Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 28.09.2020
ilgtspēja | darbs | ceļojums

Kā strādāsim 2025. gadā: digitālie nomadi pusdienlaikā dodas sērfot

Kā strādāsim 2025. gadā: digitālie nomadi pusdienlaikā dodas sērfot Foto: Ilyuza Mingazova, Unsplash

Digitālie nomadi var attīstīt biznesu no jebkura Zemeslodes nostūra, bet darbadienu var organizēt, kā pašiem tīk. Tāpēc nomadiem ir pavisam ikdienišķi, piemēram, pusdienlaikā doties pasērfot uz tuvējo pludmali vai baudīt masāžu, lai pēc tam ar jaunu enerģiju atkal ķertos pie darbiem.

Diskusijā “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” pasaules pilsone un digitālais nomads Anete Ilmete stāsta par to, kā 2016. gadā izveidoja savu pirmo tiešsaistes biznesu un aizsāka digitālā nomada dzīvesveidu, kas ļauj attīstīt biznesu no jebkura pasaules nostūra. Pirms tam A. Ilmete strādāja SEB bankā, regulāri apbraukājot uzņēmuma birojus Rīgā, Viļņā un Tallinā. Tas viņai palīdzējis apjaust priekšrocības, ko sniedz iespēja strādāt no dažādām darba vietām.

Vienubrīd A. Ilmete padomājusi, ka būtu lieliski, ja pēc atvaļinājuma nebūtu jāatgriežas birojā un jāgaida nākamais atvaļinājums. Viņai kopā ar biznesa partneri radusies ideja veidot ceļojumu blogu The Travel Leaf. Šobrīd blogs jau ir paplašinājies un tiek īstenoti dažādi viesnīcu mārketinga projekti, rīkotas foto un video kampaņas, kā arī piedāvāta virkne tiešsaistes produktu.

Dažādi uzdevumi, dažāda ikdiena

Digitālais nomads A. Ilmete stāsta, ka viņas darba ikdiena ir ļoti dažāda. Ja jāstrādā pie foto kampaņām, tad lielākā dienas daļa norit ārā, ar fotoaparātu rokās. Taču, kad attēli jāapstrādā, ilgs laiks tiek pavadīts pie datora. Darba diena dažreiz sākas jau pirms saullēkta, bet noslēdzas vēlu naktī. “Tāpēc nav formulas, kas raksturotu manu ikdienu,” paskaidro A. Ilmete.

SEB lietotne – Jūsu krāšanas mērķu sasniegšanai

Ne tikai ikdienas finanses un pārskaitījumi, bet arī dažādi risinājumi ērtai un automātiskai krāšanai.

Lielākie viņas dzīvesveida izaicinājumi ir spēja saglabāt produktivitāti, pielāgoties mainīgajai darba videi, kā arī pakļauties disciplīnai. “Vienmēr atrodas 101 lieta, kas novērš uzmanību. Gribas darīt kaut ko citu,” neslēpj A. Ilmete, norādot, ka jāprot pieturēties pie izvirzītajiem mērķiem un jācenšas tos sasniegt.

Viena darbadiena Bali

A. Ilmete ļauj ieskatīties vienā darbadienā Bali, kura kļuvusi teju par digitālo nomadu pulcēšanās vietu. Viņas diena sākās pulksten 7, kad viņa devās uz pludmali sērfot vai paskriet gar okeānu. Pēc tam viņa atgriezās mājās un brokastoja.

Ap pulksten 10 viņa ieradās kopstrādes (coworking – angļu val.) birojā Bali, kur līdz pulksten 13 strādāja pie datora. “Kad ap pusdienlaiku mācās virsū dienas pirmais nogurums, varēju doties uz masāžu, sporta zāli, pusdienot vai sērfot,” A. Ilmete ieskicē savu ikdienu .

Ap pulksten 15 viņa atgriezās birojā uz otro darba sesiju, kas visbiežāk beidzās īsi pirms pulksten 19, kopā ar citiem vērojot pludmalē saulrietu. Pēc tam viņa vakariņoja ar draugiem vai devās uz sporta zāli papildināt enerģiju. Ja kāds darbs pa dienu netika padarīts, tad līdz pulksten 23 varēja vēl nedaudz pastrādāt un pēc tamļauties pelnītajam 8 stundu miegam.

