Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 22.05.2019
uzkrājumi | pensijas kalkulators

Kā nodrošināt sev lielāku pensiju

Kā nodrošināt sev lielāku pensiju

Ja pensijas uzkrājumu kalkulatora  prognozes apmērs jums šķiet pārāk mazs, nesatraucieties, jo šā brīža situāciju var uzlabot. Sniedzam padomus, kas palīdzēs jums ne tikai sekot līdzi savam pensijas uzkrājumam un tā pārvaldītājam, bet arī palielināt to.

Teju ikviens Latvijas iedzīvotājs veic iemaksas pensiju 2. līmenī. Šis kapitāls pašam nav jāpapildina, jo tajā katru mēnesi tiek ieskaitītas sociālās apdrošināšanas iemaksas 6 % apmērā no jūsu bruto algas. Tā kā pensiju 2. līmeņa uzkrājums ir reāla, jums piederoša nauda, ir būtiski atrast piemērotu tās pārvaldītāju.

Latvijā darbojas 8 līdzekļu pārvaldītāji, kas drīkst uzņemties rūpes par jūsu uzkrājumiem pensiju 2. līmenī. Starp tiem ir arī SEB Investment Management. Katram pārvaldītājam ir atšķirīga ieguldījuma politika, kā arī dažādi izmantotie finanšu rīki un reģioni, kuros tas iegulda jūsu naudu.

Pārvaldītājs jāizvēlas racionāli, portālā manapensija.lv salīdzinot tā ienesīgumu vismaz 5 gadu laika posmā.

Taču ņemiet vērā, ka vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nākotnē, proti, ja jūsu pensijas līdzekļu pārvaldītājs iepriekš ir strādājis veiksmīgi, tas nenozīmē, ka tā būs arī nākotnē.

Būtiski ir izvēlēties arī pareizo pensiju plānu. Svarīgs faktors tā izvēlē ir atlikušais gadu skaits līdz pensijai. Mūsu eksperti iesaka uzņemties augstākā riska plānu, kas sniedz vislielāko iespēju nopelnīt, ja līdz pensijai ir atlicis vairāk nekā 20 gadu. Taču ja pensija gaidāma nākamo 10 gadu laikā, iesakām izvēlēties plānu ar vismazāko risku.

Risks Vismazākais risks, nelielas peļņas iespējas Vidējs risks un vidējas peļņas iespējas Augstākais risks un augstākās peļņas iespējas
Gadi līdz pensijai* Mazāk nekā 10 gadu No 10 līdz 20 gadiem Vairāk nekā 20 gadu

*SEB ekspertu viedoklis

Pensiju 2. līmeņa plānu jūs varat mainīt reizi gadā, bet pārvaldītāju – divas reizes gadā. Tomēr ņemiet vērā, ka bieža un nepārdomāta pensiju pārvaldītāja maiņa var negatīvi ietekmēt pensijas apmēru.

Savas pensijas kapitāla apmēru jūs varat uzzināt portālā latvija.lv vai jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļā.

• Portālā latvija.lv izvēlieties sadaļu Populārākie e-pakalpojumi/Strādājošiem/Informācija par prognozēto pensiju, ievadiet prasītos datus (t.i., ielogojieties) un ailē Kopā redzēsiet summu. Tā jūs uzzināsiet pensiju 1. līmenī uzkrātā pensijas kapitāla apmēru.

• Lai uzzinātu pensiju 2. līmenī uzkrāto naudu, izvēlieties Populārākie e-pakalpojumi/Strādājošiem/Pensiju 2. līmeņa dalībnieka konta izraksts, ievadiet prasītos datus (t.i., ielogojieties) un ailē Fondētās pensijas kapitāls perioda beigās redzēsiet summu. Tā jūs noskaidrosiet pensiju 2. līmenī uzkrātā pensijas kapitāla apmēru.

Vairāk piedāvājam uzzināt video pamācībā.

• Pensijas apmēra prognozēšanai aicinām jūs izmantot SEB kalkulatoru. Mēs piedāvājam vairākus aprēķināšanas līmeņus – potenciālo pensiju jūs varat aprēķināt, norādot tikai savu vecumu, algas apjomu un izvēloties vecumu, kādā plānojat pensionēties. Prognozi ir iespējams precizēt, norādot VSAA datu bāzes datus par pensiju 2. līmeņa uzkrājumiem, ko varat uzzināt portālā latvija.lv. Kalkulatora modelēšanas iespējas ļauj aprēķināt pensijas apmēru, kāds tas būtu, veicot dažāda apmēra iemaksas privātās pensijas uzkrājumā jeb pensiju 3. līmenī. Jūs varat norādīt arī savus jau izveidotos privātās pensijas uzkrājumus.

Atcerieties
Lai vecumdienās saņemtu pilnvērtīgu pensiju, kas ļauj nodrošināt ikdienas vajadzības, jums jābūt aktīvam un ieinteresētam. Nekad nav par vēlu palielināt savas pensijas apmēru. Uzsākot darba gaitas, pievērsiet uzmanību pensiju 2. līmenim, savukārt, sasniedzot materiālu stabilitāti, apsveriet iespēju uzkrāt naudas līdzekļus arī pensiju 3. līmenī.

Svarīgākais par Jūsu pensiju 2.līmeni portālā Latvija.lv:

 • Jūsu uzkrātā summa

 • Kas ir Jūsu līdzekļu pārvaldītājs


Saistītie raksti

 • Ieguldījumu plāni

  Ieguldījumu plāni

  Piesakoties plānam ar konservatīvo, sabalansēto vai aktīvo ieguldījumu stratēģiju, Jūs izvēlaties, kādos finanšu instrumentos un cik lielā apmērā ieguldīt pensiju 2. līmeņa uzkrājumu.

  Lasīt vairāk

 • Pensiju 3. līmenis

  Pensiju 3. līmenis

  Jūsu vai darba devēja brīvprātīgi veiktās iemaksas Jūsu uzkrājumā papildus valsts garantētajai vecuma pensijai. Šis uzkrājums ir mantojams un pieejams pirms valsts pensijas, no 55 gadu vecuma.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.