Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Finanšu plānošana

 • Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

  Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

  Mobilā lietotne kļūst par arvien būtiskāku un ērtāku palīgu mūsu klientiem – tā ļauj ne tikai ērti veikt pārskaitījumus un samaksāt veikalos, bet arīdzan viegli kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā un pārskaitīt naudu pat tad, ja nezināt saņēmēja konta numuru.

  Lasīt vairāk

 • Kā piekopt veselīgus finanšu paradumus

  Kā piekopt veselīgus finanšu paradumus

  Ceļš pretim lielajiem dzīves mērķiem un pirkumiem būs daudz vieglāks, ikdienā piekopjot veselīgus finanšu paradumus. SEB bankas finanšu direktore Jeļena Cīrule atklāj pamatprincipus, kas palīdzēs plānot budžetu un ietaupīt naudu.

  Lasīt vairāk

 • Ar ko jārēķinās, iesniedzot ienākumu deklarāciju

  Ar ko jārēķinās, iesniedzot ienākumu deklarāciju

  Pirms vairākiem gadiem ieviestās nodokļu reformas – diferencēta neapliekamā minimuma un progresīvā nodokļa – dēļ daļa iedzīvotāju, iesniedzot gada deklarācijas, var konstatēt, ka viņiem izveidojies iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parāds.

  Lasīt vairāk

 • Internetbanka kā palīgs finanšu plānošanā

  Internetbanka kā palīgs finanšu plānošanā

  Internetbanka var noderēt ne tikai tad, kad steidzami jāatrod kāds pagātnē veikts maksājums, bet arī, plānojot finanses. Ja jums nav saglabājušies attaisnoto izdevumu čeki, deklarācijai derēs arī attiecīgā ar karti vai pārskaitījumu veiktā maksājuma apliecinājums, ko varat iegūt internetbankā.

  Lasīt vairāk

 • Kā noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām

  Kā noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām

  Dzīvē var gadīties dažādas situācijas, kad pašam nav iespēju kārtot darījumus bankā, tāpēc jāpilnvaro kāda persona, kura to izdara jūsu vietā. Apkopojam galvenos padomus, kas palīdzēs jums noformēt pilnvaru atbilstoši bankas prasībām.

  Lasīt vairāk

 • Budžeta iepirkšanās principi: kā tikt pie tā paša, tikai lētāk

  Budžeta iepirkšanās principi: kā tikt pie tā paša, tikai lētāk

  Sākot no apģērba un beidzot ar mēbelēm un elektroprecēm, gudri plānojot, teju visu iespējams iegādāties izdevīgāk. Pārzinot veikalu izpārdošanu grafikus, gadā var izdoties ietaupīt pat vairākus simtus eiro. Arī interneta veikali nereti piedāvā kuponus un atlaižu kodus – zinot, kur tos meklēt, par precēm nebūs jāmaksā pilna cena.

  Lasīt vairāk

 • Taksometrs, koplietošanas auto vai autobuss – kurš ir pilsētas karalis

  Taksometrs, koplietošanas auto vai autobuss – kurš ir pilsētas karalis

  Šobrīd bez privātā auto pārvietoties pa Rīgu ir daudz iespēju, taču kā izvēlēties izdevīgāko un ērtāko variantu? Apskatām trīs dažādas situācijas un tām piemērotākos risinājumus.

  Lasīt vairāk

 • Tēriņu izvērtēšana un pašdisciplīna – efektīvākais starts uzkrāšanai

  Tēriņu izvērtēšana un pašdisciplīna – efektīvākais starts uzkrāšanai

  Uzkrājumu veidošanai cilvēki nereti pieiet no nepareizās puses, mēģinot rast atbildes uz jautājumiem par to, kad un cik lielos apjomos jāsāk krāt. SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Andris Lāriņš norāda, ka efektīvāk ir vispirms izvērtēt savus ikdienas tēriņus, bet pēc tam atrast sev piemērotāko krāšanas veidu.

