Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 16.12.2018
budžeta plānošana | biļetes

Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

Kā izdevīgāk ceļot klusajā sezonā

Klusā sezona Eiropā ir laiks no oktobra līdz maijam, kad ceļotāju plūsma ir mazāka, tāpēc pilsētu ielās nav tik lielas burzmas, ir iespējams atrast lētākas naktsmājas un izmantot virkni citu priekšrocību. Izņēmums ir Ziemassvētku laiks, Jaunais gads un skolēnu brīvdienas, kad arī šajā laikā parasti valda tūristu pieplūdums.

Kad ceļot

Pieredze liecina, ka labs laiks ceļošanai ir starpsezona – aptuveni mēnesi pirms un pēc aktīvās tūrisma sezonas. Laikapstākļi šajā laika posmā var būt lieliski, tomēr ne visi tūristu iecienītie objekti ir atvērti, tāpēc tas laikus jāizpēta. Piemēram, maijs ir lielisks laiks Kanāriju salu apmeklējumam: Eiropas ceļotāji vairs turp nedodas, jo ir tuvāki siltie galamērķi Grieķijā, Turcijā, savukārt tūrisma sezona Kanāriju salās atsākas jūnijā. Izlasot šo rakstu, katrs pats var izvērtēt piemērotāko laiku ceļojumiem, jo klusajai sezonai ir gan savas saules, gan ēnas puses.

Laika apstākļi

Klusajā sezonā laikapstākļi ir mainīgāki, var būt arī lietaināks un vēsāks. Katrā reģionā klusās sezonas mēnešos laikapstākļi var atšķirties, bet parasti lietainākie mēneši ir novembris un janvāris. Tūristu forumos bieži var lasīt ceļotāju novērojumus, ka daba kļūst arvien mazāk prognozējama un nevar paļauties uz iepriekšējo gadu statistiku, tāpēc ceļošana klusajā sezonā un laikapstākļi ir kā laimes spēle: var uzsmaidīt, bet var arī pievilt.

Ja, ceļojot klusajā sezonā, esat plānojuši aktīvu atpūtu, pārgājienus, laikus painteresējieties, cik daudz laika varēsiet pavadīt dienas gaismā – kad aust un riet saule. Jo tuvāk ekvatoram, jo agrāk pēc saulrieta satumst. Tas var ietekmēt ceļojuma plānu.

Laikapstākļi ietekmē ne tikai ceļotāju plānus galamērķī, bet arī ceļā uz to. Klusajā sezonā laikapstākļu dēļ – vētras, stipra snigšana – lidojumi nereti kavējas vai pat tiek atcelti. Īpaši tas jāņem vērā, ja paši kombinējat savienotos lidojumus ar lētajām aviokompānijām. Izvērtējiet iespēju lidot ar, iespējams, dārgāku, bet tiešo reisu vai izvēlieties aviokompānijas, kuras piedāvā savienotos reisus un problēmu gadījumā kompensēs sagādātās neērtības un zaudējumus, un, lai gan ar kavēšanos, tomēr nogādās jūs galamērķī.

Transports

Arī transporta sistēmā  visbiežāk pastāv ziemas un vasaras grafiks, un ziemā sabiedriskais transports atsevišķos maršrutos var kursēt reti vai pat nekursēt vispār, tāpēc iespējas pārvietoties var būt ierobežotas. Šādos gadījumos labāk ir izvēlēties auto nomu, turklāt klusajā sezonā tas ir arī lētāk. Īpaši izdevīgi ir nomāt auto,  ceļojot 3–4 cilvēku grupā, jo tas ļauj ievērojami ietaupīt uz sabiedriskā transporta rēķina. Iepriekš gan  iepazīstieties ar auto nomas noteikumiem – dažādās valstīs un pat vienas valsts atsevišķos nomas punktos tie var atšķirties.

Mazāk tūristu

Populārākajos muzejos un citos tūristu iecienītos objektos klusajā sezonā jūs pavadīsiet rindās ievērojami mazāk laika, turklāt jūsu plāni būs manāmi elastīgāki, jo nenāksies gādāt pat ieejas biļetēm un plānot pasākumus iepriekš. Mazā pieprasījuma dēļ daudzas tūristu atrakcijas nestrādā, jo tām nav rentabli piedāvāt šo servisu dažu apmeklētāju dēļ, tomēr painteresējieties pie vietējiem vai tūrisma informācijas punktā – iespējams, kāroto izklaidi, piemēram, izbraucienu ar kuģīti, varēsiet baudīt arī šajā gadalaikā.

Bagāža

Klusajā sezonā parasti nākas nodrošināties ar liekāku daudzumu drēbju, tomēr, pareizi plānojot un izvērtējot patiešām nepieciešamo, jūs varat samazināt bagāžas apjomu.  Parūpējieties, lai bagāža ceļojuma laikā nesalīst, piemēram, nodrošinieties ar mugursomas pārvalku.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Lētāki lidojumi un viesnīcas

Dažos maršrutos lidojumi notiek tikai noteiktos mēnešos, citos lidojumi klusajā sezonā bieži vien ir pieejami par izdevīgākām cenām. Zemākas cenas mēdz būt arī pirmajiem sezonas lidojumiem. Izvēloties lidot ar Ryanair, varat meklēt idejas dažādu Eiropas pilsētu, piemēram, Berlīnes, Brēmenes, Londonas, apmeklējumam  par īpašām cenām, sākot no 30 eiro abos virzienos.

