Switch to mobile version. Augšup

Investīcijas - 18.06.2021
roboinvestors | ieguldījumi | investīcijas

Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā Foto: Tech Daily, Unsplash

Investēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā likt naudai strādāt savā labā. Lai gan ieguldījumu veikšana ir saistīta ar risku un var šķist sarežģīta, SEB bankas radītais Roboinvestors vien 15 minūšu laikā sagatavos personalizētu ieguldījumu ieteikumu, ņemot vērā jūsu iespējas, riska apetīti un mērķus.

Kā likt naudai strādāt savā labā? Šķiet, ka šis ir viens no biežākajiem jautājumiem, kuru klienti mēdz uzdot bankas speciālistiem. Savukārt visbiežāk izskanējusī atbilde ir – ieguldīt.

Ja glabājat naudu parastā bankas kontā, tās vērtība inflācijas ietekmē ar laiku samazinās. Piemēram, 100 eiro jūsu kontā 2015. gadā ir tie paši 100 eiro arī 2021. gadā. Taču preces un pakalpojumi gadu gaitā ir kļuvuši dārgāki, kas nozīmē, ka 100 eiro pirktspēja ir samazinājusies.

Ieguldīšana ir viens no veidiem, kā iespējams pasargāt savu naudu no vērtības zuduma. Iegādājoties vērtspapīrus, jūsu līdzekļi nonāk finanšu tirgū. Jo labāk veicas jūsu vērtspapīru portfelim, jo lielākas iespējas gūt peļņu finanšu tirgus augšupejas brīdī.

Sabiedrībā izveidojies priekšstats, ka ieguldījumu veikšana ir sarežģīta, tam nepieciešams daudz naudas un brīvā laika, kā arī padziļināta finanšu izglītība. Taču realitātē, izmantojot mūsu jauno Roboinvestoru, kļūt par ieguldītāju var teju ikviens.

Roboinvestors visiem SEB bankas klientam ir pieejams mobilās lietotnes sadaļā Ieguldījumi. Bez maksas saņemt personalizētu Roboinvestora ieguldījumu ieteikumu iespējams trīs vienkāršos soļos.

Pirmais solis – nosakiet ieguldījumu mērķi un riska līmeni

Roboinvestors vispirms lūgs jums norādīt ieguldījumu mērķi un ilgumu. Jūs varat, piemēram, veikt ieguldījumus, lai ātrāk sakrātu līdzekļus mājokļa iegādei, ilgākā laika posmā izveidotu iekrājumus savai pensijai vai bērnu nākotnei.

Tad Roboinvestors piedāvās izvēlēties starp trim riska līmeņiem – zemu, vidēju vai augstu. Piemēram, zems riska līmenis labāk pasargā jūsu līdzekļus no iespējamām svārstībām finanšu tirgū, taču vienlaikus tam ir zemāks potenciāls jums ilgtermiņā nodrošināt peļņu, kas lielāka par vidējo rādītāju tirgū.

Turpretī augsts līmenis dod iespēju ilgtermiņā gūt vislielāko peļņu, taču vienlaikus jūs varat izjust krasākas ieguldījumu svārstības.

Lai radītu jums piemērotāko ieguldījumu ieteikumu, Roboinvestors uzdos arī dažus jautājumus par jūsu pieredzi finanšu jomā un jūsu finansiālajām iespējām. Visa Roboinvestoram norādītā informācija ir konfidenciāla, tā tiek izmantota tikai ieguldījumu ieteikuma sagatavošanai, kā arī nerada nekādas saistības vai pienākumu ieguldīt.

Otrais solis – Roboinvestora ieguldījumu ieteikums

Izvērtējot jūsu sniegto informāciju, Roboinvestors sagatavos jums piemērotu ieteikumu ieguldījumu veikšanai kādā no pieciem SEB fondiem. Varat apskatīt jums ieteiktā fonda vēsturisko sniegumu, kā arī prognozi par paredzamo atdevi no veiktajiem ieguldījumiem gan pozitīvā, gan negatīvā scenārija gadījumā.

Kas ir ieguldījumu fonds?

Ieguldījumu fonds ir aktīvu kopums, kas izveidots kolektīva ieguldījuma veikšanai. Visbiežāk fondiem nav noteikts termiņš, tajos piedalās daudz ieguldītāju, un fondu pārvalda ieguldījumu pārvaldes sabiedrība. Veicot ieguldījumus fondos, aktīvus parasti iegulda daudzās atšķirīgu aktīvu klasēs, piemēram, akcijās, obligācijās vai citu aktīvu klasēs. Tas samazina viena atsevišķa ieguldījuma ietekmi uz kopējiem aktīviem.
Uzzināt vairāk

Roboinvestors arīdzan sagatavos un jūsu internetbankas E-dokumentu arhīvā augšupielādēs plašāku pārskatu par ieguldījumu ieteikumu. Pirms pieņemat lēmumu par ieguldīšanu rūpīgi aicinām izlasīt gan šo, gan citus saistītos dokumentus.