  Lasīt vairāk

 • Pieaug uzkrājumi, bet neplāno budžetu – Latvijas finanšu pratības tendences

  Pieaug uzkrājumi, bet neplāno budžetu – Latvijas finanšu pratības tendences

  Latvijas mājsaimniecību uzkrājumu un noguldījumu kopējais apmērs pērn turpināja pieaugt, taču samazinājies to veicēju skaits. Vienlaikus arvien mazāk mājsaimniecību plāno savu budžetu, atklāj Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Finanšu pratības stratēģijas rezultāti par 2019. gadu.

  Lasīt vairāk

 • Jauns, bet atbildīgs – 5 veidi kā piepelnīties paralēli studijām

  Jauns, bet atbildīgs – 5 veidi kā piepelnīties paralēli studijām

  Ir grūti salīdzināt to, kādi ir izdevumu apjomi, dzīvojot vecāku ligzdā un kādi izrādās atbildot par finansēm pašam, dzīvojot atsevišķi. Izdevumu Gaiziņkalns – kleitas, kino, kafejnīcas, ballītes kļūst par Everestu – elektrība, internets, mājokļa īre, ūdens, pārtika, bet izklaides paliek par vien nelielu daļu no tā.

  Lasīt vairāk

 • Jauns, bet atbildīgs – kā tērēt kabatas naudu pārdomāti

  Jauns, bet atbildīgs – kā tērēt kabatas naudu pārdomāti

  Lai arī tas varētu šķist smieklīgi, ikreiz, kad svētdienas vakarā vai pirmdienas rītā vecāks tev pasniedz nedēļas naudu, sajūta ir patīkama, vai ne? Tā līdzinās “mazās algas” dienai, jo sniedz drošību un apziņu, ka šonedēļ man ir līdzekļi pusdienām, aktivitātēm ar draugiem un es pats plānoju, kur un kā to tērēšu. Taču kā jau pēc pāris dienām neattapties ar tukšu maku? Atšķirība, protams, arī ir tajā, cik liela ir tava nedēļas nauda un kā ar vecākiem esi vienojies par tēriņu sadalījumu.

  Lasīt vairāk

 • Jauns, bet atbildīgs – kā kļūt finansiāli patstāvīgam

  Jauns, bet atbildīgs – kā kļūt finansiāli patstāvīgam

  Lai gan katrs jaunietis sapņo pats pelnīt naudu un būt finansiāli neatkarīgs no vecākiem, ceļā uz šo mērķi jāsaskaras ar daudziem šķēršļiem. Kā efektīvi plānot finanses, lai varētu ātrāk sākt patstāvīgu dzīvi un iekrāt saviem mērķiem?

  Lasīt vairāk

 • 8 padomi, kā pēc atvaļinājuma atgriezties ierastajā budžeta režīmā

  Saka, ka pēc brīvdienām ir nepieciešamas vismaz divas nedēļas, lai cilvēks atkal pierastu pie darba. Laiks ir nepieciešams arī tam, lai atgrieztos ierastajā budžeta režīmā. Parasti brīvdienās atlaižam izdevumu kontroles grožus.

  Lasīt vairāk

 • Klienta komplekts – nepārmaksājiet par bankas ikdienas pakalpojumiem

  Klienta komplekts – nepārmaksājiet par bankas ikdienas pakalpojumiem

  Lai gan varētu šķist, ka, izmantojot bankas pakalpojumus, vienkārši jāsamierinās ar dažādām komisijas maksām, SEB bankas klientiem ir plašas iespējas pārvaldīt savas ikmēneša izmaksas par ikdienas bankas pakalpojumiem.

  Lasīt vairāk

 • Ietaupiet naudu un laiku – prasmīga bankas pakalpojumu izmantošana

  Ietaupiet naudu un laiku – prasmīga bankas pakalpojumu izmantošana

  Ikdienas ritmam kļūstot straujākam, arvien būtiskāk ir visus nepieciešamos pakalpojumus saņemt ātri, ērti un izdevīgi. Šajā jomā nesnauž arī SEB banka, piedāvājot saviem klientiem vairākus inovatīvus risinājumus, kas palīdzēs būtiski ietaupīt gan laiku, gan naudu.

