Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 08.05.2020
darbs | karjera | alga

Jaunieši vērtē savu atalgojumu: vairākumam pietrūkst 200 eiro

Jaunieši vērtē savu atalgojumu: vairākumam pietrūkst 200 eiro Foto: Brooke Cagle, Unsplash

Saskaņā ar SEB bankas veikto aptauju lielākā daļa 18–25 gadus veco jauniešu strādā un vismaz daļēji sevi finansiāli nodrošina paši. Cik jaunieši nopelna un cik vēlētos saņemt atkarībā no savām zināšanām un iespējām?

Vairākums jauniešu izvēlās strādāt, bet liela daļa studē un strādā, jo to, kuri var atļauties tikai studēt, nav daudz. Vairāk nekā puse respondentu spēj segt savus ikdienas tēriņus ar pašu nopelnītiem līdzekļiem. Nereti jaunieši saņem finansiālu atbalstu no vecākiem vai iztiek ar stipendiju.

Cik jaunieši nopelna?

Aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa jauniešu – gan tie, kuri tikai strādā, gan tie, kuri apvieno darbu ar studijām, pēc nodokļu nomaksas saņem no 501 līdz 800 eiro. Strādājošajiem studentiem otra izplatītākā alga ir līdz 500 eiro mēnesī. Savukārt jaunieši, kuri tikai strādā, algā nereti saņem no 801līdz 1000 eiro.

Šādas atbildes ir likumsakarīgas, jo studenti bieži vien nevar atļauties strādāt pilnas slodzes darbu. Savukārt jaunieši, kuri tikai strādā, iespējams, studijas jau ir beiguši un veido karjeru savā profesijā, un tas attiecīgi ietekmē arī algas apmēru.

Vēlas saņemt vairāk

Vairāk pelnīt vēlas gandrīz visi. Aptaujas respondentiem bija iespēja izvērtēt un atbildēt, kāds būtu vēlamais atalgojums, kas atbilstu viņu zināšanām un iespējām. Jaunieši, kuru alga ir līdz 300 eiro mēnesī “uz rokas”, uzskata, ka viņiem noteikti jāsaņem vairāk – no 501 līdz 800 eiro. Jāņem vērā, ka ar 300 eiro mēnešalgu vienam cilvēkam pilsētā segt visus izdevumus ir vairāk nekā sarežģīti.

Nākamais solis Tavā karjerā

Darbs vai prakse SEB bankā dos Tev iespēju nepārtraukti augt un būt daļai no ilgtspējīgas, atbildīgas un profesionālas komandas.

Respondenti, kuru alga šobrīd svārstās no 301 līdz 500 eiro mēnesī, vēlas saņemt vismaz no 501 līdz 800 eiro. Arī tie, kuru alga ir no 501 līdz 800 eiro mēnesī, nav apmierināti ar savu atalgojumu, jo uzskata, ka ar viņu zināšanām un pieredzi būtu jāsaņem vismaz no 801 līdz 1000 eiro mēnesī.

Mazākums respondentu uzskata, ka atalgojums atbilst viņu zināšanām un ieguldījumam darbā.

Liela daļa jauniešu, kuru alga svārstās no 801 līdz 1000 eiro mēnesī, piekrīt, ka viņu atalgojums ir atbilstošs un ar to ir iespējams izdzīvot.

Arī tie, kuri saņem 1200 eiro mēnesī un vairāk, izsaka vēlami pelnīt vairāk – vismaz 1500 eiro.

Pietrūkst 200 eiro

Apskatot datu kopumu, var secināt, ka vairumam respondentu, lai viņi būtu apmierināti ar savu atalgojumu, pietrūkst 200 eiro mēnesī. Visbiežāk apmierināti ar savu atalgojumi ir respondenti, kuri saņem 801–1000 eiro mēnesī. Attiecīgi, saņemot lielāku algu, jaunietis ir apmierināts ar savu šā brīža situāciju, lai gan nākotnē viņš protams, vēlētos pelnīt vairāk. Tomēr jāatceras, ka atalgojums ir atkarīgs arī no darba pieredzes un iegūtajām zināšanām.

Vivija Cepurniece

Nākamais solis Tavā karjerā

Darbs vai prakse SEB bankā dos Tev iespēju nepārtraukti augt un būt daļai no ilgtspējīgas, atbildīgas un profesionālas komandas.

 

 • Jaunieši - 31.01.2020

  Katrs trešais jaunietis bez “drošības spilvena”

  Katrs trešais jaunietis bez “drošības spilvena”

  Lai gan uzkrājumu veidošana ļauj jauniešiem kļūt patstāvīgākiem un izveidot “drošības spilvenu” neparedzētām situācijām, vairāk nekā trešdaļa aptaujāto atzina, ka necenšas iekrāt naudu. Pētījums atklāja arīdzan jauniešu iecienītākās krāšanas metodes, kā arī viņu izteiktās vecumdienu prognozes.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 19.12.2018

  Youth LAB - jaunieši rada banku sev

  Youth LAB - jaunieši rada banku sev

  Youth LAB ir inovatīva prakses programma, kuras ietvaros jaunieši no dažādām mācību programmām divu mēnešu laikā izveidos nākotnes banku – banku, kas atbilst jauniešu vajadzībām un dinamiskajam dzīvesveidam.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.