Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 02.10.2020
sociālā uzņēmējdarbība | bizness | sabiedrība | sociāla atbildība

No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas

No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas Foto: Diego PH, Unsplash

No logopēdiskas datorspēles, kas palīdz bērniem apgūt izrunu, līdz pat vilnas darbnīcai, kurā pensijas vecuma cilvēki rada visdažādākos tekstilizstrādājumus – tik dažādas un unikālas ir sociālas uzņēmējdarbības konkursam “Tam labam būs augt” idejas. Apskatām visus 10 konkursa finālistu projektus.

Glūdas (māj)skola – Egita Matulēna

Glūdas (māj)skola ir vide bērniem un jauniešiem, kurā katrs drīkst būt viņš pats, attīstīt talantus, atpūsties, integrēties, mijiedarboties un izglītoties. Tā piedāvā 1. līdz 9. klašu skolēniem pēcpusdienas māju pēc skolas, māj-skolu attālinātam mācību procesam pedagogu pavadībā, kā arī jauniešu interešu virzību inovācijās.

Vairāk par projektu: facebook.com/Gludasmajskola

Krapes skola “Universum” – Mārcis Zanerips

Iepriekš slēgtā lauku skola Ogres novada Krapes pagastā šā gada Zinību dienā atkal piedzīvoja bērnu čalas, jo telpās darbu uzsāka sociālais uzņēmums Krapes skola “Universum”. Skola īsteno kristīgās vērtībās balstītu izglītību, izmantojot Martijas Montesori pedagoģijas metodes. Audzēkņiem tiek nodrošinātas pamatskolas “Universum” licencētas un akreditētas izglītības programmas: vispārējās pirmsskolas izglītības programma, pamatizglītība no 1. līdz 6. klasei, kā arī tālmācība 7. līdz 9. klasei.

Vairāk par projektu: facebook.com/UniversumKrapesSkola/

Runas terapija bērniem “CheeksUp” – Ilze Zaharāne

“CheeksUp” ir logopēdiska datorspēle, kas palīdz bērniem apgūt skaņu izrunu logopēda nodarbībās, kā arī atkārtot skaņas, zilbes un vārdus patstāvīgi mājās. Digitālais rīks ietver vairāk nekā 20  rūpīgi izstrādātus sejas un mēles vingrinājumu paraugus, kas kopā ar skaņu ierakstiem zaķa balsī palīdz bērniem uztvert un pašiem atkārtot valodas vingrinājumus. Tas ir palīgs gan logopēdiem, gan vecākiem. “CheeksUp” iespējams darbināt gan ar zīmēto tēlu palīdzību, gan kā virtuālu interaktīvu spoguli, ja datoram ir kamera.

Vairāk par projektu: facebook.com/cheeksup

Muzejs tumsā “Skaties ar sirdi” – Maksims Mihejevs

M. Mihejeva iecere ir izveidot interaktīvu muzeju absolūtā tumsā, kur būs iespēja neredzīga gida pavadībā iepazīt dažādus priekšmetus tikai caur izjūtām. Katra muzeja telpa veltīta noteiktai cilvēka maņai: dzirdei, taustei, ožai un garšai. Muzeja mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par neredzīgiem cilvēkiem, lauzt stereotipus par šo cilvēku spējām, kā arī radīt viņiem darba vietas.

Vairāk par projektu: facebook.com/skatiesarsirdi

Galvassegas “Eve Birdy Headwrap” – Ieva Putniņa

Projekta mērķis ir piedāvāt kvalitatīvas un estētiskas galvassegas tiem, kuri dažādu veselības iemeslu dēļ ir saskārušies ar matu izkrišanu. Arī pašu kuldīdznieci I. Putniņu ir skārusi autoimūnā saslimšana – alopēcija. Meklējot risinājumus piemērotai galvassegai, viņa ir radījusi ideju par ekoloģiskiem, kvalitatīviem un dizaina ziņā pievilcīgiem galvas lakatiem kā alternatīvu parūkām.

Vairāk par projektu: instagram.com/birdy_headwrap/

Kultūras un mākslas centrs “Nātre” – Dace Indrika

Jelgavas Kultūras un mākslas centrs “Nātre” ir radošo personību apvienība, kas organizē dažādus kultūras un mākslas pasākumus ar pievienoto vērtību. Komandai galvā vienmēr rosās kāds “štucerītis”. Šoreiz “štucerītis” ir par to, kā ar īpašiem kultūras notikumiem atdzīvināt kādreizējo Jelgavas cukurfabrikas un cietuma industriālo teritoriju.

