Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 09.11.2020
maksājumu karte | nauda | Mastercard

Mastercard un Visa – kāda atšķirība?

Mastercard un Visa – kāda atšķirība?

Ikviens, kurš kaut reizi ir rokās turējis maksājumu karti, noteikti zina vārdus Visa un Mastercard. Šie uzņēmumi dominē maksājumu karšu pasaulē, nodrošinot klientiem norēķinu iespējas un dažādus izdevīgus piedāvājumus. Taču, kā īsti atšķiras abu uzņēmumu kartes?

Gan Visa, gan Mastercard ir pagājušā gadsimta 60. – 70. gados ASV dibinātas kompānijas. Katrai no tām mūsdienās ir savs milzīgs globāls maksājumu tīkls – tajā ietilpst gan bankomāti, gan norēķinu termināļi.

Būtībā abi šie uzņēmumi nodrošina to, lai kartes, uz kurām ir konkrētās kompānijas logo, bez aizķeršanās darbotos visā pasaulē. Katras kompānijas maksājumu tīklā ir ap 30 miljoniem tirgotāju, līdz ar to mūsdienās ārkārtīgi reti sastopamas situācijas, kad veikalā netiek pieņemta kāda no kartēm.

Tās gan nav vienīgās karšu kompānijas. Pazīstamas ir arī American Express, Discover u. c., taču to tīkli ir mazāki nekā Visa un Mastercard.

Vairāk kopīgā, nekā atšķirīgā

Jāņem vērā, ka Visa un Mastercard pašas neizdod savas kartes. To dara bankas. Līdz ar to bankas var izvēlēties, ar kuriem uzņēmumiem sadarboties, kā arī vienoties par dažādiem nosacījumiem un priekšrocību programmām.

Piemēram, SEB banka kopš 2020. gada rudens visā Baltijā izsniedz tikai Mastercard kartes. Šāds lēmums tika pieņemts, lai pilnveidotu klientiem piedāvātos pakalpojumus un nodrošinātu, ka visas izsniegtās kartes ir ar mūsdienās arvien būtiskāko bezkontakta norēķinu funkciju.

Abu kompāniju kartes nodrošina ikdienā nepieciešamās pamatfunkcijas – norēķinus, iepirkšanos internetā un naudas izņemšanu no bankomāta. Taču bankās var atšķirties, piemēram, maksa par kartes lietošanu vai procentu apmērs, ja izmanto kredītkarti.

Arī to, cik liels būs kartes gada maksājums, kredīta procenti un kartes papildu priekšrocības, piemēram, atlaides iepērkoties, atlaides citiem bankas pakalpojumiem, iespēja veidot savu kartes dizainu utt., nosaka Visa vai Mastercard sadarbība ar izdevēju, tātad – banku. Tieši tāpēc Mastercard karte vienā bankā var atšķirties no tā paša nosaukuma kartes citā bankā.

Piedāvātie bonusi

Abi uzņēmumi konkurē, tāpēc katrs piedāvā savus bonusus, ko kartes lietotāji var saņemt papildus savas bankas piešķirtajiem labumiem. Tie darbojas globāli konkrētās kompānijas tīklā.

Piemēram, SEB banka klientiem piedāvā dažādas Mastercard kredītkartes, kuras sniedz atšķirīgas priekšrocības. Mastercard World Elite kartes piedāvājumā ietilpst gan ceļojumu apdrošināšana, gan personīga asistenta pakalpojumi ārzemēs, gan prioritāra drošības kontrole lidostā.

Izmantojot Aktīvo komplektu, mūsu klienti par vienu mēneša maksu var izmantot gan Mastercard norēķinu karti, gan kredītkarti. Tāpat komplektā ietilpst neierobežots skaits pārskaitījumu, par kuriem nav jāmaksā komisijas maksa.

Linda Ezerkalna,
Guntars Veidemanis

Jūsu Mastercard karte Jūsu Android tālrunī

Maksājumi ar viedtālruni – ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.