Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 04.03.2016
finanšu plānošana | alga

Cerības uz alternatīviem ienākumiem pensijas vecumā ir pārspīlētas

Cerības uz alternatīviem ienākumiem pensijas vecumā ir pārspīlētas

Jau otro gadu pēc kārtas SEB banka veikusi pētījumu Pensometrs, analizējot un mērot Baltijas valstīs nodarbināto iedzīvotāju gatavību pensijai. 

Šī gada Pensometra rezultāti parāda, ka iedzīvotāju gaidas joprojām būtiski atšķiras no tā, kas viņus sagaida realitātē. Lai nodrošinātu sev papildu ienākumus pensijā, 77% šodienas darba ņēmēju gatavojas strādāt arī vecumdienās, lai gan strādājošie savās atbildēt uzsver, ka vēlētos sākt baudīt vecumdienas agrāk, nekā viņiem pienāktos. 44% strādājošo paļaujas uz bērnu un ģimenes locekļu finansiālo palīdzību, bet 38% plāno ienākumus no privātas uzņēmējdarbības, lai gan pēdējo 2 gadu laikā pensionējošos iedzīvotāju realitāte liecina, ka vien 5% no viņiem gūst papildu ienākumus. Šogad iezīmējās arī jauna tendence – 45% iedzīvotāju sagaida, ka papildu uzkrājumus pensijai viņiem nodrošinās darba devējs. Bet tikai 8% no aptaujātiem atzīst, ka par viņiem tiek veiktas iemaksas privātajos pensiju fondos.

Vājas zināšanas un neatbilstoša rīcība neļauj cerēt uz vēlmju piepildījumu vecumdienās. Atbildes uz jautājumiem, vai darba devēji ir gatavi iesaistīties darbinieku nākotnes pensijas nodrošināšanā, vai valsts ir gatava atbalstīt uzņēmējus, kas rūpējas par savu darbinieku pensijas uzkrājumiem, vai iedzīvotājiem ir citas reālas alternatīvas vecumdienu iztikai, tika meklētas SEB bankas organizētās diskusijas laikā.

 

Jānis Meistars,
žurnālists

Uzkrājums pensiju 2. un 3. līmenī

Vai Jums pietiks ar pensiju?

Piedāvājam risinājumus, kā pietuvināt Jūsu pensiju šī brīža ienākumiem un saņemt nodokļa atvieglojumus par iemaksām privātajā pensijā.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.