Switch to mobile version. Augšup

Māja - 08.02.2019
patēriņa kredīts | remonts

Pieci plusi remontam ziemā

Pieci plusi remontam ziemā Foto: Rawpixel on Unsplash

Tas, ka remontdarbi parasti tiek plānoti vasaras mēnešos, ir likumsakarīgi – vasaras siltumā ir iespējams veikt jebkurus āra un iekšdarbus. Tomēr ir virkne darbu, kurus veikt ziemā ir pat izdevīgāk.

Tā kā ziemā remontdarbus veic mazāk cilvēku, tieši šajā gadalaikā ir iespējams tikt gan pie labākiem meistariem, gan zemākām cenām.

Ir ierasts mājokļa remontu vai labiekārtošanas darbus veikt vasarā, un tas ir loģiski, – remontējot telpas bieži jāvēdina, bet ziemā aiz loga var valdīt pamatīgs sals. Tomēr šīm likstām var pretstatīt vismaz trīs plusus, kas remontu ziemā padara par gluži veiksmīgu ieceri.

Lielākas izvēles iespējas

Ziemā dažādi meistari un remontdarbu veicēji tradicionāli ir mazāk noslogoti, jo vairums viņu klientu izvēlas remontēt savus mājokļus vasarā. Citiem vārdiem sakot, šīs profesijas pārstāvjiem aukstā ziema nav karstākā darba sezona. Tāpēc, uzsākot remontu ziemā, jums var pavērties lielākas iespējas izvēlēties labāko elektriķi vai santehniķi, negaidot nedēļām vai pat mēnešiem, līdz viņiem būs laiks pievērsties jūsu problēmu risināšanai.

Zemākas cenas

Mazāks darbu apjoms rada lielāku konkurenci – iespējams, ka ziemas periodā jūs par remontdarbiem samaksāsiet mazāk nekā vasarā, kad dažu profesionāļu likmes lielā pieprasījuma iespaidā parasti ir augstākas.

Veikalu akcijas

Ziemas mēnešos arī būvniecības un mēbeļu veikali bieži rīko dažādas akcijas un izpārdošanas, tāpēc paveras vēl viena lieliska iespēja – lētāk iegādāties nepieciešamos materiālus vai mēbeles.

Mazākas rindas

Remontdarbi nereti ir saistīti arī ar lielākām vai mazākām pārmaiņām telpu plānošanā, kas jāsaskaņo pašvaldību institūcijās, piemēram, būvvaldēs. Arī šo formalitāšu kārtošanai ziema var izrādīties piemērotākais laiks, jo mazākas cilvēku aktivitātes dēļ nav jāgaida garās rindās un saskaņošanu var izdoties veikt ātrāk.

Jūsu mājokļa uzlabojumiem

Ja vēlaties iegādāties jaunas mēbeles vai veikt citus mājokļa uzlabojumus, internetbankā varat gan pieteikties patēriņa kredītam, gan saņemt atbildi par savām iespējām to izmantot.

Ziemā daudz ko var paveikt ātrāk

Remontam ziemā ir arī savas praktiskas priekšrocības. Piemēram, pateicoties apkurei krāsotās sienas vai tapetes, kā arī flīžu līme žūst ātrāk. Tiesa, ja ārā ir ļoti auksts un radiatori telpās, savukārt, ir ļoti karsti, gaiss var būt pārāk sauss. 

Savukārt, ja par remontu runājam kā par pasākumu, kas mājokļa saimniekus izstumj no komforta zonas un kuru gribas pabeigt pēc iespējas ātrāk, tad ziemā aukstais laiks motivē iekļauties norunātajos termiņos, jo pat brīvdienās saule, jūra un pikniks kopā ar draugiem nevilina  uz brīdi apturēt remontu, lai ļautos atpūtai.

Remonts uzlabo garastāvokli

Lai gan to nekādi nevar uzskatīt par objektīvu plusu, tomēr ir vērts padomāt arī par savām sajūtām. Janvāris un februāris (bieži arī daļa marta) daudziem ir gada visgrūtāk pārciešamie mēneši – svētki jau sen pagājuši, bet pavasaris vēl šķiet tik tālu... Pat nelielas pārmaiņas dzīvesvietā var lieliski uzlabot garastāvokli. Tāpēc, ja  jūs jau labu laiku kaitina vannas istabas vecās flīzes vai nepiemērots apgaismojums, padomājiet – varbūt tieši šis ir labākais brīdis, lai atrisinātu šis problēmas  un iepriecinātu sevi un mājiniekus. .

Ir darbi, kuriem tomēr būs jāgaida līdz vasarai

Ja plānojat apjomīgu remontu, jāatceras, ka ziemā nebūs iespējams paveikt visus darbus . Piemēram, likt jaunus logus būtu prātīgāk pavasarī, bet nomainīt radiatorus apkures sezonas laikā, visticamāk, nebūs iespējams. Taču lielāko daļu iekšdarbu lieliski var paveikt arī gada aukstajos mēnešos.

Linda Ezerkalna

 • Māja - 06.06.2018

  Seši soļi līdz jaunai mājai

  Ja reiz pieņemts tik nopietns lēmums kā savas mājas vai dzīvokļa iegāde, katram no mums gribētos ieguldīt laiku un naudu tikai tādā miteklī, ko droši varam saukt par savu sapņu pili. Kad pēc ilgiem meklējumiem tas izdodas, nereti nākas risināt dažādus iepriekš neparedzētus jautājumus.

  Lasīt vairāk

 • Māja - 07.06.2020

  Biežākās kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

  Biežākās kļūdas, kas remontu pārvērš par murgu

  Runājot par remontu, jāatzīst, ka arī šajā jomā vietā ir zelta padoms: labāk ir mācīties no citu kļūdām, nevis no savām. Par laimi, tās ir ļoti viegli noskaidrot – atliek vien apjautāties kādam tuviniekam vai draugam, kas nesen veicis remontu. Esam apkopojuši 9 biežākās kļūdas, ko mēdz pieļaut mazāk pieredzējuši remonta veicēji.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Privātmājas efektivitātes uzlabošanai

Kā samazināt Jūsu privātmājas apkures rēķinus un celt tās vērtību?
Jums ir iespēja pieteikties Altum energoefektivitātes programmai un saņemt atbalstu līdz 6000 EUR.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.