Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 20.10.2016
maksājumu karte | norēķini

Eksperiments: vai tu atdotu savu karti?

Eksperiments: vai tu atdotu savu karti?

Uz maksājumu kartes ir visa informācija, lai iepirktos interneta veikalos. Atdot savu karti svešiniekam ir tas pats, kas atdot savu maku. Cik bieži iedzīvotāji ir gatavi šķirties no savas naudas? To skaidrojām nelielā eksperimentā.

Maksājumu karte bieži vien mūsdienās aizvieto naudas maku. Parasti ar to pilnīgi pietiek, lai norēķinātos par pirkumiem un pakalpojumiem gan veikalos, gan internetā. Ja, iepērkoties tirdzniecības vietās vai izņemot naudu bankomātā, nepieciešams PIN kods, ko (cerams) kartes īpašnieks atceras no galvas, tad pirkumiem internetā nereti pietiek ar informāciju, kas redzama uz pašas kartes. Tieši tāpēc ir svarīgi vienmēr turēt karti drošībā un nevienam to neuzticēt. Bet, vai visi to saprot? Lai to noskaidrotu, veicām eksperimentu, ko piedāvājam noskatīties arī jums.

 

Jānis Meistars,
žurnālists

 • Drošība - 11.01.2019

  Kā iepirkties AliExpress droši?

  Kā iepirkties AliExpress droši?

  Pircēji Latvijā un visā pasaulē novērtē Ķīnas internetveikala AliExpress.com plašo piedāvājumu,  un zemās cenas, aktīvi iepērkas tur ikdienā un īpaši – pirmssvētku laikā. Tomēr, lai iepirkšanās nenestu pircējam zaudējumus un viņš negūtu sliktu pieredzi, jāņem vērā vairākas nianses.

  Lasīt vairāk

 • Drošība - 17.10.2016

  Neļaujiet krāpniekiem tērēt jūsu naudu

  Neļaujiet krāpniekiem tērēt jūsu naudu

  Bankas un interneta maksājumu kompānijas dara visu, lai maksājumu karšu lietošana būtu droša. Tomēr karšu datu izkrāpšanas gadījumi visā pasaulē notiek. Tāpēc piedāvājam dažus padomus, kā liegt iespēju krāpniekiem iztērēt jūsu nopelnīto naudu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.