  Lasīt vairāk

 • Kā iegādāties pārtiku internetā, neizejot no mājām

  Kā iegādāties pārtiku internetā, neizejot no mājām

  Lai pircējiem pašiem nevajadzētu doties uz veikaliem pēc pārtikas produktiem, tirgotāji ir nodrošinājuši iespēju tos iegādāties internetā un saņemt ar piegādi mājās. Tādējādi ir iespējams ne tikai ietaupīt laiku un nepakļaut sevi un apkārtējos cilvēkus infekcijas riskam, bet arī nenopirkt neko lieku.

  Lasīt vairāk

 • Kā ietaupīt naudu ar kapsulas garderobi

  Kā ietaupīt naudu ar kapsulas garderobi

  Pat tad, ja apģērbu garderobē ir nedaudz, gudri izveidojot vairākus komplektus un tos savstarpēji gaumīgi kombinējot, ir iespējams piemeklēt modernu un jebkurai situācijai piemērotu tērpu.

  Lasīt vairāk

 • Maltīšu plānošana – veselīgi pašam un maciņam

  Maltīšu plānošana – veselīgi pašam un maciņam

  Maltīšu plānošana un pagatavošana vairākām ēdienreizēm vienlaikus ir labs ieradums gan savai, gan sava maciņa veselībai. Bloga Foodprep.lv radītāja Klinta Stasjule sniedz padomus, kā pat paši aizņemtākie cilvēki var sākt plānot maltītes un ietaupīt naudu veikalos.

  Lasīt vairāk

 • Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

  Lasīt vairāk

 • Kā mobilā lietotne var padarīt dzīvi ērtāku

  Kā mobilā lietotne var padarīt dzīvi ērtāku

  Mobilā lietotne ir kā internetbankas esence jūsu viedtālrunī, kas ļauj ātri un ērti veikt visas svarīgākās ikdienas finanšu operācijas. Lai lietotnei piekļūtu, pietiek ar paša izdomātu PIN kodu vai pirksta nospiedumu.

  Lasīt vairāk

 • Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

  Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

  Klusā sezona Eiropā ir laiks no oktobra līdz maijam, kad ceļotāju plūsma ir mazāka, tāpēc pilsētu ielās nav tik lielas burzmas, ir iespējams atrast lētākas naktsmājas un izmantot virkni citu priekšrocību. Izņēmums ir Ziemassvētku laiks, Jaunais gads un skolēnu brīvdienas, kad arī šajā laikā parasti valda tūristu pieplūdums.

  Lasīt vairāk

 • Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Mūsdienās, lai pārvaldītu savas finanses, vairs nav jādodas uz banku, jo daudzi tās pakalpojumi pieejami arī internetā vai pa tālruni. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Kādos gadījumos bez testamenta neiztikt

  Kādos gadījumos bez testamenta neiztikt

  Testamenta izveide nebūt nav jāuztver kā slikta zīme vai nelaimes piesaukšana. Savlaicīgi uzrakstīts testaments sniedz sirdsmieru un aiztaupa nevajadzīgas raizes un nesaskaņas ģimenē.

  Lasīt vairāk

 • Kā neļaut ikmēneša maksājumiem pārvērst dzīvi haosā

  Cilvēki ir dažādi.  Vieni stingri kontrolē savas finanses, patstāvīgi apmaksājot visu rēķinus, citiem tieši nepatīk ikmēneša rēķinu kārtošana un viņi izvēlas visu apmaksāt ar vienu klikšķi. Taču katrs var izvēlēties – vienkāršu e-rēķina saņemšanu vai arī tā automātisko apmaksu.

  Lasīt vairāk

 • Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

  Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

  Parasti tieši gadumija ir laiks, kad izvirzām jaunus mērķus, lolojam cerības par labāku dzīvi un nosakām sev apņemšanās nākamajam gadam.

  Lasīt vairāk

 • Nodokļu atmaksa – papildu ienākumi

  Nodokļu atmaksa – papildu ienākumi

  Ja jums ir bijuši izdevumi par savu vai savā apgādībā esošu personu izglītību, saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem vai citi attaisnotie maksājumi, jums ir iespēja, iesniedzot savu gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), saņemt daļu no samaksātās naudas summas atpakaļ.

