Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 19.12.2018
ekonomija | uzkrājumi

Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

Sākt ar plānošanu

Viens no iemesliem pārmērīgiem pirmssvētku tēriņiem ir vieglprātīga attieksme pret ieņēmumiem un izdevumiem. Cilvēki, kuriem īsti nav skaidrs tēriņu pieļaujamais apmērs, visbiežāk netiek galā ar naudas pārbaudījumu svētku laikā. Jo laicīgāk cilvēks sāk plānot savas finanses, jo lielākas iespējas impulsīvus pēdējā brīža lēmumus aizstāt ar pārdomātu rīcību.

Lai svētku priekšvakarā neattaptos ar tukšu maciņu, pirmais likums, pirms doties iepirkšanās tūrē, ir kārtīgi izvērtēt – cik daudz varat atļauties tērēt svētkiem. Svētku tēriņu limits ir jānosaka stingri un ne pie kādiem apstākļiem to nedrīkst pārsniegt. Nevajag aizmirst, ka svētki reiz beidzas, bet ikdienas vajadzības pēc tiem nekur nepazūd.

Ziemassvētku vecīša saraksts

Otrais ieteikums – iejusties Ziemassvētku vecīša lomā, veidojot rūpīgi pārdomātu darbu sarakstu. Tas attiecas ne tikai uz dāvanām, bet arī uz visu nepieciešamo svētku galdam. Rūpīgi izvērtējiet, ko un kam patiešām vēlaties dāvināt, un iegādājieties to pēc strikta saraksta. Iespējams, lielāku prieku jūsu tuviniekiem var sagādāt kāds simbolisks atgādinājums par kopā pavadītu laiku vai pašdarināta dāvana. Turklāt Ziemassvētki ir laiks, kad katram no mums ir iespēja paveikt mazu brīnumu, tāpēc, meklējot dāvanas, vērts apmeklēt kādu no daudzajiem labdarības tirdziņiem.

Savukārt pārtikas produktu derīguma termiņš nav mūžīgs. Tāpēc vispirms ir vērts veikt nelielu inventarizāciju savā virtuvē – varbūt puse no nepieciešamā jau ir paslēpta dziļākā plauktā vai pagrabā. Svētku galds bez lieliem tēriņiem nav nekāda neiespējamā misija.

Esiet radoši

Nevajag stāvēt rindā pie dāvanu saiņotājiem. Lieciet lietā radošumu un izveidojiet unikāla dizaina dāvanu iesaiņojumu, piemēram, iesaistot procesā bērnus. Glancētais dāvanu papīrs visbiežāk tiek izmests. Ja izmantosiet visparastāko papīru, dāvanu noformējot svētku tematikā ar krāsainām lentām, čiekuriem vai pašceptām piparkūkām, atkritumos nonāks daudz mazāk no tā visa. Padomājiet – vai tiešām ir nepieciešamas dārgas apsveikumu kartītes – lai izpaužas jūsu bērni un rada brīnišķīgus zīmējumus, kas noteikti būs daudz mīļāki sveicieni to saņēmējiem.

Izmantojiet internetu

Ja jau tagad ir zināms, ka nebūs laika meklēt dāvanas un svētku rotājumus veikalos, tad, lai izvairītos no nevajadzīgiem pēdējā brīža pirkumiem, var izmantot iespēju iepirkties internetā. On-line veikaliem un kopīgās iepirkšanās portāliem svētku laikā ir dažādi pievilcīgi piedāvājumi, turklāt par nelielu samaksu vai pat bezmaksas piegādi mājās. Tādējādi jums pašiem atliks vairāk laika svētku baudīšanai kopā ar saviem mīļajiem.

Liene Vīksne

Automātisks uzkrājums
Automātisks uzkrājums

Digitālā krājkase – uzkrājiet naudu, iepērkoties ar karti.

Izmantojot Digitālo krājkasi, katra ar norēķinu karti veiktā pirkuma summa tiek noapaļota līdz veselam eiro, starpību novirzot Jūsu krājkontā.


 • Uzkrājumi - 07.12.2017

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Nesen publiskotie SEB bankas aptaujas rezultāti liecina – latvieši uz savu finanšu situāciju šobrīd un tuvākajā nākotnē raugās caur diezgan tumšām brillēm. Tajā pašā laikā ekonomikas rādītāji un prognozes atklāj, ka pamata drūmam skatījumam nav.

  Lasīt vairāk

 • Uzkrājumi - 26.07.2017

  Kā atrast 30 eiro mēnesī, lai sāktu uzkrāt?

  Kā atrast 30 eiro mēnesī, lai sāktu uzkrāt?

  Parasti populārākā atbilde uz jautājumu, kāpēc cilvēki neveido uzkrājumu, ir – trūkst brīvu līdzekļu. Taču, lai lēnā garā sakrātu vērā ņemamu kapitālu, pietiek pat ar eiro dienā. Turklāt, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, uzkrājums veidosies gandrīz nemanāmi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.