Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 07.08.2018
attīstība | izaugsmes programma

Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki SIA Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste

Šokolādes ražotājs Pure Chocolate pavasarī piedalījās SEB Izaugsmes programmā, kuras žūrija atzina to par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Mārketinga stratēģiju uzņēmums galvenokārt balsta uz digitālajiem medijiem, un tas ir ļāvis ieviest praksē vairākas inovatīvas idejas.

Uzņēmums ir secinājis, ka ģenerēt veiksmīgākas idejas var tad, ja ir iezīmētas skaidras robežas, kuru ietvaros tās meklējamas.

Pēc dalības programmā viens no lielākajiem uzņēmuma ieguvumiem ir visas komandas jaunais skatupunkts uz projektiem.

Noslēdzoties pirmajai SEB Izaugsmes programmai, SIA Pure Chocolate  ir atzīta par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Šobrīd viens no uzņēmuma galvenajiem mērķiem ir plānveida izaugsme Baltijā un nostiprināšanās jaunos potenciālos tirgos. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste atklāj: “Mūsu lielākais izaicinājums ir augt rentabli, pareizi un bez kļūdām .”

Arī pārtikas produkts var iet rokrokā ar digitalizāciju

Bieži ir dzirdēts viedoklis, ka Latvijas uzņēmumi, domājot par izaugsmi,  pienācīgi nenovērtē inovāciju un digitalizācijas nozīmi. Lai ieviestu savā ikdienā jaunus risinājumus, nebūt nav jābūt jauno tehnoloģiju vai inovatīvo produktu uzņēmumam. Inovatīvu pieeju, kas veicina darbinieku produktivitāti, padara efektīvāku biznesa modeli vai mārketinga stratēģiju, var izmantot arī tradicionālo nozaru uzņēmumi.

Pure Chocolate ir tieši šāds piemērs. “Mūsu mārketinga stratēģija ir balstīta galvenokārt uz digitālajiem medijiem,” M. Čakste stāsta. “Piemēram, šogad esam īstenojuši inovatīvu projektu – par godu filmai Namejs izveidojām interaktīvu konfekšu kastes vāku, kur, izmantojot Overly aplikāciju, vāka bilde atdzīvojas un telefonā ir redzama aina no Nameja kāzām.

Līdzīgs ir arī konfekšu kastes Alfabēts noformējums: bērni var ne tikai mieloties ar tās saturu  ̶  gardajām trifelēm, bet arī, izmantojot vizuālas, audiālas un kinestētiskas saites, apgūt angļu alfabētu, skatoties Indras Sproģes animācijas filmu "Awesome Beetle’s Colors" un klausoties Renāra Kaupera dziesmu  angļu valodā". 

Stratēģijas rāmis palīdz koncentrēties galvenajam

Dažkārt jaunu ideju ģenerēšana uzņēmumiem var izvērsties par visai haotisku procesu, kura gaitā izrādās, ka nevienam vairs nav skaidrs, vai ir izvēlēts pareizais virziens. M. Čakste stāsta, ka Pure Chocolate kopīgi ar dāņu speciālistiem ir izdevies izstrādāt jaunu zīmola stratēģijas konceptu. “Esam izlēmuši, ka koncentrēsimies uz to, kur esam vislabākie – būsim šokolādes trifeļu eksperti.”

Kopš uzņēmums ir iezīmējis šādu stratēģijas rāmi, arī radošās idejas  vairs  tik ļoti neizplūst un ir kļuvušas daudz mērķtiecīgākas. “Parasti idejas radām kolektīvi, vērojot tirgus tendences, klientus, piedaloties izstādēs, ” M. Čakste atklāj.

Straujai biznesa izaugsmei

Izaugsmes programma – apmācības ambicioziem uzņēmējiem

Viens no mērķiem – iemācīties būt ambiciozākiem

Atskatoties uz dalību SEB Izaugsmes programmā, M. Čakste teic: “Man bija svarīgi iesaistīt gan vadības, gan pārdošanas komandu, lai mudinātu visus izvirzīt augstākus mērķus, attīstītu ambiciozāku domāšanu, kāda ir raksturīga, piemēram, amerikāņiem – the sky is the limit! (vienīgā robeža ir debesis).”

Viņš atzīstas, ka, piesakoties programmai, uzņēmumam vēl nav bijis konkrēta projekta, kuru attīstīt. Tikai programmas gaitā tika izlemts piestrādāt pie kāda tikko iesākta projekta, un rezultātā ir izdevies uzlabot to un rast tam pareizo pieeju. Šobrīd šis projekts turpina veiksmīgi attīstīties. Tomēr lielākais ieguvums ir visas komandas jaunais skatupunkts uz projektiem.

“Šādās programmās noteikti jāpiedalās visai komandai – arī vadītājiem, neatstājot darbiniekus vienus pašus. Tā ir iespēja uz brīdi apstāties ikdienas skrējienā un veltīt laiku stratēģijai, darbības kritiskai analīzei un jaunu mērķu izvirzīšanai. Protams, tas stiprina un vieno komandu arī daudz ambiciozāku mērķu sasniegšanai,” M. Čakste pauž savu pārliecību.

Linda Ezerkalna

 • Bizness - 15.06.2017

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Uzņēmējdarbības sākšana ir nopietns lēmums, un daudzi jaunie uzņēmēji meklē dažādus finansējuma avotus izlolotās idejas pārvēršanai realitātē. Taču finansējums ir nepieciešams ne tikai jaunpienācējiem uzņēmējdarbībā.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 26.05.2017

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.