Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 02.12.2019
ekonomija | uzkrājumi

Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

Sākt ar plānošanu

Viens no iemesliem pārmērīgiem pirmssvētku tēriņiem ir vieglprātīga attieksme pret ieņēmumiem un izdevumiem. Cilvēki, kuriem īsti nav skaidrs tēriņu pieļaujamais apmērs, visbiežāk netiek galā ar naudas pārbaudījumu svētku laikā. Jo laicīgāk cilvēks sāk plānot savas finanses, jo lielākas iespējas impulsīvus pēdējā brīža lēmumus aizstāt ar pārdomātu rīcību.

Lai svētku priekšvakarā neattaptos ar tukšu maciņu, pirmais likums, pirms doties iepirkšanās tūrē, ir kārtīgi izvērtēt – cik daudz varat atļauties tērēt svētkiem. Svētku tēriņu limits ir jānosaka stingri un ne pie kādiem apstākļiem to nedrīkst pārsniegt. Nevajag aizmirst, ka svētki reiz beidzas, bet ikdienas vajadzības pēc tiem nekur nepazūd.

Ziemassvētku vecīša saraksts

Otrais ieteikums – iejusties Ziemassvētku vecīša lomā, veidojot rūpīgi pārdomātu darbu sarakstu. Tas attiecas ne tikai uz dāvanām, bet arī uz visu nepieciešamo svētku galdam. Rūpīgi izvērtējiet, ko un kam patiešām vēlaties dāvināt, un iegādājieties to pēc strikta saraksta. Iespējams, lielāku prieku jūsu tuviniekiem var sagādāt kāds simbolisks atgādinājums par kopā pavadītu laiku vai pašdarināta dāvana. Turklāt Ziemassvētki ir laiks, kad katram no mums ir iespēja paveikt mazu brīnumu, tāpēc, meklējot dāvanas, vērts apmeklēt kādu no daudzajiem labdarības tirdziņiem.

Savukārt pārtikas produktu derīguma termiņš nav mūžīgs. Tāpēc vispirms ir vērts veikt nelielu inventarizāciju savā virtuvē – varbūt puse no nepieciešamā jau ir paslēpta dziļākā plauktā vai pagrabā. Svētku galds bez lieliem tēriņiem nav nekāda neiespējamā misija.

Esiet radoši

Nevajag stāvēt rindā pie dāvanu saiņotājiem. Lieciet lietā radošumu un izveidojiet unikāla dizaina dāvanu iesaiņojumu, piemēram, iesaistot procesā bērnus. Glancētais dāvanu papīrs visbiežāk tiek izmests. Ja izmantosiet visparastāko papīru, dāvanu noformējot svētku tematikā ar krāsainām lentām, čiekuriem vai pašceptām piparkūkām, atkritumos nonāks daudz mazāk no tā visa. Padomājiet – vai tiešām ir nepieciešamas dārgas apsveikumu kartītes – lai izpaužas jūsu bērni un rada brīnišķīgus zīmējumus, kas noteikti būs daudz mīļāki sveicieni to saņēmējiem.

Izmantojiet internetu

Ja jau tagad ir zināms, ka nebūs laika meklēt dāvanas un svētku rotājumus veikalos, tad, lai izvairītos no nevajadzīgiem pēdējā brīža pirkumiem, var izmantot iespēju iepirkties internetā. On-line veikaliem un kopīgās iepirkšanās portāliem svētku laikā ir dažādi pievilcīgi piedāvājumi, turklāt par nelielu samaksu vai pat bezmaksas piegādi mājās. Tādējādi jums pašiem atliks vairāk laika svētku baudīšanai kopā ar saviem mīļajiem.

Liene Vīksne

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

 • Personīgās finanses - 29.11.2019

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Ziemassvētku un Jaunā gada sajūta virmo gaisā, un ir īstais brīdis izlemt, kā svētkus sagaidīt. Piedāvājam idejas, kā iztikt bez lieliem tēriņiem.

  Lasīt vairāk

 • Aizdevumi un aizņemšanās - 13.11.2019

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  To, ka pirms kredīta ņemšanas ir jāizvērtē gan savi ienākumi, gan esošie ikmēneša maksājumi, zina katrs. Taču tikpat būtiski ir izsvērt arī to, kuru no kredītu veidiem izvēlēties un – vēl svarīgāk – kam to prasīt?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.