinības un paralēli, uz pusslodzi uzsāku darbu Swedbank Konsultāciju centrā. Tolaik jau sāku konsultēt klientus par daudz plašāku bankas pakalpojumu klāstu un biju kā atbalsts dažādu problēmsituāciju risināšanā.
Pēc studijām turpināji strādāt bankā?
Jā, pēc maģistra diploma iegūšanas uz pilnu slodzi sāku darbu vienā no Latvijas bankām – Servisa centrā kredītkaršu departamentā, kur nostrādāju piecus gadus. Vispirms bija jāapgūst norvēģu valoda līdz B2 līmenim, kas arī bija viens no iemesliem, kāpēc izvēlējos strādāt tieši tur. Papildus tam, ieguvu arī kouča sertifikātu, kas ļāva pasniegt dažādas starpnozaru prasmes (soft skills) maniem kolēģiem, piemēram, par mērķu izvirzīšanu, publisko runu un tamlīdzīgi. Katram karjerā pienāk brīdis, kad gribas apskatīties, vai zāle kur citur nav zaļāka, tāpēc nomainīju nozari un divus gadus nostrādāju par grāmatvedības nodaļas vadītāju. Secināju, ka mana īstā vieta tomēr ir banku nozarē, tādēļ pirms gada pievienojos SEB komandai.
Ko Tu dari SEB bankā?
Mans ceļš SEB bankā sākās kā pārdošanas atbalsta vadītājai ar lielāko uzsvaru uz bērnu un jauniešu segmentu. Mērķis ir nodrošināt klientiem vērtīgu un konkurētspējīgu piedāvājumu, augstu apmierinātību un lojalitāti, un sekmēt ilgtermiņa attiecības, jo bērni ir mūsu nākotnes klienti. Jau pēc pirmās darba nedēļas man bija jākļūst par SEB Skolu vēstnešu programmas vadītāju. Šī programma Latvijā norisinājās jau trešo gadu, – tās ietvaros mēs dodam iespēju skolēniem kļūt par finanšu pratības vēstnešiem. Mācām skolēniem finanšu pamatlietas – stāstām par budžeta plānošanu, investīcijām, kiberdrošību un uzņēmējdarbības uzsākšanu. Līdz ar to mani sāka aicināt uz dažādiem pasākumiem, lai jauniešiem stāstītu kā pārvaldīt savu budžetu. Es kļuvu par finanšu pratības mentori, un tagad tā ir nozīmīga sastāvdaļa manā ikdienas darbā.
SEB kultūras pamatā ilgtermiņa attiecības kā viena no SEB pamatvērtībām. Mums ir svarīgi, lai darba vide būtu gan draudzīga, gan iekļaujoša un vērsta uz sadarbību. Ko tev nozīmē šī – attiecību – dimensija?
Sadarbība ir viena no būtiskākajām sastāvdaļām kopīgu mērķu sasniegšanā, jo tā ir cieši saistīta ar savstarpēju komunikāciju gan komandas ietvaros, gan ar klientiem, tāpat arī ar cieņu un uzticību. Videi ir ļoti liela nozīme, – ja darbinieki jūtas piederīgi, novērtēti un var brīvi izteikt savu viedokli, tie spēj arī daudz produktīvāk kopā strādāt un sasniegt augstākus rezultātus. Arī manā darba ikdienā tas ir svarīgi, jo ikviens projekts ir saistīts ar sadarbību ar citām komandām un kopīgu darbu.
SEB uzsver nepieciešamību nepārtraukti mācīties un, neatkarīgi no katra darbinieka pieredzes, nodrošina iespēju augt un saglabāt zinātkāri. Tas tiek veikts caur dažādām apmācībām un arī iespējām paplašināt karjeru SEB iekšienē. Cik svarīga Tev ir zinātkāre un izaugsmes iespējas?
Zinātkārei un izaugsmei darbā ir izšķiroša loma, jo zinātkāre rada jaunas idejas, un tas bieži vien noved pie inovācijām, kas mums palīdz veiksmīgāk pielāgoties mainīgajai videi un saglabāt konkurētspēju. Manā darbā ir būtiski būt proaktīvai un informētai gan par finanšu nozari, gan jaunām tendencēm un tehnoloģijām. Man ir jāizprot, kā pārmaiņas un aktualitātes sabiedrībā ietekmē mūsu klientu paradumus, kā tas atspoguļojas uz jauniešiem un viņu vajadzībām. Arī man personīgi ir svarīgi pilnveidot sociālās saziņas prasmes, lai saskarsmē ar kolēģiem un klientiem es prastu gan sadzirdēt, gan tiktu sadzirdēta, kā arī sarežģītas finanšu pratības tēmas varētu pasniegt jauniešiem uztveramā, aktuāla un iedvesmojošā veidā.
