Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 01.07.2021
future heroes | biznesa akadēmija | biznesa uzsākšana | sociālā uzņēmējdarbība

3LJeans – jaunietes dod “otru elpu” nolietotiem džinsiem

3LJeans – jaunietes dod “otru elpu” nolietotiem džinsiem Foto: 3LJeans

Viens no līderības un uzņēmējdarbības programmā Future Heroes spilgtākajiem šogad tapušajiem projektiem ir 3LJeans. Šajā komandā apvienojušās piecas jaunietes, kuras veido modernas un ilgtspējīgas iepirkumu somas, izmantojot nolietotus džinsus.

Future Heroes ir projekts 13 līdz 17 gadus vecām jaunietēm, ar mērķi atklāt programmas dalībniecēs līderības un uzņēmējdarbības potenciālu, kas veicinātu pozitīvu ietekmi uz pasauli. Apgūtās prasmes dalībnieces liek lietā, īstenojot dažādus sociālos projektus pieredzējušu mentoru vadībā.

Vienas no 2020./2021. gada programmas dalībniecēm ir Anete Domka un Ieva Luīze Drava, kuru radītajā biznesa projektā 3LJeans piecu meiteņu komanda otrreizēji izmanto nolietotus džinsus, veidojot dabai draudzīgas iepirkumu somas. Šī ideja saņēmusi arī īpašo SEB bankas apbalvojumu – ceļojumu uz Stokholmu.

No rotājumiem līdz iepirkumu somām

Džinsi ir viens no populārākajiem apģērbiem visā pasaulē, tāpēc katru gadu atkritumos nonāk miljoniem tonnu novalkātu džinsu. Lai dotu novalkātajiem džinsiem otru iespēju un mazinātu apģērba piesārņojumu, jaunietes radīja 3LJeans jeb “Life Lease Love Jeans”.

3LJeans komandā darbojas piecas jaunietes, kuras kopīgi rada gan dizaina idejas, gan īsteno tās dzīvē. Pirmais jauniešu veikums bija sarūpēt skaistu Ziemassvētku dāvanu sociālā aprūpes centra “Zemgale” iemītniekiem – no lietotiem džinsiem veidotus eglītes rotājumus.

Tā kā džinsa audums ir ļoti izturīgs, jaunietes no tā sāka šūt arī iepirkumu somas. Pagaidām 3LJeans darinājumus var laimēt konkursos, kurus jaunietes organizē Facebook un Instagram kontos. Sadarbojoties ar citiem ilgtspējīgi domājošiem Latvijas uzņēmējiem, konkursu laureātiem jaunietes dāvā 3LJeans iepirkumu somu, kas pildīta ar dažādiem “zaļiem” produktiem.

Taču SEB Biznesa akadēmijas raidījumā StarFM radio ēterā Anete un Ieva Luīze atklāja, ka šobrīd ir sasniegts tas punkts, kad 3LJeans somas varētu sākt arī pārdot.

Neatsverams mentora atbalsts

Future Heroes projekta ietvaros 3LJeans komandai palīgā nāca pieredzējusī uzņēmēja Marika Ģederte. Anete un Ieva Luīze stāsta, ka Marikas atbalsts bijis neatsverams visu projekta laiku. Uzņēmēja gan palīdzējusi jaunietēm pārvarēt problēmas, iedvesmojusi un motivējusi, gan mudinājusi uzņemties arvien lielākus izaicinājumus, piemēram, piedalīties vērienīgajā Walk & Snap projektā.

“Saskaroties ar kādu problēmu, domājām – ko darītu Marika, kā viņa mums palīdzētu? Marika mums iemācīja, kā attīstīt to, ko vēlamies izdarīt. Aicināja izvēlēties un īstenot trakākās idejas, par kurām māc šaubas un šķiet neiespējamas,” stāsta jaunietes.

Tā kā SEB banka iestājas par vienlīdzīgām iespējām realizēt savu izaugsmes potenciālu, projekta Future Heroes atbalstīšana ir viens no veidiem, kā uzsvērt sieviešu vienlīdzību biznesa vidē. Vienu no darbnīcām visām Future Heroes dalībniecēm vadīja SEB bankas prezidente Ieva Tetere, stāstot jaunietēm par finanšu pratību un finansējuma piesaistīšanu.

Anete un Ieva Luīze aicina citus jauniešus iesaistīties ikvienā projektā, kas nāk pretī. Viņas stāsta, ka Future Heroes programmā iesaistījās, lai attīstītu sevi, un pat nevarēja iedomāties, ka 3LJeans kļūs par tik veiksmīgu projektu. “Viss ir iespējams,” iedrošina Anete un Ieva Luīze.

Mazs uzņēmums?
Mēs sakām – liels potenciāls.

Saņemiet ikdienas bankas pakalpojumus 2 gadus bez maksas.

* Piedāvājums spēkā jaundibinātiem uzņēmumiem, atverot kontu līdz šī gada 30. septembrim.
 

 

 • Biznesa uzsācējiem - 22.06.2021

  Vai ikviens var kļūt par “stārtaperi”?

  Vai ikviens var kļūt par “stārtaperi”?

  Lai iekarotu tirgus visā pasaulē, nepietiek ar lielisku biznesa ideju vien. Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas Startin.LV izpilddirektore Olga Barretu-Gonsālvisa uzsver, ka jaunuzņēmumu pasaulē neiztikt bez drosmes, ambīcijām un neatlaidības. Taču, ja apņēmība ir atrasta, tad vietējā “stārtapu” komūna piedāvās plašu atbalstu jaunuzņēmuma attīstībai.

  Lasīt vairāk

 • Biznesa uzsācējiem - 11.06.2021

  Kā atšķirt labu biznesa ideju no sliktas

  Kā atšķirt labu biznesa ideju no sliktas

  Ikviena biznesa ideja ar laiku var kļūt par pelnošu uzņēmumu, pārliecināta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova. Lai šis ceļš būtu vieglāks un veiksmīgāks, svarīgi jau laikus apjaust idejas potenciālu, meklēt spēcīgus komandas biedrus, nebaidīties meklēt ekspertu padomu, kā arī pievērsties ilgtspējas jautājumiem.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.