Switch to mobile version. Augšup

Māja - 14.09.2021
mājoklis | hipotekārais kredīts | mājokļa kredīts

Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas

Aizdevums mājokļa iegādei – pilnībā attālināti un bez papīru smērēšanas Foto: Andrew Mead, Unsplash

Ja esat jauna mājokļa meklējumos, vēlaties remontēt līdzšinējo dzīvesvietu vai uzbūvēt pavisam jaunu māju, mēs piedāvājam risinājumus un līdzekļus jūsu vēlmju īstenošanai. Turklāt aizdevumu iespējams saņemt ērti un vienkārši, bez nepieciešamības kārtot papīra dokumentus klātienē bankā.

Hipotekārā kredīta kalkulators un jūsu iespējas aizņemties

Vēl pirms sākat jauna mājokļa meklējumus, svarīgi izprast, kādu aizdevuma summu banka var jums piedāvāt. Banka rūpīgi izskata katru gadījumu, ņemot vērā daudzus faktorus, taču pamatprincips maksimālās jums pieejamās hipotekārā kredītā summas aprēķināšanai ir četru gadu laikā gūtie bruto ieņēmumi.

Kādu summu es varu aizņemties?

Ja jūsu mēnešalga ir, piemēram, 1500 eiro bruto (“uz papīra”), tad jums pieejamo kredīta summu mājokļa iegādei vai būvniecībai varat iegūt, aprēķinot četros gados gūtos ieņēmumus. Proti, 1500*12*4=72 000 eiro.

Tāpat jāatceras princips, ka visi jūsu ikmēneša kredīta maksājumi nedrīkst pārsniegt 40% no neto (“uz rokas”) gūtajiem ieņēmumiem. Rupji rēķinot, 1500 eiro mēnešalga “uz papīra” nozīmē 1000 eiro “uz rokas”. Tādā gadījumā visu jūsu kredītsaistību ikmēneša maksājuma augstākais slieksnis ir 400 eiro. Tāpēc, ja šobrīd veicat, piemēram, ikmēneša maksājumus par līzingā iegādātu automašīnu, samazinās maksimāli iespējamā mājokļa kredīta ikmēneša maksas summa.

Ar hipotekārā kredīta kalkulatoru varat ērti aprēķināt aptuvenu ikmēneša kredīta maksājumu. Taču, lai precīzi uzzinātu jums pieejamo summu, aicinām pieteikties attālinātai video konsultācijai. Tā ir tikšanās video zvana formātā ar bankas speciālistu, kurš jums ērtā laikā izskaidros visus jūs interesējošos jautājumus par kredītu, pirmo iemaksu, pieejamo Altum atbalstu jaunajām ģimenēm un jaunajiem speciālistiem, vai kredītam būs nepieciešams līdzņēmējs jeb galvotājs, kā arī citus nosacījumus.

Kredīts internetā, bez vajadzības apmeklēt banku

Klientu atsauksmēs par hipotekāro kredītu SEB bankā visvairāk tiek slavēta iespēja visus jautājumus, formalitātes, dokumentus, pieteikumus un konsultācijas nokārtot pilnībā attālināti. Tas ļauj gan būtiski ietaupīt klientu laiku, gan saudzēt dabu un rūpēties par planētas ilgtspēju – visi dokumenti tiek nevis drukāti, bet gan digitālā formātā droši glabājas bankas arhīvā, kuram klients var piekļūt caur savu internetbanku.

Lai iesniegtu oficiālu pieteikumu kredītam, jums būs nepieciešams arī vērtējums. Ja noskatījāt savu nākamo mājokli kādā no mūsu piedāvātajiem jaunajiem projektiem, jums pat nebūs jāorganizē un jāmaksā par vērtējumu – mēs sadarbojamies ar attīstītājiem, kuri šīs formalitātes atrisinās jūsu vietā.

Kā pieteikties kredītam?

Aizpildiet kredīta pieteikumu internetbankā, kā arī nosūtiet darījuma vadītajam e-pastā nekustamā īpašuma vērtējumu un citus dokumentus, ja tādi tiek lūgti. Ja vēlaties, kredīta pieteikumu varat aizpildīt video konsultācijas laikā kopā ar SEB bankas darījuma vadītāju.

Pēc tam atliek vien dažas dienas uzgaidīt, kamēr banka izskata jūsu pieteikumu un sagatavo aizdevuma piedāvājumu. Ja lēmums būs pozitīvs, jūsu darījuma vadītājs atsūtīs jums līguma projektu – rūpīgi pārlasiet līguma nosacījumus un droši uzdodiet jautājumus darījuma vadītājam, ja rodas kādas neskaidrības.

