Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 29.01.2021
ilgtspēja | elektromobiļi | uzņēmējdarbība

Videi draudzīga sūtījumu piegāde – uzņēmuma DPD Latvija pieredze

Videi draudzīga sūtījumu piegāde – uzņēmuma DPD Latvija pieredze Foto: Annie Spratt, Unsplash

Katra mūsu izvēle atbalsojas apkārtējā vidē, ilgtermiņā atstājot būtisku nospiedumu. Lai mazinātu negatīvo ietekmi, svarīgas ir zināšanas un aktīva rīcība, izdarot ilgtspējīgas izvēles jau šodien. Viens no uzņēmumiem, kurš šobrīd ikdienā ievieš zaļus un ilgtspējīgus risinājumus, ir sūtījumu piegādes uzņēmums DPD Latvija.

Par videi draudzīgāku transporta risinājumu ieviešanu DPD Latvija, kā arī citu uzņēmumu iespējām kļūt ilgtspējīgākiem stāsta DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Kāpēc videi draudzīga pārvietošanās ir tik būtiska?

Pēc 2018. gada Eiropas Vides aģentūras datiem kravu pārvadājumi pilsētvidē veido līdz 30% no kopējā CO2 izmešu apjoma. Atmosfēras piesārņojums pilsētās virs 100 000 iedzīvotājiem, kur galvenais piesārņojuma avots ir CO2 izmeši, var samazināt iedzīvotāju dzīves ilgumu pat par 15 mēnešiem.

Tāpēc DPD grupa, rūpējoties par iedzīvotāju dzīves kvalitāti un īstenojot uzņēmuma vides ilgtspējas politiku ar alternatīvu transporta risinājumu ieviešanu, līdz 2025. gadam ir izvirzījusi ambiciozu mērķi – par 89% samazināt CO2 emisijas un par 80% cita veida radīto piesārņojumu 225 lielākajās Eiropas pilsētās.

Lai to sasniegtu, DPD grupas uzņēmumi investēs vairāk nekā 200 miljonus eiro, lai iegādātos 7000 videi draudzīgus transporta risinājumus un izveidotu 3600 elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punktus.

Alternatīvās enerģijas transporta risinājumu parks tiks veidots no dažādiem transportlīdzekļiem – elektromobiļiem, mazajiem elektriskajiem transportlīdzekļiem, dabasgāzes transportlīdzekļiem, kravas velosipēdiem u.c., atbilstoši katra uzņēmuma vietējām piegādes vajadzībām un iespējām. 

DPD Latvija šajā kontekstā līdz 2025. gadam plāno pakāpenisku esošo piegādes transporta līdzekļu nomaiņu uz videi draudzīgāku autoparku, iegādājoties vairāk nekā 40 elektroauto ar kopējām investīcijām 3 miljoni eiro.

Pēc mūsu aprēķiniem tas ļaus samazināt oglekļa dioksīda emisiju par 250 tonnām gadā. 2020. gada izskaņā tika iegādāti jau pirmie 12 ar elektrību darbināmie Volkswagen e-Crafter, tādējādi esam kļuvuši par videi draudzīgāko sūtījumu piegādes uzņēmumu Latvijā ar vislielāko elektroauto kvotu Latvijā.

Kāpēc uzņēmumam ir svarīgi īstenot ilgtspējīgus risinājumus savā biznesā?

Ilgtspējīgu biznesa pieeju pieprasa arī klienti, tādēļ DPD Latvija mērķtiecīgi pilnveido uzņēmuma biznesa procesus, ieviešot videi draudzīgus risinājumus, kas vienlaikus uzlabo arī darbinieku ikdienu un nodrošina klientiem pozitīvu sadarbības pieredzi.

Videi draudzīga transporta risinājumu ieviešanas programma visās DPD grupas pārstāvētajās valstīs ir tikai viena no iniciatīvām, ko DPD īsteno klimata pārmaiņu seku mazināšanai un gaisa kvalitātes uzlabošanai. Vienlaikus tiek veidoti arī jauni un modernizēti sūtījumu šķirošanas centri un noliktavas, paplašināts paku skapju tīkls, dažādots videi draudzīgu transporta risinājumu klāsts, papildinot to ne tikai ar elektroauto, bet arī ar elektriskajiem motorolleriem, velosipēdiem un citiem alternatīviem risinājumiem.

Zaļais līzings ar īpašiem nosacījumiem

Atbalstot klientus ceļā uz ilgtspējīgiem risinājumiem, elektroauto iegādei SEB banka piedāvā zaļo līzingu ar izdevīgākiem nosacījumiem. Uzziniet vairāk šeit.

Jau šobrīd DPD Latvija nodrošina sūtījumu piegādi ar samazinātu CO2 emisiju, investē paku skapju tīkla paplašināšanā, nodrošinot to plašāku pieejamību, un piedāvā klientiem ērtus digitālos risinājumus ar iespēju mainīt piegādes laiku un vietu. Visas darbības, ko savā ikdienā īstenojam, ir ar mērķi samazināt uzņēmuma radīto ekoloģisko pēdas nospiedumu, tāpēc arvien lūkojam pēc jauniem, videi draudzīgiem risinājumiem, un to atzinīgi novērtē gan mūsu klienti, gan sadarbības partneri.

