Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Jaunākie raksti

 • Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas

  Mīti par elektromobiļiem: mikrorajonos tiem nav vietas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – ar elektromobili Rīgas mikrorajonos nav ko darīt. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Lai glābtu ekonomiku, nāksies atkal mobilizēties

  Lai glābtu ekonomiku, nāksies atkal mobilizēties

  Koronavīrusa izplatības temps pasaulē uzņem apgriezienus, Eiropai kļūstot par jauno epicentru. Lai gan paredzams, ka ierobežojumi vairs nebūs tik stingri kā pavasarī, jārēķinās gan ar iedzīvotāju uzvedības maiņu, gan uzņēmumu lielāku piesardzību.

  Lasīt vairāk

 • Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

  Lasīt vairāk

 • Kā Latvijas lauku saimniecības sadzīvo ar Covid-19 sekām ekonomikā

  Kā Latvijas lauku saimniecības sadzīvo ar Covid-19 sekām ekonomikā

  Koronavīruss ir ienesis izmaiņas arī Latvijas lauksaimniecības nozarē, liecina šā gada jūlijā SEB bankas īstenotais Baltijas biznesa pārskats. Lai gan vairums lauksaimnieku mēģina Covid-19 laiku pārdzīvot, neizmantojot atbalsta programmas, gandrīz pusei ir krities apgrozījums, bet daļa plāno arī samazināt darbinieku skaitu.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Mīti par elektromobiļiem: parastās automašīnas ir daudz lētākas

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek kliedēti. Viens no tiem – iegādāties un uzturēt elektroauto ir daudz dārgāk nekā tradicionālo spēkratu. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Vai ir pamats cerēt uz mājokļu cenu kritumu?

  Nekustamā īpašuma tirgus līdz šim ar Covid-19 krīzi sadzīvo bez būtiskiem satricinājumiem, nepieredzot nopietnus iemeslus mājokļu cenu samazinājumam. Taču SEB Mājokļu cenu indikators liecina, ka daļa iedzīvotāju turpmāko 12 mēnešu laikā sagaida cenu kritumu. Vai šādām gaidām ir pamats?

  Lasīt vairāk

 • Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Zaļais kredīts ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

  Turpinot veicināt ilgtspējīgu finanšu tirgus un uzņēmējdarbības attīstību, SEB banka visās Baltijas valstīs piedāvā jaunu finansējuma veidu – Zaļo kredītu. Tā būtiskākais nosacījums ir aizdoto līdzekļu ieguldīšana videi draudzīgu projektu īstenošanā.

  Lasīt vairāk

 • Jauns spēlētājs un lēta enerģija – kā mainīsies cenas veikalu plauktos

  Jauns spēlētājs un lēta enerģija – kā mainīsies cenas veikalu plauktos

  Ievērojams enerģijas cenu kritums ļaus deflācijai vēl kādu laiku uzturēties Latvijā. Veikalnieki arī turpmāk, visticamāk, vilinās pircējus ar atlaidēm, īpaši nesteidzoties celt cenas. Savukārt pārtikas tirgotāju lokam drīzumā piepulcēsies jauns dalībnieks. Kā šis pavērsiens ietekmēs cenas?

  Lasīt vairāk

 • Brīvdienas pie elektromobiļa stūres – atziņas, divkauja un pārsteigumi

  Brīvdienas pie elektromobiļa stūres – atziņas, divkauja un pārsteigumi

  Klusums, praktiskums Rīgas centrā, iespēja dzīvot dabai draudzīgāk, kā arī krustojumos atstāt lielo motoru spēkratus tālu sev nopakaļ. Šī ir daļa no elektromobiļu trumpjiem, kurus uzskaita pie Hyundai Kona stūres nedēļas nogali pavadījušais Intars Vizbulis.

  Lasīt vairāk

 • Ar paroli vien ir par maz – kāpēc jāizmanto divpakāpju autentifikācija

  Ar paroli vien ir par maz – kāpēc jāizmanto divpakāpju autentifikācija

  Apstiprināt savu identitāti jeb veikt autentifikāciju elektroniskajā vidē var trijos veidos – ievadot savu paroli vai PIN, ar biometrisko datu palīdzību, kā arī izmantojot bankas karti vai viedierīci. Tomēr katrai no šīm metodēm ir arī savi vājās puses, tāpēc mūsdienu drošības standarts nosaka, ka jāizmanto vismaz divpakāpju autentifikācija.

  Lasīt vairāk

 • Latvijas auto tirgū dominē krosoveri, neliela jubileja elektromobiļiem

  Latvijas auto tirgū dominē krosoveri, neliela jubileja elektromobiļiem

  Joprojām sevišķi iecienīta vietējo autobraucēju izvēle ir krosoveri, kas plaši pulcējas pirktāko jauno automobiļu topos. Taču uz jau krietni nodeldētā lietoto automobiļu tirgus fona patīkami pārsteidz elektromobiļi, kas šogad piedzīvojuši nelielu jubileju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” par Latvijas tirgus aktuālajām tendencēm stāsta auto žurnālists un eksperts Normunds Avotiņš.

  Lasīt vairāk

 • Apstiprina maksājumu un kļūst par līdzzinātāju – krāpnieku triki kļūst arvien rupjāki

  Apstiprina maksājumu un kļūst par līdzzinātāju – krāpnieku triki kļūst arvien rupjāki

  Interneta krāpnieki izvēlas arvien rupjāku taktiku upuru “apstrādāšanā” – banku klienti apstiprina maksājumus ar Smart-ID, domājot, ka viņu vārdā tiek veiktas investīcijas. Taču patiesībā upuris tiek izmantots kā tranzītkonts krāpnieciski iegūtas naudas pārskaitīšanā, tādējādi kļūstot par krāpnieku līdzdalībnieku.

  Lasīt vairāk

 • Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kādas prasmes ikvienam jāapgūst, lai nākotnē varētu veiksmīgi iejusties uzņēmuma kolektīvā arī digitālā formātā? Kā iemācīties atrast līdzsvaru starp darba pienākumiem un privāto dzīvi? Vai darba devējam ir jāpalīdz to darīt? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē diskusijas “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” dalībnieki.

  Lasīt vairāk

 • Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Mīti par elektromobiļiem: palikšu pusceļā ar tukšu bateriju

  Izšķirties par labu elektromobiļa iegādei cilvēkus nereti kavē mīti, kuri jau sākotnēji ir bijuši aplami, bet līdz ar tehnoloģiju attīstību tiek arī kliedēti. Viens no tiem – elektroauto Latvijā nav kur uzlādēt, tāpēc braucējs var palikt pusceļā ar tukšu bateriju. Diskusijā “Ar kādiem auto brauksim rītdien?” eksperti meklēja atbildi uz šo apgalvojumu.

  Lasīt vairāk

 • No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas

  No runas terapijas līdz vilnas darbnīcai – spožākās sociālo uzņēmēju idejas

  No logopēdiskas datorspēles, kas palīdz bērniem apgūt izrunu, līdz pat vilnas darbnīcai, kurā pensijas vecuma cilvēki rada visdažādākos tekstilizstrādājumus – tik dažādas un unikālas ir sociālas uzņēmējdarbības konkursam “Tam labam būs augt” idejas. Apskatām visus 10 konkursa finālistu projektus.

  Lasīt vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.