Naktsmāju cenas aktīvā tūrisma sezonā un klusajā sezonā var krasi  atšķirties, piemēram, plaši apartamenti Portugāles dienvidos martā maksā pat 4 reizes mazāk nekā vasaras mēnešos.

Pirms rezervējat viesnīcu, izmantojot kādu no daudzajiem interneta rezervēšanas portāliem, salīdziniet viesnīcu cenas dažādās lapās, apmeklējiet viesnīcas mājaslapu un aizsūtiet arī e-pastu, lai uzzinātu cenu piedāvājumu. Viesnīcām ir jāmaksā starpniecības komisija, tāpēc tās var piedāvāt arī labāku cenu, it sevišķi, ja klusajā sezonā apmetaties tajās uz ilgāku laiku.

Plāns lietainām dienām

Laikapstākļi var iegadīties dažādi, tāpēc ir vērts laikus sagatavoties tiem. Arī galamērķos, kuri bieži tiek cildināti kā saulaini visa gada garumā, var gadīties nelabvēlīgi laikapstākļi, tāpēc ir ieteicams parūpēties par aktivitātēm  vēsākām un lietainākām dienām. Šajā plānā varat paredzēt gan muzeju apmeklējumus, gan pilsētas autobusa tūres. Dienām, kad gribas palikt mājās un nekur nedoties, varat paņemt līdzi nelielu galda spēli vai grāmatu – tās noderēs, arī gaidot reisus un kavējot laiku  lidojumā.

Kultūras pasākumi

Jūs varat apmeklēt dažādus kultūras pasākumus, kas tiek organizēti arī klusās sezonas mēnešos. Pilsētu tūrisma portālos, izmantojot Google atslēgvārdus “galamērķis” un “official tourism portal”, ir vienkārši atrodami pasākumu kalendāri. Šobrīd par tūristu uzmanību cīnās dažādi portāli, tāpēc ne vienmēr tajos publicētā informācija ir aktuāla. Pārliecināties par tās pareizību arī pasākumu  organizatoru mājaslapā. Ņemiet vērā: ja galamērķī notiek plašāka mēroga pasākums, nevilcinieties ar naktsmāju rezervēšanu. Laikus risinot šo svarīgo jautājumu, jūs atradīsiet plašāku izvēli un izdevīgākas cenas.

Gastronomiskais tūrisms

Tādas aktivitātes kā dažādu vietējo ēdienu baudīšana vai pat gatavošana vietējās meistarklasēs  varat meklēt populārajā naktsmāju rezervēšanas portālā AirBnB. Tās sniegs jums iespēju iepazīt vietējo kultūru, cilvēkus un viņu tradīcijas daudz dziļāk nekā vienkārši restorāna apmeklējums.

Mēnešos, kad apmeklētāju (tūristu) ir mazāk, vietējos krodziņos un kafejnīcās var iepazīties ar saimniekiem, pavadīt laiku nesteidzīgās sarunās ar vietējiem un pat apgūt jaunas valodas pamatus vai atsvaidzināt jau esošās zināšanas. Iespējams, ka tieši šādi jūs iegūsiet noderīgus padomus tālākajiem ceļojuma plāniem un piedzīvosiet to, ko citi ceļotāji palaiž garām.

Vai ceļot klusajā sezonā?

Klusā sezona ir vairāk piemērota ceļotājiem, kuri elastīgi izvēlas ceļojuma datumu, kā arī vēlas izvairīties no tūristu pūļiem un ceļot lētāk. Izvēli ceļot klusajā sezonā nosaka jūsu vēlmes, tas, cik svarīgi jums ir laikapstākļi un tūristiem paredzēto aktivitāšu pieejamība.

Edgars Koroņevskis,
ceļotājs

 • Personīgās finanses - 23.12.2018

  Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

  Lēti lidojumi: vērtīgi padomi ceļojumiem

  Ceļojuma plānošanā aviobiļešu iegāde bieži vien ir pirmais solis – nākas pieņemt lēmumu, kurā brīdī sarūpēt biļetes. Katrs pats var izvērtēt, vai ķert lētākus lidojumus vai iepriekš izplānot iespējamos galamērķus un gaidīt izdevīgu piedāvājumu.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 06.01.2019

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lētas aviobiļetes var arī sadārdzināt ceļojumu

  Lēto aviobiļešu piedāvājumi mēdz būt ārkārtīgi vilinoši, tomēr pirms to iegādes der izvērtēt iespējamās papildu izmaksas. Kopējos ceļojuma izdevumus nenosaka tikai aviobiļešu cenas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Drošākiem ceļojumiem

Kredītkarte un ceļojumu apdrošināšana

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.