Kāds ir bijis Tavas izaugsmes lielākais virzītājspēks SEB bankā?
Mans galvenais virzītājspēks darbā, – iekšējā motivācija un mērķtiecība nepārtraukti mācīties, attīstīties un sasniegt rezultātus. Liela ietekme ir arī darba videi un kolēģiem, kuri te ir tik atbalstoši – labprāt dalās savā pieredzē un sniedz padomus. Tikai augot personīgi un profesionāli, es varu sniegt lielāku ieguldījumu savai organizācijai, sabiedrībai, kā arī virzīties uz priekšu pati.
Radīt inovācijas ilgtspējīgai nākotnei ir viena no SEB iekšējās kultūras vērtībām. Saki, ko Tev nozīmē ilgtspēja, un kā šī vērtība izpaužas Tavā darba ikdienā?
Inovācijas ilgtspējīgai nākotnei man nozīmē tālredzīgu pieeju, saskaņojot mūsu biznesa mērķus ar vides un sociālo atbildību. Koncentrējoties uz ilgtspēju, esam mazāk pakļauti vides un sociālajiem riskiem, un varam saviem klientiem nodrošināt ilgtspējīgus finanšu produktus. Manā darbā tā izpaužas katru dienu. Vadot SEB Skolu vēstnešu programmu, organizējot vasaras darbnīcas jauniešiem un iesaistoties citos ar finanšu pratību saistītos pasākumos, šī vērtība atspoguļo gan manu, gan SEB bankas apņemšanos radīt pozitīvu un ilgstošu ietekmi šodienas un nākamajām paaudzēm. Sabiedrība, sevišķi jau bērni un jaunieši, ir mūsu nākotne un mūsu nākotnes klienti, un ilgtspējīga rīcība nozīmē atbildības uzņemšanos par mūsu kopīgo nākotni.
Kāda ir Tava pieredze, strādājot ar bērniem un jauniešiem SOS bērns ciematos?
Šogad jau otro gadu piedalījāmies SOS bērnu ciemata organizētajā nometnē ar nosaukumu “Pieaugušo dzīve”, kuras ietvaros jaunieši nedēļas garumā piedzīvo dažādas dzīves situācijas, – gan saistībā ar mājsaimniecības uzturēšanu, piemēram, finanšu un budžeta plānošanu, gan arī dažādas darba situācijas. Finanšu pratības dienā jauniešiem stāstīju par to, kā neiztērēt visu kabatas naudu vienā dienā. Runājām par situācijām, kad jāpārvalda savas mājsaimniecības budžets, – kā to korekti plānot, kā izvairīties no krāpnieku lamatām. Uzskatu, ka finanšu pratība ir nozīmīga prasme, tāpat kā visas citas spējas, un tāpēc cenšos nodot šīs zināšanas nākamajām paaudzēm. Ir milzīgs gandarījums pieredzēt, kā jaunieši iegūst pārliecību šajos jautājumos, kā viņi sāk kontrolēt savu naudu un uzņemas atbildību par savām finansēm. Tas motivē turpināt darbu. Mentorings ir divvirziena ceļš, – daloties ar savām zināšanām finanšu jomā, es daudz mācos arī no jauniešiem, no viņu perspektīvas. Viņu jautājumi, entuziasms mani ļoti iedvesmo un bieži arī mudina padomāt par jautājumiem no cita skatpunkta. Ļoti novērtēju, ka, strādājot bankā, man ir iespēja radīt pozitīvu ietekmi sabiedrībā – īpaši jauniešos, kas ir mūsu nākotne.
Kādi ir Tavi hobiji? Ko Tu dari, lai atgūtu enerģiju un dzīvesprieku?
Savā ikdienā es iekļauju fiziskās aktivitātes – no rīta pirms darba. Mana rutīna ir celties sešos, doties uz treniņu, un tad, ar jaunu enerģiju, sākt darba gaitas. Sekoju līdzi savai miega kvalitātei, lai man būtu astoņas pilnvērtīgas miega stundas. Daudz laika pavadu dabā, mierā un klusumā, kas noteikti dod enerģiju. Tāpat arī laiks kopā ar draugiem un ģimeni, lasīšana un sevis pilnveidošana, kas noder arī darbā. Ko vēl es varu ieteikt? Novērtēt mazos laimes mirkļus un uzvaras, atrast savu sirdslietu arī ārpus darba. Tas palīdz izvēdināt galvu un atgūt enerģiju. Man patīk skriet, to es parasti daru nedēļas nogalēs, kā arī izmantoju SEB piedāvāto iespēju darbiniekiem piedalīties krosa skriešanas sacensībās “Stirnu buks”. Tās ir manas aizraušanās ārpus darba, kas man sniedz prieku un palīdz būt produktīvākai darba ikdienā.
Ja radusies interese, apskati vakances