Viņas dzīvesveida galvenais bonuss ir iespēja pašai veidot kvalitatīvu ikdienu, kas atbilst viņas interesēm un vērtībām. “Šāds darba modelis ļauj dzīvot savu labāko dzīvi katru dienu, nevis tikai nedēļas nogalēs,” teic A. Ilmete.

Kultūršoks kļūst par komforta zonu

A. Ilmetei bieži jautā, vai vai šāds dzīvesveids nerada nedrošības sajūtu. “Mainīt dzīvesvietu ik pēc dažiem mēnešiem man ir ierasta un ikdienišķa lieta. Izjust kultūršoku un redzēt ko jaunu ir mana komforta zona. Pārmaiņās es jūtos visproduktīvākā un strādāju vislabāk,” viņa atbild.

Protams, Covid-19 pandēmijas ieviestās pārmaiņas ir ietekmējušas arī A. Ilmetes dzīves ritmu, un lielākā daļa nomadu ir atgriezušies savā dzimtenē. Arī viņa pati visu vasaru ir pavadījusi Latvijā, attīstot citas tiešsaistes biznesa idejas. “Jebkurš darbinieks, kurš ir strādājis attālināti, tagad saprot, ka tā var būt realitāte ikvienam.”

Viņa gan neslēpj, ka digitālā nomada dzīvesveids nav piemērots visiem. “Ir cilvēki, kas to vēlas un noteikti pamēģinās. Bet attālinātais darbs no mājām vai kopstrādes birojā noteikti ir veids, kā cilvēki strādās jau pavisam tuvā nākotnē,” prognozē A. Ilmete.

Diskusijā “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025.gadā?” piedalījās SEB bankas personāla pārvaldes vadītāja Ilze Ogle, darba vides stratēģis Oļegs Ņikitins, pasaules pilsone un digitālais nomads Anete Ilmete, kā arī stratēģiskās cilvēkresursu un komunikācijas vadības konsultāciju uzņēmuma ERDA partnere Pārsla Baško. Pilns diskusijas ieraksts:

Izaicinājumos saskatījāt biznesa iespēju?

Sāciet ar Starta komplektu un pirmo gadu lietojiet bez maksas.

 
 • Bizness - 25.09.2020

  Kā strādāsim 2025. gadā: mīti un patiesība par darbu birojā un attālināti

  Kā strādāsim 2025. gadā: mīti un patiesība par darbu birojā un attālināti

  Kur darbs veicas raitāk – birojā vai mājās? Līdz ar Covid-19 nestajām ikdienas darba režīma izmaiņām katram noteikti ir radusies sava atbilde uz šo jautājumu. Diskusijā “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” darba vides stratēģis Oļegs Ņikitins meklēja atbildes uz dažādiem pieņēmumiem par darbu birojā un attālināti.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 30.09.2020

  Kā strādāsim 2025. gadā: darba laiku un biroju izvēlēsimies paši

  Kā strādāsim 2025. gadā: darba laiku un biroju izvēlēsimies paši

  Ikviens zina, kas ir 40 stundu darba nedēļa. Taču arvien populārāks kļūst elastīgā darba laika un darba vietas modelis, kad ikkatrs var veikt savus dienesta pienākumus sev ērtākajā laikā un vietā. Vai pēc pieciem gadiem šādi strādāsim mēs visi, un ar kādiem izaicinājumiem saskarsimies, izmantojot šādu darba modeli?

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 07.10.2020

  Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kā strādāsim 2025. gadā: kas jāapgūst veiksmīgam darbiniekam

  Kādas prasmes ikvienam jāapgūst, lai nākotnē varētu veiksmīgi iejusties uzņēmuma kolektīvā arī digitālā formātā? Kā iemācīties atrast līdzsvaru starp darba pienākumiem un privāto dzīvi? Vai darba devējam ir jāpalīdz to darīt? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē diskusijas “Ilgtspējīgas sabiedrības nākotne: kā strādāsim 2025. gadā?” dalībnieki.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.