Vairāk par projektu: facebook.com/KultrasUnMakslasCentrsNATRE

Vilnas darbnīca “Living Wool” – Irita Antoņeviča

I. Antoņevičas vēlme ir risināt aprites ekonomikas jautājumus, pārstrādājot vietējā reģiona aitas vilnu dažādos tekstilizstrādājumos, kā arī radīt darba vietas pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēkiem Latvijas lauku teritorijās. Tādēļ jau pamazām top vilnas darbnīca Gulbenes novadā, kur dažādus videi draudzīgus vilnas izstrādājumus gatavos vietējie pensijas un pirmspensijas vecuma iedzīvotāji.

Vairāk par projektu: facebook.com/livingwool

Ruckas mākslas un izglītības centrs – Ieva Ūbele

Ruckas muižā Cēsīs jau 7 gadus darbojas mākslas un izglītības centrs, uzmanību pievēršot aprites ekonomikai – atkritumu šķirošanai, lietu otrreizējai izmantošanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Rucka ir arī viena no organizācijām, kas aktīvi darbojas bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanā. Gadu gaitā Rucka ir veidojusi ciešu sadarbību ar Cēsu novada pašvaldību, vides un kultūras organizācijām, aktualizējot un risinot zaļā kursa jautājumus. Jaunais mērķis: izveidot aprites ekonomikas zināšanu un prasmju apguves platformu.

Vairāk par projektu: facebook.com/ruckaresidency

“Mans peldkostīms” – Laura Žukovska-Supe

Sociālais uzņēmums “Mans peldkostīms” piedāvā personalizētus peldkostīmus sievietēm ar zīmolu “Swimbe”. Peldkostīmi pēc individuāla pasūtījuma jebkādā izmērā, krāsā un dizainā. “Swimbe” peldkostīmi ir funkcionāli, ērti, ar individuālu dizainu un pats galvenais – to audums darināts no pārstrādātām PET pudelēm un citiem plastmasas atkritumiem, tādējādi veicinot atkritumu otrreizēju pārstrādi un izmantošanu. Uzņēmuma īpašnieces paredz, ka, pircējai pašai izvēloties individuālu peldkostīma dizainu, arī tā dzīvescikls būs ilgāks.

Vairāk par projektu: facebook.com/swimbepeldkostimi/

Stāju koriģējošs T-krekls “Correctly” – Natālija Jermolajeva

“Correctly” piedāvā stājas koriģējošus T-kreklus, kas trenē muguras muskuļu atmiņu un palīdz uzlabot stāju. Projekta autore ir pārliecināta – laba stāja ne tikai veicina fizisko stāvokli, bet arī paaugstina pašpārliecinātību un uzlabo vispārējo labsajūtu. Lai izveidotu labāko atbalsta shēmu mugurai un pleciem, T-kreklu izstrāde notikusi sadarbībā ar ortopēdiem un fizioterapeitiem. “Correcty” T-krekliem ir īpaša atbalsta korekcijas shēma, kas iestrādāta krekla iekšpusē, tādā veidā padarot korektoru gandrīz neredzamu.

Vairāk par projektu: facebook.com/correcty.eu/

Konkursa “Tam labam būs augt” mērķis ir veicināt jau esošu sociālo uzņēmumu un jaunu sociālās uzņēmējdarbības ideju attīstību, kā arī parādīt un par šīm idejām pastāstīt visai Latvijai. Konkursu organizē Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Tā norisi atbalsta SEB banka, Attīstības finanšu institūcijas Altum,  laikraksts "Dienas Bizness" un RISEBA Arhitektūras un mediju centrs H2O6.

Izaicinājumos saskatījāt biznesa iespēju?

Sāciet ar Starta komplektu un pirmo gadu lietojiet bez maksas.

 
 • Biznesa uzsācējiem - 07.12.2020

  Pieredze: kā izveidot sociālo uzņēmējdarbību

  Pieredze: kā izveidot sociālo uzņēmējdarbību

  Lai atrastu ideju sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, vērts sākt ar sevi – kādā veidā vēlies mainīt pasauli, kam un kādu atbalstu gribi sniegt. Paša pieredze un intereses ir labākais pamats, uz kā balstīt savu uzņēmējdarbību.

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 13.12.2020

  Kad biznesa mērķis ir nevis peļņa, bet labāka pasaule

  Kad biznesa mērķis ir nevis peļņa, bet labāka pasaule

  Sociālu uzņēmumu no citiem galvenokārt atšķir mērķis – ar tā pamatdarbību risināt kādu sociālu problēmu. Izpratnes par to, kas ir sociālā uzņēmējdarbība, atšķiras. Kādam varbūt šķiet – pietiek ar to, ka uzņēmums pastiprināti rūpējas par darbinieku vajadzībām. Vēl kāds uzskata, ka tas nozīmē iesaistīšanos labdarības projektos. Kā tad ir patiesībā?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.