Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 21.07.2021
youthLAB | vasaras prakse

#Youth LAB praktikanti: SEB bankā stereotipiem nav nozīmes

#Youth LAB praktikanti: SEB bankā stereotipiem nav nozīmes

Daudziem no mums mēdz būt maldinoši stereotipi par dzīvi un darbu bankā, taču SEB ātri vien pierāda, ka ne viss ir gluži tā, kā izskatās. Pirmās nedēļas ietvaros norisinājās Youth LAB atklāšanas pasākums, kas ielika pamatus unikālai starpkultūru sadarbībai sešu nedēļu garumā, apvienojot vairāk nekā 70 dalībnieku no visas Baltijas.

Jaunie praktikanti tika uzrunāti dalīties savā pieredzē un gaidās no pirmās prakses nedēļas, un, lūk, rezultāts.

Gloria Sibold, SEB Komunikācijas pārvaldes praktikante Igaunijā

Doma par prakses uzsākšanu lielā uzņēmumā sākotnēji radīja bailes, ka pret mani neizturēsies kā pret līdzvērtīgu kolēģi. Ņemot vērā manu vecumu un jaunpienācējas lomu darba kolektīvā, uztraucos, ka man neuzticēs veikt lielus un svarīgus uzdevumus, jo tā taču runā visi stereotipi. Par laimi, SEB banka ir izņēmums!

Jau kopš prakses sākuma esmu iesaistīta Baltijas līmeņa projektu vadībā un paudusi savu viedokli tikpat daudz kā pieredzējušie darbinieki. Praktikantiem sniegtā neatkarība un uzticēšanās no vadības īpaši redzama Youth LAB inovāciju programmas laikā, kad varam teju pilnīgi pārņemt produktu izstrādes procesu un prezentēt savu ideju kā vien vēlamies. Iespēja būt klāt jau no projekta sākumposma un sniegt savu ieguldījumu ikkatrā attīstības solī sniedz motivāciju virzīties tālāk un aizmirst par jebkādiem stereotipiem.

Vasarė Liutkevičiūtė, SEB Mārketinga un Komunikācijas pārvaldes asistente Lietuvā

Pirms pieteikties Youth LAB prakses programmai, es izpētīju SEB līdz niansēm un dziļumiem. Bankas mājaslapas sadaļā „Karjera“ norādīts, ka uzņēmums līdztekus citām nozīmīgām vērtībām tic iekļautībai un organizatoriskajai struktūrai, kas nav pielāgota hierarhijas pakāpieniem. Kādu brīdi es to nedaudz apšaubīju – kā bankā ir iespējams uzturēt šādu darbiniekiem draudzīgu struktūru un attālināties no stingras hierarhijas?

Tomēr SEB ir piemērs tam, ka šāda iespēja pastāv. Kopš pirmajiem soļiem praksē esmu bijusi iesaistīta gan dažādos ikdienas uzdevumos, gan, apkārtējās vides un cilvēku iedrošināta, skaļi izteikusi savas domas, veidojusi sadarbību starptautiskā mērogā un kļuvusi par vienu no komandas, neraugoties uz manu pieredzes līmeni. Man patiešām rodas sajūta, ka, esot šeit, vienīgā nozīme ir attieksmei.

SEB vārdus pārvērš darbos – no augļu groziem biroja virtuvē līdz siltai organizatoriskajai kultūrai, kas jaušama ikvienā darbiniekā. Tas viss ir pa īstam.

Ieva Lukaža, SEB Latvija Mārketinga pārvaldes asistente

Piesakoties SEB Youth LAB prakses programmai, centos uz šo jauno pieredzi, cik vien iespējams, skatīties bez sabiedrībā pieņemtajiem aizspriedumiem par banku un tās darbiniekiem. Protams, tā nenotika. Man aizvien bija maldīgs priekšstats, ka pret jaunajiem praktikantiem vērstā attieksme būs ļoti formāla un ieturēta, savukārt mūsu mentori un Youth LAB izaicinājumu paudēji tikai deleģēs dažus uzdevumus un galvenokārt pievērsīsies saviem ikdienas pienākumiem. Taču ļoti drīz es apjautu, ka SEB šādu kārtību nepieļauj – gan mentori un izaicinājuma paudēji, gan pārvaldes vadītāja pilnvērtīgi iesaistās un līdzdarbojas procesā.

Katru dienu es saņemu personīgu pieeju, kas, pēc manām domām, ir labākais ieguvums no prakses un potenciālās darba vietas. Jau pēc nedēļas jūtos kā daļa no komandas, mans viedoklis tiek sadzirdēts un idejas – ievērotas. Es nevaru sagaidīt, ko nesīs vēl priekšā esošās nedēļas – cerams, praksē pavadītais laiks sniegs pavisam jaunu skatījumu un liks man pārvērtēt pašsaprotamo, jo tikai tādā veidā iespējams īsteni augt un attīstīties.

Youth LAB prakses programma neparedz kafijas gatavošanu pieredzējušajiem kolēģiem. Kafiju mēs gatavojam vien tad, kad tā paredzēta mums pašiem – protams, ja vien kāds draudzīgs darbinieks nepiedāvā to izdarīt mūsu vietā. Reālās dzīves pieredze ir tas, kas padara šo prakses programmu unikālu, demonstrējot, ka bankas organiztoriskā kultūra var būt pretrunā daudziem mūsdienu sabiedrībā izplatītiem stereotipiem.

Ieva Lukaža
Youth LAB dalībniece

 

Youth LAB 2021 prakses programma

Iepazīsti 4. Youth LAB gada dalībniekus no visas Baltijas, viņu pieredzi, viedokļus un ikdienu.

 Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.