Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 27.03.2020
attālinātie pakalpojumi

Video: Kā ērti un efektīvi pārvaldīt finanses no mājām

Video: Kā ērti un efektīvi pārvaldīt finanses no mājām

SEB banka nodrošina saviem klientiem aizvien vairāk attālināto pakalpojumu.  Par to, kā ērti un efektīvi pārvaldīt savas finanses, neizejot no mājas, stāsta SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

No maksājumu limitu maiņas un ikmēneša rēķinu saņemšanas elektroniskā formātā līdz pat konsultācijām par kreditēšanas jautājumiem un iespējām veikt izmaiņas jau noslēgtajos kredītlīgumos – tik plašs ir SEB bankas attālināto pakalpojumu spektrs. Kā izmantot šīs iespējas? Skatieties video vai lasiet rakstu:

Video konsultācija – tikšanās ar bankas speciālistu internetā

Video konsultācija ir risinājums, kas nodrošina klientam iespēju attālināti tikties ar bankas speciālistu. “Jums nav nepieciešamības neko lejupielādēt vai iestatīt savā datorā. Lai pārrunātu ar banku jūs interesējošos jautājumus, jūs varat vienkārši izmantot interneta pārlūkprogrammu, piemēram, Google Chrome,”  I. Nogičevs ieskicē pakalpojuma ērtumu.

 • Kādus jautājumus ir iespējams apspriest video konsultācijā
 • Noskaidrot iespējas saņemt hipotekāro kredītu;
 • Vienoties par kredīta līguma grozījumiem;
 • Konsultēties par uzkrājumu veidošanu un dzīvības apdrošināšanu;
 • Uzzināt, kā veikt dažādas darbības internetbankā.

Piesakieties video konsultācijai: seb.lv/video-konsultacija

Pēc pieteikuma saņemšanas ar jums sazināsies SEB bankas darbinieks, lai vienotos par precīzu video konsultācijas laiku. Pirms video konsultācijas jūsu internetbankas sākumlapā parādīsies paziņojums. Nospiediet pogu “Sākt”, lai pievienotos konsultācijai. Ja nepieciešamā datortehnika darbosies, jums tikai atliks nospiest pogu “Sākt konsultāciju”.

Saņemiet un apmaksājiet rēķinus internetbankā

Lai nevajadzētu nākt uz filiāli apmaksāt rēķinu kaudzi, piedāvājam izmantot jau populāro pakalpojumu e-rēķins.

Kā pieslēgt e-rēķinus?

Internetbankas sadaļā “Maksājumi” – “E-rēķini” nospiediet pogu “Pieteikties e-rēķinam”. Izvēlieties pakalpojuma sniedzēju, piemēram, SEB līzings. Aizpildiet prasīto informāciju, norādot līguma numuru un citus nepieciešamos datus. Visbeidzot spiediet pogu “Parakstīt elektroniski”, lai apstiprinātu e-rēķina saņemšanu.

Uzziniet vairāk: seb.lv/e-rekini

Pēc e-rēķina pievienošanas jūs varēsit pieslēgt arī to automātisko apmaksu, lai jūsu ikmēneša saistības allaž būtu nokārtotas precīzi un savlaicīgi.

Norēķinu kontu pārvaldīšana

Internetbankas sākumlapā ir pieejams jūsu kontu pārskats, taču sadaļā “Konti/Kartes” – “Norēķinu konts” ir nodrošināta arī virkne iespēju vēl plašāk pārvaldīt kontu uzstādījumus.

Šajā sadaļā jūs atradīsiet pogu “Pievienot jaunu valūtu”. Šī iespēja ir noderīga, piemēram, saņemot maksājumus no ārvalstīm, kas nav veikti eiro valūtā. Ja nevēlaties, lai šādi maksājumi tiktu automātiski konvertēti eiro valūtā, pievienojiet kontam jaunu valūtu.

Sadaļā “Norēķinu konts” ir iespējams izveidot jaunus norēķinu kontus, kas var lieti noderēt, piemēram, finanšu plānošanai vai pirkumiem internetā paredzētās naudas nodalīšanai no pamatbudžeta.