Trešais solis – maksājumu uzstādīšana

Ja izvēlēsieties sākt ieguldīt, Roboinvestors lūgs jums norādīt investīciju apmēru. Nosakiet gan pirmā, gan turpmāko ikmēneša maksājumu apmēru, kā arī izvēlieties kontus maksājumu veikšanai un vērtspapīru turēšanai.

Lai gūtu vairāk priekšrocību no ieguldījumu veikšanas, iesakām parastā norēķinu konta vietā izmantot ieguldījumu kontu:
 • Iespēja nodalīt līdzekļus ieguldījumiem no ikdienas izdevumiem
 • Ērts pārskats par veiktajiem darījumiem ar dažādiem finanšu instrumentiem
 • Iespēja atlikt iedzīvotāju ienākumu nodokļa samaksu

Atvērt kontu internetbankā

Visbeidzot atliek parakstīt dažus līgumus, bet visu pārējo atrisinās Roboinvestors. Par Roboinvestora ieteikumu netiek piemērota komisijas maksa. Taču ņemiet vērā, ka, veicot ieguldījumus fondos, tiek piemērota standarta komisija, proti, administrēšanas un fonda pārvaldīšanas maksa, kas kopā var būt apmēram no 0,51% līdz 1,21% gadā. Uzzināt vairāk par Roboinvestoru varat mūsu mājaslapā.

Pirms sākt ieguldīt

Pirms ieguldīšanas aicinām rūpīgi izlasīt ieguldījumu ieteikumu dokumentu, kurā paskaidrots, kāpēc mūsu vērtējumā ieteicamais ieguldījumu fonds Jums ir piemērots, kā arī iepazīties ar noteikumiem, cenrādi un informatīvajiem materiāliem saistībā ar ieguldīšanas pakalpojumiem un ieteicamo fondu. Pamatojoties uz šo informāciju, varēsiet pieņemt lēmumu par ieguldījumu veikšanu.

Šis materiāls satur informāciju par AS "SEB banka" ieguldījumu pakalpojumiem vai blakuspakalpojumiem. Ieguldījumi ir pakļauti riskiem. Ieguldījumu vērtība var palielināties vai samazināties un vēsturiskie rezultāti un/vai ienesīgums nav drošs rādītājs nākotnes rezultātu un/vai ienesīguma prognozēšanai un negarantē līdzvērtīgu rezultātu un/vai ienesīgumu nākotnē. Jūsu ieguldītais kapitāls nav garantēts, un dažos gadījumos jūs varat zaudēt visu ieguldījumu. Ja ieguldījums vai ieguldījumu fondi paredz ieguldījumu ārvalstu valūtās izteiktos finanšu instrumentos, ievērojiet, ka valūtas maiņas kursu izmaiņas var ietekmēt rezultātu un/vai ienesīgumu. Jūs pats uzņematies atbildību par lēmumu veikt ieguldījumu un Jums vienmēr pirms tā veikšanas vajadzētu iegūt papildu informāciju. Papildinformācija par ieguldījumu pakalpojumu un blakuspakalpojumu pieejama AS "SEB banka" mājaslapā. Aicinām iepazīties ar Konsultāciju noteikumiem un nepieciešamības gadījumā sazināties ar AS "SEB banka" darbinieku.

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 
 • Bankas kartes - 17.05.2021

  Noderīgas maksājumu karšu iespējas, par kurām varbūt nezināt

  Noderīgas maksājumu karšu iespējas, par kurām varbūt nezināt

  Varētu šķist, ka maksājumu karte nodrošina vien divas lietas – norēķinus veikalos un internetā, kā arī skaidras naudas izņemšanu bankomātos. Taču patiesībā kartes nodrošinātās iespējas ir ievērojami plašākas, turklāt dažas no tām var aiztaupīt gan stresu, gan palīdzēt ietaupīt jūsu laiku un naudu.

  Lasīt vairāk

 • Investīcijas - 19.05.2021

  Bitcoin nākotne – galvassāpes bankām vai plīstošs burbulis?

  Bitcoin nākotne – galvassāpes bankām vai plīstošs burbulis?

  Bitcoin vērtība pēdējā gada laikā strauji augusi un to iecienījuši arvien vairāk investoru un uzņēmumu. Kriptovalūtu nākotne izskatās daudzsološa, taču tām vēl jāpārvar daudzi šķēršļi, pirms kļūt par nozīmīgu finanšu sistēmas daļu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.