Switch to mobile version. Augšup

Māja - 27.05.2021
altum | mājoklis | energoefektivitāte

Altum atbalsts mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai

Altum atbalsts mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai Foto: Sandra Grünewald, Unsplash

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā ilgtermiņā samazināt privātmājas apkures rēķinus un celt nekustamā īpašuma vērtību, ir investēšana mājokļa energoefektivitātē. Turklāt tagad privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai pieejams arī Altum atbalsts.

Mazāki rēķini, lielāka mājokļa vērtība

Maksa par privātmājas apkuri ir viena no būtiskākajām pozīcijām ģimenes budžetā, kas jo īpaši pamanāma kļūst gada drēgnajos mēnešos. Jo mazāk enerģijas uz vienu kvadrātmetru tiek tērēts apkurei, jo labāka ir nama energoefektivitāte.

Svaigi celtos mājokļos, kuros īpaši piedomāts par ilgtspējīgiem un ilgtermiņā izdevīgiem risinājumiem, energoefektivitāte visbiežāk atbilst vislabākajai jeb A klasei. Tas nozīmē, ka gada laikā patērētā enerģija viena ēkas kvadrātmetra apkurināšanai nepārsniedz 40 kilovatstundas. Savukārt 15 gadus vai vēl vecākos mājokļos šis rādītājs var pieaugt pat 2 līdz 3 reizes, radot nozīmīgu robu ģimenes budžetā.

Vienlaikus tieši vecākās privātmājās iespējams būtiski paaugstināt energoefektivitāti, veicot mājas sienu siltināšanu, logu un durvju nomaiņu vai apkures sistēmas rekonstrukciju.

Piedāvājam īpaši izdevīgus nosacījumus privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai Altum programmas dalībniekiem:

Patēriņa kredīts līdz 15 000 eiro ar 10% likmi.
Mājokļa kredīts bez aizdevuma noformēšanas maksas.

Lai uzzinātu vairāk par jūsu iespējām saņemt aizdevumu ar īpašajiem nosacījumiem, aicinām aizpildīt pieteikumu konsultācijai.

Vēl viens bonuss energoefektivitātes uzlabošanai – kamēr apkures rēķini samazinās, mājokļa vērtība tikai paaugstinās. Tāpēc gadījumā, ja pēc laika vēlēsieties pārvākties uz citu dzīvesvietu, par savu privātmāju varēsiet prasīt augstāku cenu.

Ne mazāk svarīga ir iespēja gādāt par vidi un planētas ilgtspēju, pārejot no fosilajiem apkures risinājumiem uz atjaunojamiem energoresursiem, piemēram, izmantojot siltumsūkni vai saules paneļus.

Pieejamais Altum atbalsts

Kopš 2021. gada maija privātmāju energoefektivitātēs paaugstināšanai pieejams arī Altum atbalsts – grants (līdz 5000 eiro) un tehniskā palīdzība (līdz 1000 eiro) projekta tehniskās dokumentācijas izstrādāšanai.

Grantu un tehnisko palīdzību var saņemt, ja:

 • Īstenoto energoefektivitātes pasākumu rezultātā tiks paaugstināta privātmājas apkures energoefektivitātes klase vismaz līdz C klasei un apkures patēriņš samazināts vismaz 20% apmērā.
 • Atbalsta saņēmējam ir zemesgrāmatā nostiprinātas īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu, kura sastāvā ir privātmāja, kā arī privātmājā netiek veikta saimnieciskā darbība.
 • Atbalsta saņēmēja ģimenē ir vismaz 3 vai vairāk bērni (vai 2 un tiek gaidīts trešais), vai privātmāja atrodas ārpus Jūrmalas, Rīgas un Rīgai piegulošo novadu administratīvās teritorijas (Mārupes novads, Olaines novads, Ķekavas novads, Salaspils novads, Ropažu novads, Ādažu novads).
 • Mājas atjaunošana vai energoefektivitātes paaugstināšana tiek finansēta no bankas aizdevuma – atbalsta saņēmējs ar kredītiestādi noslēdzis līgumu par aizdevuma piešķiršanu vienam vai vairākiem energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem.

Altum atbalstu iespējams izmantot gan būvdarbu veikšanai privātmājas norobežojošās konstrukcijās, gan apkures un ventilācijas iekārtu uzstādīšanai, gan jaunas ūdens sildīšanas iekārtas iegādei un uzstādīšanai, gan siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas tehnoloģisko iekārtu iegādei un uzstādīšanai, kā arī citiem pasākumiem. Uzziniet vairāk Altum mājaslapā.

Kredīta konsultācija

Šobrīd ar bankas speciālistu iespējams ērti pārrunāt kredīta iespējas attālināti, izmantojot video konsultāciju internetbankā.

 • Māja - 14.09.2021

  Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

  Ja esat jauna mājokļa meklējumos, vēlaties remontēt līdzšinējo dzīvesvietu vai uzbūvēt pavisam jaunu māju, mēs piedāvājam risinājumus un līdzekļus jūsu vēlmju īstenošanai. Turklāt aizdevumu iespējams saņemt ērti un vienkārši, bez nepieciešamības kārtot papīra dokumentus klātienē bankā.

  Lasīt vairāk

 • Māja - 30.04.2021

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Pagājis vairāk nekā gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, taču būtiskas izmaiņas mājokļu cenās nav notikušas. Taču SEB Mājokļu cenu indikators liecina, ka arvien lielāka daļa iedzīvotāju prognozē cenu kritumu turpmāko 12 mēnešu laikā. Vai šādām gaidām ir pamats?

  Lasīt vairāk

 • Māja - 19.04.2021

  Mājokļu tirgus tendences un nākotne

  Mājokļu tirgus tendences un nākotne

  Atšķirībā no iepriekšējās krīzes, kad nekustamā īpašuma cenas vairākos segmentos piedzīvoja ievērojamu lejupslīdi, pandēmijas izraisītā krīze nav veicinājusi būtisku mājokļu cenu kritumu. Gluži otrādi — dzīvokļiem jaunajos projektos un nelielām privātmājām galvaspilsētas tuvumā gan pieprasījums, gan cenas turpina stabili augt. 

  Lasīt vairāk

 

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Privātmājas efektivitātes uzlabošanai

Kā samazināt Jūsu privātmājas apkures rēķinus un celt tās vērtību?
Jums ir iespēja pieteikties Altum energoefektivitātes programmai un saņemt atbalstu līdz 6000 EUR.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.