Izmantojot kādu no klienta komplektiem, jūs varat bez maksas atvērt neierobežotu skaitu norēķinu kontu, kā arī veikt pārskaitījumus bez komisijas maksas.

Uzziniet vairāk: seb.lv/komplekts

Viena no klientu biežākajām vajadzībām ir mainīt limitus, kad, piemēram, jāveic lielāks pirkums vai jāsamaksā par kādu pakalpojumu. Tajā pašā sadaļā “Norēķinu konti” ir atrodama poga “Mainīt limitus”. Nospiežot to, ir iespējams mainīt dienas un mēneša limitus. Ja vēlaties noteikt limitus, kas ir lielāki par piedāvātajiem, limitu maiņas lapā ir arī iespēja aizpildīt pieteikumu.

Ērta karšu pārvaldīšana

Internetbankas sadaļā “Konti/Kartes” – Kartes” – “Manas kartes” jūs varat attālināti veikt vairākas būtiskas darbības ar savām kartēm – gan apskatīt piemirsto PIN kodu, gan bloķēt karti, ja tā nozaudēta vai nozagta, gan mainīt atļautos darījumus un limitus.

Lai pasargātu naudas līdzekļus pat no niecīgākajiem krāpniecības riskiem, aicinām jūs rūpīgi caurskatīt atļauto darījumu un noteikto limitu sarakstu, kā arī pielāgot uzstādījumus atbilstoši jūsu ikdienas vajadzībām. Vairāk par karšu drošību lasiet rakstā “Milzīgi limiti un elementārs PIN kods – biežākās karšu drošības kļūdas”.

Kā saņemt jaunu karti

Internetbankas sadaļā “Konti/Kartes” – “Kartes” nospiediet uz “Jauna karte”. Izvēlieties, kādu karti vēlaties saņemt, aizpildiet prasīto informāciju un iesniedziet pieteikumu.

Iesakām izmantot iespēju karti saņemt pa pastu – tas ir gan ērtāk, gan bez komisijas maksas, kas tiktu piemērota gadījumos, ja jūs izvēlētos karti saņemt filiālē.

Aploksnē, kurā nosūtīsim jūsu jauno karti, atradīsiet arī tās aktivizēšanas pamācību, savukārt PIN kods būs pieejams jūsu internetbankā.

Informācija par kredītiem

Ja SEB bankā jums ir izsniegts aizdevums, internetbankas sadaļā “Kredīti/Līzingi” – “Mani kredīti” ir pieejama plaša informācija par šo kredītu.

Nereti klientiem rodas nepieciešamība veikt izmaiņas kredītlīgumā, piemēram, mainīt maksājuma datumu vai atmaksas kontu. Šajā sadaļā ir iespējams to izdarīt ērti un nosūtīt bankai vēlamās izmaiņas

Dzīvības apdrošināšanas pakalpojumi

Internetbankas sadaļā “Uzkrājumi/Pensija” – “Dzīvības apdrošināšana” ir pieejama visa nepieciešamā informācija par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumu – gan par spēkā esošajiem līgumiem, gan par iespēju pieteikties jaunai polisei.

Uzkrājums - pamats Jūsu finansiālajai neatkarībai

Krāšana ir sens cilvēku paradums, kas sniedz drošības un stabilitātes sajūtu. Sāciet veidot uzkrājumu SEB, izmantojot nodokļu atvieglojumu sniegtās iespējas. Jums atliek vien izvēlēties - veidot uzkrājumu vecumdienām vai tuvākai nākotnei.

Arī veikt izmaiņas apdrošināšanas līgumos ir iespējams attālināti – zem attiecīgā apdrošināšanas veida nospiediet uz sadaļas “Pieteikumi un izmaiņas” un izvēlieties jūs interesējošo pieteikumu

E-dokumentu parakstīšana internetbankā

SEB banka piedāvā attālināti parakstīt ļoti plašu dokumentu klāstu:

 • Hipotekārā kredīta un ķīlas līgumus un to grozījumus;
 • Patēriņa kredīta līgumu un tā grozījumus;
 • Darījumu konta līgumu;
 • Līgumu par būvuzraudzību;
 • Ar līzinga pakalpojumu saistītos līgumus.

