Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 31.05.2018
uzkrājums | nākotne kapitāls

Kā nepieļaut dārgu kļūdu jau kopš pirmās darba dienas?

Kā nepieļaut dārgu kļūdu jau kopš pirmās darba dienas?

Iedomājieties – jūs ieejat veikalā, bet pārdevēja uzreiz jūs aizved pie preču stenda, uz kura rakstīts 55+. Ja jums ir 20 vai 30 gadu, jūs droši vien sāktu protestēt. Ļoti līdzīgi var notikt ar jūsu pensiju 2. līmeņa uzkrājumu, bet jūs to varat pat nepamanīt.

Tā ir pavisam reāla nauda, kas ik mēnesi no jūsu samaksātajiem nodokļiem tiek novirzīta uz kādu no pensiju 2. līmeņa plāniem un ieguldīta finanšu tirgos.

Vecumam neatbilstošs plāns – zaudēta nauda

Daudzi strādājošie, paši to neapzinoties, jau kopš pirmās darba dienas pieļauj kļūdu, kas ilgtermiņā var izmaksāt ļoti dārgi. Mūsu valsts likumi paredz, ka, pašam neizvēloties pensiju 2. līmeņa plānu, ikmēneša iemaksas automātiski nonāks kādā no konservatīvajiem pensiju plāniem, kas paredzēti cilvēkiem, kuriem līdz pensijai palikuši 10 vai mazāk gadi. Proti, tie domāti uzkrātā kapitāla saglabāšanai, nevis aktīvai uzkrājuma veidošanai.

Jauniem cilvēkiem, kas darba tirgū ienākuši nesen, daudz piemērotāki būs kādi no aktīvajiem plāniem, kuru mērķis ir pēc iespējas lielāka peļņa.

Situāciju mainīt varat jau šodien

Ja jūs šobrīd nezināt savu pensiju 2. līmeņa plānu, pastāv varbūtība, ka tas nav jūsu vecumam piemērots – tātad, jūsu nauda nepelna tik daudz, cik tā varētu pelnīt, ja plāns būtu izvēlēts pārdomāti. Savu pašreizējo pensiju 2. līmeņa plānu varat noskaidrot tūlīt pat. Arī mainīt plānu ir pavisam vienkārši – aizpildot iesniegumu internetā.

Zemāk esošais video palīdzēs saprast, kāds varētu būt jūsu vecumam piemērotākais pensiju plāns. Tāpat to iespējams noskaidrot SEB mājas lapā.
 

Linda Ezerkalna

Pensiju 2. līmenis – būtiska Jūsu vecumdienu sastāvdaļa

Uzkrājums pensiju 2. līmenī var veidot līdz pat 30% no Jūsu ienākumiem vecumdienās. Uzkrājumu veido daļa no Jūsu sociālās apdrošināšanas (sociālā nodokļa) iemaksām, tādēļ papildu iemaksas Jums nav jāveic – atliek vien izvēlēties pieredzējušu un atbildīgu uzkrājuma pārvaldnieku.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.