Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 27.03.2017
internets | maksājumi

Smart-ID – droša piekļuve internetbankai

Smart-ID – droša piekļuve internetbankai

Latvijas bankas piedāvā elektroniskos pakalpojumus jau 20 gadus, kopš klientiem sāka izsniegt pirmās kodu kartes darījumiem internetbankā. Jaunu autorizācijas līdzekļu saraksts nemitīgi tiek papildināts, un drīz vien kodu kartes kļūs par vēsturi, jo tiks aizstātas ar drošākiem un modernākiem risinājumiem.

Neraugoties uz to, ka šodien daļa banku klientu joprojām izmanto kodu kartes, tās kļūst arvien mazāk pieprasītas. Galvenais iemesls ir uzticamība, jo 20 gadu laikā ne tikai paplašinājies pieejamo pakalpojumu klāsts, bet arī pieauguši riski drošībai. Kodu kartē visi kodi ir pierakstīti vienuviet, tie tiek atkārtoti izmantoti, tāpēc tos var dažādos veidos nokopēt.

Izmaiņas valsts līmenī

Jau šodien Latvijas bankas kodu karšu lietotājiem piedāvā zemākus internetbankas darījumu dienas limitus (piemēram SEB bankā – līdz 1500 eiro). Lielākām summām paredzēti kodu kalkulatori (digipass), un kopā 2017. gada 1. aprīļa – arī jauns, inovatīvs autorizācijas līdzeklis – mobilā lietotne Smart-ID.

Kodu karšu izmantošanu arvien aktīvāk ierobežo arī dažādi Eiropas Savienības normatīvi. SEB bankā ierobežojumi stājās spēkā 2017. gada 15. jūnijā – viena darījuma un dienas limits starp SEB bankas kontiem samazināts līdz 500 eiro. Savukārt maksājumiem uz citām bankām viena darījuma limits ir 30 eiro, bet dienas limits – 150 eiro.

Tas nozīmē, ka šobrīd SEB bankas klienti ar kodu karti var pieslēgties internetbankai un apstiprināt maksājumus par nelielām summām (līdz 30 vai150 eiro dienā atkarībā no saņēmējbankas). Maksājumiem par lielākām summām jāizvēlas kāda no alternatīvām - Smart-ID mobilā lietotne vai kodu kalkulators.

Apskatīsim kodu karšu alternatīvas, kas nodrošina uzticamību un ir ērti lietojamas.

Smart-ID – jauns, gudrs, drošs

Smart-ID ir drošs un ērts jaunās paaudzes autorizācijas līdzeklis, kas nodrošina pieeju bankas datiem un iespēju apstiprināt darījumus internetbankā. Tas garantē augstu drošības pakāpi un  divu līmeņu autentifikāciju (stingro autentifikāciju), katra maksājuma apstiprināšanai ģenerējot unikālu kodu.

Tagad lietot Smart-ID, lai pieslēgtos internetbankai un apstiprinātu maksājumus, var arī SEB bankas klienti. Uzzini vairāk: www.seb.lv/smart-id

Smart-ID lietotājiem ikdienā nebūs nepieciešama kodu karte, kodu kalkulators (lai arī tos var turpināt lietot paralēli) vai kāds speciāls programmnodrošinājums. Par autorizācijas līdzekli kalpos mobilā ierīce, savukārt identifikācija notiks internetā. Tā izmantošanai nav nepieciešams papildu aprīkojums (piemēram, SIM karte), tāpēc Smart-ID var pilnvērtīgi izmantot arī planšetdatorā.

Noskatieties, kā lietot Smart-ID papildrīku.

Smati ID autorizācijas līdzekļi

Vienkāršus ieteikumus sākotnējai reģistrācijai var atrast, piemēram, Smart-ID mājas lapā. Nākotnē pieteikumu Smart-ID izmantošanai varēs iesniegt arī bankas filiālē.

Digipass – ērts, taču ar ierobežotām iespējām

Pieslēgties internetbankai ar kodu kalkulatora (digipass) palīdzību var ērti un droši, jo katru minūti tas ģenerē jaunu kodu, un kodus nav iespējams nokopēt. Pārskaitījumu limiti ir tādi paši kā ar Smart-ID. Kodu kalkulators ir lieliska alternatīva tiem, kam nav viedtālruņa vai papildu līdzekļu Smart-ID kartes izmantošanai.


Gerli Ramlere
 • Finanšu plānošana - 17.09.2018

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Mūsdienās, lai pārvaldītu savas finanses, vairs nav jādodas uz banku, jo daudzi tās pakalpojumi pieejami arī internetā vai pa tālruni. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Drošība - 02.11.2016

  7 padomi drošiem pirkumiem internetā

  7 padomi drošiem pirkumiem internetā

  Darījumi interneta vidē nu jau kļuvuši par ikdienu – tā iespējams iegādāties gan mēbeles, gan teātra biļetes, gan norēķināties par dažādiem pakalpojumiem. Taču, kā pārliecināties, ka jūsu dati un nauda ir drošībā?

  Lasīt vairāk

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Smart-ID – jauns autorizācijas veids

Smart-ID kā ērts un drošs autorizācijas risinājums internetbankai pakāpeniski aizstās kodu kartes.
Lasīt vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.