Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 01.11.2018
uzkrājums | pensijas kapitāls

Kā ātri un vienkārši uzzināt, cik esat uzkrājuši pensiju 2. līmenī?

Kā ātri un vienkārši uzzināt, cik esat uzkrājuši pensiju 2. līmenī?

Pensiju 2. līmenis ir reāls uzkrājums, kas veidojas teju ikvienam strādājošajam Latvijas iedzīvotājam, taču daudzi joprojām nezina ne sava uzkrājuma apmēru, ne uzkrātā kapitāla pārvaldītāja nosaukumu. Par laimi, to noskaidrot ir vienkāršāk, nekā varētu šķist.

Vēlreiz par pensiju 2. līmeni

Pensiju 2. līmenis attiecas uz teju ikvienu pieaugušo Latvijas iedzīvotāju, jo tā dalībnieki ir visi strādājošie, kas dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija, kā arī tie, kas dzimuši pēc 1951. gada 2. jūlija un pieteikušies brīvprātīgi. Pensiju 2. līmeņa kapitāls nav jāpapildina pašam – to ik mēnesi veido jūsu sociālās apdrošināšanas iemaksas, kas šogad ir 6% no bruto algas. Tātad – jo lielāka ir jūsu alga, jo lielāks ir arī iemaksu apjoms un arī potenciālā nākotnes pensija.

Uzkrājuma apjoms nav nekāds noslēpums

Neskatoties uz to, ka katrs strādājošais ir sava pensiju 2. līmeņa uzkrājuma īpašnieks un katram pašam jāizvēlas gan ieguldījumu plāns, gan tā pārvaldītājs, daudzi joprojām uzskata pensiju 2. līmeni (un nereti arī visu pensiju sistēmu kopumā) par kaut ko pārāk nepārskatāmu un sarežģītu, lai tajā iedziļinātos.

Tāpēc visai bieža ir situācija, kad cilvēks nezina atbildi uz jautājumu: “Cik naudas tu esi uzkrājis pensiju 2. līmenī?”

Īstenībā viss ir krietni vienkāršāk, nekā šķiet – uzkrātā kapitāla apjomu iespējams uzzināt tūlīt pat, izmantojot portālu latvija.lv.

Pensiju 2. līmeņa uzkrājums ir reāla, jums piederoša nauda, tāpēc ir būtiski zināt, cik daudz jums izdevies uzkrāt. Tikpat svarīgi ir arī zināt, kādā plānā šobrīd atrodas jūsu uzkrājums, un izlemt, vai tas tiešām ir piemērotākais. Šo informāciju, starp citu, iespējams uzzināt arī pārvaldītāja mājas lapā. Savukārt, portālā Latvija.lv ir iespējams noskaidrot to, par kādu summu uzkrājuma pārvaldītāji ir spējuši palielināt jūsu uzkrājumu, kad uzsākta dalība pensiju fondā un citu vērtīgu informāciju.

Lai uzzinātu, kā visātrāk noskaidrot sava pensiju 2. līmeņa apmēru, noskatieties mūsu sagatavoto video.

 

Pensiju 2. līmenis – būtiska Jūsu vecumdienu sastāvdaļa

Uzkrājums pensiju 2. līmenī var veidot līdz pat 30% no Jūsu ienākumiem vecumdienās. Uzkrājumu veido daļa no Jūsu sociālās apdrošināšanas (sociālā nodokļa) iemaksām, tādēļ papildu iemaksas Jums nav jāveic – atliek vien izvēlēties pieredzējušu un atbildīgu uzkrājuma pārvaldnieku.


 • Pensija - 02.12.2015

  Kāpēc jāzina sava pensiju 2. līmeņa plāna rezultāti?

  Kāpēc jāzina sava pensiju 2. līmeņa plāna rezultāti?

  Aktīvi sekojot līdzi savam pensijas uzkrājumam un veicot nepieciešamās darbības, mēs paši varam ietekmēt savas pensijas apmēru nākotnē, neatstājot to pašplūsmā.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 21.11.2017

  Pieci pensiju 2. līmeņa dalībnieku ieguvumi

  Pieci pensiju 2. līmeņa dalībnieku ieguvumi

  Dalība pensiju 2. līmenī ir obligāta visiem strādājošajiem, kas dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija, savukārt tie, kas šobrīd ir vecāki par 45 gadiem, var izvēlēties – pievienoties vai nepievienoties pensiju 2. līmenim. Cilvēki, kas savulaik brīvprātīgi izvēlējās uzkrāt pensiju 2. līmenī, jau var sākt novērtēt sava lēmuma rezultātus.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.