  Lasīt vairāk

 • Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Ierasti pakalpojumi jaunā vidē

  Tehnoloģijas un digitāli risinājumi būtiski ietekmē visas nozares, tostarp finanšu sektoru. Izaicinājums nodrošināt finanšu pakalpojumus mūsdienu klientu prasībām liek meklēt un īstenot iespējami efektīvus veidus, kā to īstenot.

  Lasīt vairāk

 • Ieguvumi ziedojot

  Ieguvumi ziedojot

  Tuvojoties gada nogalei, cilvēki arvien vairāk līdzekļu plāno novirzīt labdarības projektu atbalstam. Taču ne visu zina, ka ne tikai juridiskās, bet arī privātpersonas var atgūt nodokļus no labdarības organizācijām ziedotajiem līdzekļiem. Protams, ar nosacījumu, ka šādai organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss.

  Lasīt vairāk

 • Lai par rēķinu apmaksu rūpējas banka

  Lai par rēķinu apmaksu rūpējas banka

  Jūs varat nesekot katru mēnesi līdzi tam, lai visi rēķini ir savlaicīgi apmaksāti, kā arī netērēt laiku maksājuma uzdevumu aizpildīšanai internetbankā vai rēķinu apmaksu apstiprināšanai.

  Lasīt vairāk

 • Aizņemties vai uzkrāt?

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

  Lasīt vairāk

 • Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

  Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

  Ikvienam var rasties nepieciešamība tērēt vairāk, nekā attiecīgā brīža ienākumi to atļauj. Nauda var būt nepieciešama remontam, kāzām, atvaļinājumam vai citiem mērķiem. Pat ja brīvo līdzekļu nav tik daudz, pareiza plānošana palīdzēs jums īstenot savas ieceres un sapņus.

  Lasīt vairāk

 • Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

  Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

  Bērniņa ienākšanai ģimenē ir jāgatavojas, pārdomājot vairākas lietas, lai par tām nevajadzētu uztraukties tad, kad visa uzmanība jāvelta mazuļa komfortam un aprūpei. Lūk, daži svarīgi aspekti, kas būtu jāapsver jau laicīgi.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu pratība – iedzīvotāju Ahileja papēdis

  Finanšu pratība – iedzīvotāju Ahileja papēdis

  Katru dienu cilvēkiem jāpieņem daudz dažādu lēmumu, tajā skaitā, lēmumi, kas saistīti ar naudu un finansēm.

  Lasīt vairāk

 • Draudzīgā iespēja – avanss

  Daudzi zina teicienu: „Parāds nav brālis.” Tomēr katrs no mums kādreiz ir saskāries ar lielākām vai mazākām finansiālajām grūtībām. Mūsdienās tās ir risināmas vairākos veidos. Taču galvenais ir prast to izdarīt ar mazākiem iespējamiem zaudējumiem nākotnē.

  Lasīt vairāk

 • Kā jaunajā gadā sakārtot savas finanses

  Apziņa, ka jūs kontrolējat savas finanses, nes gandarījumu. Taču bieži vien daudzi cilvēki pārāk ātri iztērē sūri grūti nopelnīto naudu, jo algas dienā šķiet, ka tās pietiks visam. Ko darīt, lai naudas pietiktu visam mēnesim?

  Lasīt vairāk

 • 10 pārsteidzoši veidi, kā ietaupīt ikdienā

  10 pārsteidzoši veidi, kā ietaupīt ikdienā

  Mūsu ikdiena ir pārblīvēta ar kārdinājumiem – aicinājumi nopirkt “jaunāko un labāko” viedtālruni, apmeklēt “gadsimta koncertu” vai iegādāties “īpaši kvalitatīvu un uzlabotu” ūdeni mūs uzrunā uz ielas, veikalā, internetā, arī pastkastītē. Tāpēc, dzīvojot šajā informācijas un preču pieejamības pārbagātajā laikmetā, ir svarīgi spēt saglabāt vēsu prātu un izsvērt savas finansiālās iespējas un vajadzības.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.