Kintija Šulte
Risku kontroliere, Dzīvības apdrošināšanas un aktīvu pārvaldīšanas uzraudzības nodaļa, SEB grupas biznesa pakalpojumu centrs
Ir svarīgi meklēt iespējas kā mēs varam būt efektīvāki, tāpēc ļoti svarīga ir savstarpējā komunikācija, uzmanība detaļām un vēlme attīstīties.
Kintija Šulte kopš 2021.gada strādā SEB Global Services biznesu pakalpojumu centrā Rīgā, Grupas Risku vadības nodaļā kopā ar aptuveni 40 kolēģiem. Viņas komandā ir četri kolēģi un vadītāja, un viņi strādā izcilā darba vietā Teikā – jaunās biroju ēkas GUSTAVS piektajā stāvā ar skatu uz VEF Kultūras pili. Kintijas pirmais amats SEB bija jaunākā risku kontroliere un neilgi pēc pirmā gada viņa kļuva par risku kontrolieri.
Pastāsti mums par savu komandu un saviem ikdienas pienākumiem.
Manas komandas – Dzīvības apdrošināšanas un aktīvu pārvaldīšanas uzraudzības nodaļas – galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai banka pildītu klientiem dotos solījumus, un aizsargāt klientu aktīvus. Mēs nodrošinām, ka klientu investīciju portfeļi atbilst līgumos noteiktajiem nosacījumiem. Mēs ikdienā pārskatam un uzraugam investīciju ierobežojumus, par kuriem klients ir vienojies ar banku un mūsu mērķis ir nodrošināt, ka šie nosacījumi tiek ievēroti, lai izvairītos no iespējamiem riskiem. Galvenajos darba pienākumos ietilpst investīciju vadlīniju interpretācija un neatkarīgas riska kontroles ieviešana, uzraudzība un ziņošana. Ikdienā mēs strādājam kopā ar kolēģiem no Zviedrijas, Somijas, Luksemburgas, Baltijas un citām valstīm – darba vide ir ļoti multikulturāla.
Kā sākās tavs ceļš SEB?
Jau bakalaura studiju laikā, kad studēju “Risku vadības un apdrošināšanas” programmā, biju ļoti ieinteresēta iepazīt risku nozari. Par šo jomu biju mācījusies lekcijās un dažādu uzņēmumu prezentācijās, bet es vēlējos iegūt arī praktisku pieredzi, lai labāk saprastu kā risku vadība izpaužas biznesa vidē. Tāpēc jau studiju laikā vēlējos atrast darbu šajā nozarē. Kad vasarā, pirms noslēdzošā studiju gada, ieraudzīju sludinājumu par vakanci risku vadībā SEB, es nevilcinājos un uzreiz pieteicos.
Pastāsti mums vairāk par savu komandu.
Esam neliela komanda un mums katram ir savas intereses, atšķirīgas rakstura iezīmes un stiprās puses. Mēs strādājam ne tikai ar sistēmām un datiem – mums ir arī daudz jālasa un jāinterpretē dokumenti, un vienmēr ir svarīgi meklēt iespējas kā mēs varam būt efektīvāki, tāpēc ļoti svarīga ir savstarpējā komunikācija, uzmanība detaļām un vēlme attīstīties. Mēs izmantojam katra kolēģa stiprās puses, un domājam kā efektīvāk varam izmantot katra zināšanas, lai uzlabotu esošos procesus.
Komandā un sarunās ar vadītāju esam ļoti atvērti un es to ļoti novērtēju. Mana vadītāja sniedz vērtīgu atgriezenisko saiti, un tas mani iedrošina sacīt savas domas arī citiem – es redzu lielu pievienoto vērtību šādām sarunām. Man noteikti jāpiemin mana vadītāja – viņa ir tiešām lieliska, vienmēr iedrošina mani mācīties un iegūt papildus zināšanas, un sniedz dažādus ieteikumus par attīstības iespējām, kā arī pārliecinās, ka darba apjoms un pienākumi ir sabalansēti un paveicami noteiktajos termiņos. Piemēram, pirms gada vadītāja ieteica pieteikties SEB darbinieku stipendiju programmai, kur gala rezultātā ieguvu finansiālo atbalstu, kas daļēji sedza šī brīža maģistra studiju izmaksas. Rudenī ar vadītājas palīdzību uzzināju par programmēšanas kursu RTU/RBS sadarbībā ar Hārvardas universitāti – arī šo iespēju izdevās izmantot. Novērtēju, ka SEB piedāvā arī bezmaksas mācību iespējas tādās platformas kā Campus, Coursera un Pluralsight.
Arī nākotnē redzu sevi strādājam SEB, jo šeit ir izaugsmes iespējas dažādos virzienos – es redzu, kur varētu augt savas nodaļas ietvaros, bet ir patīkami zināt, ka man ir iespējas arī ārpus tās, un karjeras mobilitāte uzņēmuma iekšienē arī tiek iedrošināta.
Kā tev patīk jaunais birojs Teikā?
Man ļoti patīk atvērtais koncepts, jo tas palīdz sadarboties ar kolēģiem no dažādām komandām. Papildus tam – skaisti iekārtotie atpūtas stūrīši ofisā iedrošina kolēģus saliedēties un atvēlēt laiku ne tikai darbam, bet viena otra iepazīšanai pie kafijas vai tējas krūzes. Ofisā ir patīkama un iedvesmojoša vide, un man kā jaunam cilvēkam tas ir ļoti svarīgi.
Es novērtēju to, ka šajā ēkā ir padomāts par visiem – ir liela un funkcionāla virtuve, katrā stāvā ir atpūtas/tikšanās stūrīši, ir pieejama bezmaksas sporta zāle, vecāku istabas atvieglo dzīvi kolēģiem ar bērniem, jo bērnus var paņemt līdzi uz biroju. Kā arī ir spēļu istabas, kur var pavadīt laiku ar kolēģiem spēlējot novusu un citas spēles. Man ļoti patīk tas, ka mēs beidzot visi esam zem viena jumta, kas stiprina piederības un kopības sajūtu.
Ko var sagaidīt pievienojoties tavai komandai?
Vari sagaidīt to, ka Tava profesionālā izaugsme tiks atbalstīta un ticu, ka tas attiecas ne vien uz manu, bet arī citām SEB komandām. Tu būsi atbildīgs par to, kā izskatās Tava ikdiena. Mums ir uzdevumi, kuri ir jāpilda katru dienu, un ir tādi, kas jāpaveic ceturkšņa vai gada ietvaros, tāpēc svarīgi ir prast izvirzīt prioritātes un plānot laiku. Būs gan mierīgas, gan dinamiskas dienas – ir jābūt gatavam abiem variantiem. Un visbeidzot – svarīgi ir būt atklātam un izteikt savas vēlmes un mērķus attiecībā uz karjeru, un ticu, ka tiks rasti atbilstoši risinājumi, lai šos mērķus izdotos sasniegt.