Kad līguma projekts un citi dokumenti ir uzmanīgi pārlasīti, jūsu darījuma vadītājs SEB bankas e-dokumentu parakstīšanas vietnē augšupielādēs hipotekārā kredīta un ķīlas līgumus. Lai līgums stātos spēkā, tas jāparaksta ar kvalificēto Smart-ID versiju, kas aizstāj pašrocīgu parakstu visā Eiropas Savienībā. Parakstītajiem dokumentiem pēc tam varēsiet brīvi piekļūt jebkurā laikā, kā arī lejupielādēt tos.

Arī notārs un Zemesgrāmata pieejami attālināti

Pēc aizdevuma un ķīlas līgumu parakstīšanas ir laiks doties pie notāra parakstīt pirkuma līgumu. Labas ziņas – Latvijas iedzīvotāji ir vieni no retajiem Eiropā, kas notāra pakalpojumus var izmantot attālinātā videokonferences režīmā. Ja abām darījuma pusēm ir iespēja līgumus parakstīt elektroniski, pilnīgi visu nekustamā īpašuma darījumu iespējams nokārtot attālināti, aiztaupot sev nepieciešamību nogādāt dokumentus dažādās iestādēs.

Turklāt, ja nostiprinājuma lūgumus un citi dokumenti ir parakstīti elektroniski, notārs tos jūsu vietā iesniegs Zemesgrāmatā. Ja ar īpašuma pārdevēju līgumu noslēdzāt papīra formātā, tad nepieciešamie dokumenti Zemesgrāmatā būs jānogādā jums pašam. Tādā gadījumā rūpīgi iepazīstieties ar Zemesgrāmatas darba laiku, jo Covid-19 dēļ ir veiktas izmaiņas apmeklētāju pieņemšanā klātienē.

Kamēr Zemesgrāmatā tiek izskatīs jūsu pieteikums, varat paveikt pēdējos uzdevumus kredīta saņemšanai – nosūtīt darījuma vadītājam maksājuma uzdevumu, kas apliecina jūsu līdzdalības samaksu īpašuma pārdevējam, kā arī iegādāties nekustamā īpašuma apdrošināšanas polisi. Izvēloties polisi iegādāties pie mūsu sadarbības partnera If Apdrošināšana, tiks sagatavots īpašs apdrošināšanas piedāvājums.

Tiklīdz Zemesgrāmatas tiesnesis būs reģistrējis jūsu īpašumtiesības un bankas hipotēku, jūsu darījuma vadītājs parūpēsies, lai pēc iespējas ātrāk jums tiktu izsniegts kredīts un jūs varētu savā īpašumā iegūt jaunu mājokli!

Kredīta konsultācija

Šobrīd ar bankas speciālistu iespējams ērti pārrunāt kredīta iespējas attālināti, izmantojot video konsultāciju internetbankā.

 • Māja - 30.04.2021

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Pagājis vairāk nekā gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, taču būtiskas izmaiņas mājokļu cenās nav notikušas. Taču SEB Mājokļu cenu indikators liecina, ka arvien lielāka daļa iedzīvotāju prognozē cenu kritumu turpmāko 12 mēnešu laikā. Vai šādām gaidām ir pamats?

  Lasīt vairāk

 • Māja - 08.04.2021

  Kas šobrīd izdevīgāk — māju pirkt vai būvēt?

  Kas šobrīd izdevīgāk — māju pirkt vai būvēt?

  Neskatoties uz Covid-19 izraisīto krīzi, dzīvokļiem galvaspilsētas jaunajos projektos cenas turpina kāpt, tāpēc nav brīnums, ka īpaši liela interese no pircēju puses ir tieši par privātmājām Pierīgā. Šobrīd patiešām pastāv iespēja tikt pie savas mājas par aptuvenu dzīvokļa cenu jaunajā projektā. Vienmēr gan saglabājas jautājums — vai izdevīgāk pirkt gatavu māju, vai tomēr būvēt pašam.

  Lasīt vairāk

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Privātmājas efektivitātes uzlabošanai

Kā samazināt Jūsu privātmājas apkures rēķinus un celt tās vērtību?
Jums ir iespēja pieteikties Altum energoefektivitātes programmai un saņemt atbalstu līdz 6000 EUR.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.