Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 20.12.2019
izdevumu plānošana | dāvanas

Kā atrast noderīgu dāvanu

Kā atrast noderīgu dāvanu Foto: Kira auf der Heide, Unsplash

Ziemassvētki ir kopā būšanas laiks. Saka, ka Ziemassvētkos svarīgākais ir būt līdzās saviem mīļajiem, tomēr neatņemama svētku sastāvdaļa ir arī dāvanas. Katru gadu decembrī veikali ir pilni  cilvēku, kas meklē dāvanas, taču, gadu no gada apdāvinot tuviniekus, veiksmīgi piemeklēt tās tiešām kļūst arvien grūtāk.

Kopā būšana un emocijas

Mūsdienās ir daudz iespēju iepriecināt savus mīļos ar kopā būšanu. Piemēram,  ģimene var doties uz kādu Escape Room, lai kopīgi asinātu prātus un darbotos, spēlējot izlaušanās spēli, kuras galvenais uzdevums ir izkļūt no telpas. Parasti šim uzdevumam tiek dota stunda laika, un te nu noteikti ir nepieciešama visu ģimenes locekļu sadarbība.

Aktīvāka dzīvesveida piekritējiem ir iespēja iegādāties dāvanu kartes ģimenei ar piedāvājumu slidošanai un slēpošanai, kas lieliski var pagarināt Ziemassvētku sajūtu kopā ar mīļajiem, pavadot dienu aktīvi un pēc tam baudot karstu šokolādi.

Ja vēlaties savai otrajai pusītei sagādāt patīkamas emocijas un piedzīvojumus, tad te nu paveras daudz dažādu iespēju: varat izvēlēties kopīgu SPA apmeklējumu, izjādi ar zirgiem vai pat doties uz observatoriju Suntažos vērot zvaigznes.

Dāvanu spēle ģimenei

Lai atvieglotu dāvanu iegādi savai ģimenei, varat vienoties par summu, ko veltīsiet vienai personai, piemēram, 20–30 eiro. Varat arī katrs apdāvināt vienu personu. Uzrakstiet uz lapiņām katra ģimenes locekļa vārdu un izlozējiet tās – katrs izvelk vienu lapiņu un sagādā dāvanu izlozētajam. Tas atvieglo gan dāvanu izvēli, jo nav jāiegādājas daudz dāvanu, gan arī ļauj rūpīgāk pārdomāt, ko šis cilvēks visvairāk vēlētos saņemt svētkos.

Varat izvēlēties arī neparedzamāku variantu – katrs gatavo vienu dāvanu par summu, par kuru visi ir vienojušies.

Svētku dienā visas dāvanas tiek saliktas kopā un katrs izvēlas, kuru paņemt (nezinot iepakojuma saturu). Dāvanas var ņemt iepriekš norunātajā kārtībā, taču, lai spēle  būtu interesantāka, var izmantot, piemēram, metamo kauliņu – loloto lietu dalībnieki drīkst paņemt tikai tad, ja ir uzkritis sešinieks.

Atmiņā paliekošas dāvanas

Vai maz atceraties, kad pēdējo reizi pašrocīgi rakstījāt saviem tuvajiem apsveikuma kartiņu? Sirsnīgs sveiciens mīļajiem neko nemaksā. Pietiek ar kādu dzejas rindu vai mīļāko atmiņu par aizejošo gadu. Šāda neatkārtojama dāvana paliks atmiņā vienmēr.

Ziemassvētkos ir svarīgi sagādāt sirsnīgus mirkļus. Iegādājieties glītu rāmīti un sagatavojiet katram foto, kurā iemūžināti  gada kopīgi piedzīvotie mirkļi. Šādas dāvanas ģimene noteikti novērtēs. Dāvināt ko tādu visvērtīgāk ir vecvecākiem, jo iespējams, ka viņi ar tehnoloģijām ir “uz Jūs”, turklāt nosūtīt apsveikumu sociālajos tīklos i ne tuvu nav tas pats, kas iedot to viņiem rokā.

Šāda veida dāvanas nemaksā daudz, toties izraisa daudz patīkamu emociju gan dāvinātājam, gan saņēmējam.

Idejas personalizētām dāvanām

Uzdāviniet krūzītes ar ģimenei nozīmīgu datumu vai tekstu – tas vienmēr ir mīļi un raisīs patīkamas atmiņas, dzerot rīta kafiju vai tēju. Līdzīgu ideju varat realizēt, piemēram, arī ar t-krekliem. Ja esat kopā piedalījušies kādās sporta spēlēs, devušies pārgājienā vai piedalījušies ģimenes saietos, uzdrukājiet uz parasta krekla kādu asprātīgu, ar šiem pasākumiem saistītu tekstiņu.

Ja kādam no tuviniekiem aizejošajā gadā ir piedzimis bērniņš, ļoti piemērota dāvana ir spilventiņš ar jaundzimušā vārdu un dzimšanas gadu, jo, bērnam pieaugot, tam vienmēr būs vērtība.

Ja kāds  radinieks gatavojas pārvākties uz jaunu mitekli, vai arī esat pamanījis, ka viņam nav atslēgu piekariņa, varat iegādāties tādu, kas viņam patiktu, un iegravēt uz tā savu tekstu, vēlējumu vai topošā saimnieka /saimnieces vārdu.

Personalizētas dāvanas ir vienas no labākajām,  jo tās vienmēr paliks tuvinieku atmiņā, kā arī liecinās, ka jūs par tām tiešām esat īpaši domājuši.

Vivija Cepurniece

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

 • Personīgās finanses - 10.01.2020

  Atklājiet visu laiku labāko izgudrojumu

  Atklājiet visu laiku labāko izgudrojumu

  Vislabākā dāvana neslēpjas zem eglītes vai zeķē. Tā ir kopā ar tuvajiem pavadīts laiks, kas īpašus spēj padarīt ne tikai svētkus, bet arī ikdienu. Sveicam svētkos un aicinām noskatīties mūsu apsveikumu.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 29.11.2019

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Ziemassvētku un Jaunā gada sajūta virmo gaisā, un ir īstais brīdis izlemt, kā svētkus sagaidīt. Piedāvājam idejas, kā iztikt bez lieliem tēriņiem.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.