Lai parakstītu e-dokumentus internetbankā, jums ir nepieciešams tikai kvalificētais Smart-ID, kas aizstāj pašrocīgu parakstu visā Eiropas Savienības teritorijā. Vairāk par šo pakalpojumu lasiet rakstā “Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku”.

Smart-ID piedāvātās iespējas

“Lietotne Smart-ID nav tikai rīks, ar kuru pieslēgties internetbankai, tā ļauj arī elektroniski parakstīt dokumentus,” stāsta SEB bankas Digitālās attīstības vadītājs I. Nogičevs..

Kā uzstādīt Smart-ID, ja ir iegādāts jauns telefons? Kas notiek ar Smart-ID, ja  ir nozaudēts telefons? Kā no Smart-ID Basic pāriet uz kvalificēto versiju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ir pieejamas Smart-ID sadaļā mūsu mājaslapā: seb.lv/smart-id

Pastāv vairākas Smart-ID versijas, kuras nodrošina plašas iespējas. Atšķirībā no Smart-ID Basic versijas Smart ID kvalificētā versija ir pielīdzināma elektroniskajam parakstam, kas pēc būtības ir jūsu pašrocīgais paraksts.

“Tas nozīmē, ka jebkurš dokuments, kuru jūs sagatavojat elektroniski un parakstāt ar kvalificēto Smart-ID, ir līdzvērtīgs jūsu pašrocīgi parakstītam papīra dokumentam, kuru jūs iesniedzat bankā,” I. Nogičevs paskaidro.

Ja neesat pārliecināts un vēlaties noskaidrot, kura Smart-ID versija ir jums, noskatieties video:

Mobilā lietotne – banka jūsu viedtālrunī

“SEB bankas mobilās lietotnes piedāvātās funkcijas nav gluži tādas pašas kā tās, kuras ir pieejamas internetbankā,” I. Nogičevs norāda. “Lietotnē ir nodrošinātas darbības, kuras ir nepieciešamas, kā mēdz teikt, “pirksta attālumā” un uzreiz ļauj saņemt būtiskāko informāciju.”

Mobilās lietotnes piedāvātās iespējas
 • Ātri iegūstiet pārskatu par savu konta atlikumu;
 • Veiciet maksājumus uz tālruņa numuru gan SEB bankas, gan citu banku klientiem;
 • Bez papildu autorizācijas veiciet pārskaitījumus (līdz 30 eiro vienā darījumā un 100 eiro vairāku maksājumu kopsummā);
 • Nosūtiet un saņemiet maksājumu pieprasījumus;
 • Pārvaldiet un bloķējiet jūsu aktīvās bankas kartes.

Uzziniet vairāk un lejupielādējiet: seb.lv/app

Mobilajā lietotnē varat pieslēgt arī bezmaksas paziņojumus par izejošajiem un ienākošajiem maksājumiem, lai ērti sekotu līdzi finansēm.

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 

 • Personīgās finanses - 10.09.2020

  Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku

  Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku

  Lai izmantotu bankas pakalpojumus, aizvien retāk jāapmeklē filiāle, jo lielāko daļu dokumentu, to skaitā hipotekārā un patēriņa kredīta līgumus, ir  iespējams parakstīt elektroniski. Kvalificētais Smart-ID konts aizstāj pašrocīgu parakstu visā Eiropas Savienības teritorijā.

  Lasīt vairāk

 • Drošība - 04.03.2020

  Joki maksājuma mērķī var radīt nopietnas sekas

  Joki maksājuma mērķī var radīt nopietnas sekas

  Pārskaitot naudu tuviniekiem, klienti dažkārt mēģina pajokot un maksājuma mērķa lauciņā ieraksta muļķīgu informāciju. Taču šāda ākstīšanās klientam var radīt liekas raizes, jo SEB bankai var nākties maksājumu apturēt.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.