Kādas ir priekšrocības, uzņēmuma  autoparkam izvēloties elektroauto?

Jau šobrīd sūtījumu piegādes veic 12 Volkswagen e-Crafter CO2 bezemisiju komercauto. Pateicoties energoefektivitātei, automobilis ir īpaši piemērots sūtījumu pārvadājumu veikšanai pilsētvidē. Transportlīdzekļi  ir nokomplektēti ar 100 kW jeb 136 ZS elektromotoru, kas enerģiju gūst no akumulatora bloka, kas izbūvēts zem auto grīdas.

Izmantojot ātro auto uzlādi, automobiļa enerģijas krājumus līdz pat 80% iespējams atjaunot 45 minūšu laikā. Tas ir ātri un ekonomiski izdevīgi, jo, kamēr auto tiek gatavots sūtījumu piegādēm, to iespējams uzlādēt un sagatavot maršrutam.

Papildus noteikti ir jāuzsver iespēja braukt pa sabiedriskā transporta joslu, tādējādi apbraucot sastrēgumus un ātrāk veicot piegādes maršrutu. Šobrīd visā Latvijā elektroauto uzlādes punktu tīkls ir pietiekami plašs, līdz ar to auto uzlāde nesagādā sarežģījumus.

Kāds ieguvums, jūsuprāt, no elektroauto ir uzņēmumam, sabiedrībai un videi kopumā? 

Pēc pērn DPD grupas veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātiem 70% Eiropas valstu iedzīvotāju, kuri regulāri iepērkas tiešsaistē, uzskata, ka uzņēmumiem ir jābūt videi draudzīgiem. Vienlaikus teju puse aptaujāto norādīja, ka ir gatavi maksāt vairāk ne tikai par produktu, bet arī par tā piegādi, lai mazinātu vides  piesārņojumu.

Tas liecina, ka sabiedrībā arvien vairāk pieaug bažas par klimata pārmaiņu radītajām sekām un vides ilgtspējas jautājumiem. Līdz ar to arī no uzņēmumiem tiek pieprasīta lielāka atbildība un ieguldījums vides ilgtspējas veicināšanā un piesārņojuma apjoma mazināšanā.

Mūsu mērķis ir līdz 2025. gadam pakāpeniski samazināt CO2 emisijas par 30% par sūtījumu, bet ilgtermiņā sasniegt nulles emisijas sūtījumu piegādes rādītājus. Videi draudzīgu transporta risinājumu iegāde ļaus mērķtiecīgi virzīties uz ātrāku šī mērķa sasniegšanu un gaisa piesārņojuma mazināšanu pārstāvētajās pilsētās, līdz ar to uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Ko jūs ieteiktu citiem uzņēmumiem, kuri domā par elektroauto iegādi?

No praktiskās puses, pirmkārt, vajadzētu novērtēt esošo elektroinsatlāciju – pieejamās jaudas un to patēriņu. Ar vienu vai divām uzlādes stacijām papildus nekādas lielās slodzes neveidosies, bet, līdzko ir vairāki elektroauto, lai tie sadalītu pieejamo plūsmu, mūsu ieteikums ir izmantot inteliģento lādēšanas sistēmu. Tas nozīmē, ka auto uzlāde notiek tajos mirkļos, kad citi elektrības patēriņi ir krietni mazāki. 

Otra svarīga nianse –  noteikti jāpiesaista labs speciālists uzlādes tīkla izveidei un atbilstošākā risinājuma piemērošanai individuāli katra uzņēmuma vajadzībām. Mēs ticam, ka, izvēloties veikt sūtījumu piegādes ar elektroauto, dodamies pareizā virzienā un uzņemamies atbildību par vidi, kurā dzīvojam. Ceru, ka šī iniciatīva iedrošinās arī citus uzņēmējus spert pirmos soļus videi draudzīgāku risinājumu ieviešanai kopēja mērķa vārdā!

icon
icon

Pārvaldiet uzņēmuma finanses attālināti

 • Bizness - 04.01.2021

  Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Uzņēmumu ilgtspēja – trends vai iespēja apsteigt konkurentus

  Laikā, kad teju visapkārt runā par ilgtspēju, var rasties priekšstats, ka mēs katrs gan savā, gan savu uzņēmumu ikdienā ievērojam labākās ilgtspējas vadlīnijas un tiecamies būt atbildīgāki, zaļāki un rūpīgāk izturēties pret mūsu nākotni. Tomēr realitātē redzams, ka tikai neliela daļa uzņēmumu sākuši reālu un nopietnu pārmaiņu procesu un domā tālāk par uzrakstītajām korporatīvās sociālās atbildības politikām. Varētu pat teikt, ka trends šobrīd ir par to domāt un runāt, bet mazāk – darīt.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 19.10.2020

  Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Turpinot veicināt ilgtspējīgu finanšu tirgus un uzņēmējdarbības attīstību, SEB banka visās Baltijas valstīs piedāvā jaunu finansējuma veidu – Zaļo kredītu. Tā būtiskākais nosacījums ir aizdoto līdzekļu ieguldīšana videi draudzīgu projektu īstenošanā.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.