Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 25.08.2020
izaugsmes programma

Izaugsmes programma – solis pretī straujam biznesa izrāvienam

Izaugsmes programma – solis pretī straujam biznesa izrāvienam

Līdz 2020. gada 25. septembrim Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi tiek aicināti pieteikties dalībai jau piektajā SEB bankas īstenotajā Izaugsmes programmā. Tā uzņēmumiem piedāvās ne tikai vērtīgas lekcijas un darbnīcas, bet arī mentoringu un padomus no pieredzējušiem starptautiskiem un vietējiem biznesa ekspertiem, lai palīdzētu izstrādāt jaunu produktu vai pakalpojumu un tādējādi sasniegtu strauju izaugsmi.

Covid-19 krīze skaidri iezīmējusi to, ka biznesa pasaulē procesus un notikumus paredzēt ir neiespējami, tāpēc jāmāk pielāgoties katrai situācijai, turklāt, no situācijas jāiziet kā ieguvējam. Jaunu prasmju un zināšanu apguve īpaši svarīga uzņēmumiem ir šobrīd, kad jādomā par sava biznesa saglabāšanu un attīstīšanu arī nākotnē.

 • Programma paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas reģistrēti Latvijā un darbojas vismaz 2 gadus un kuru apgrozījums sasniedz 200 000 eiro gadā;
 • Galvenais mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem piedzīvot strauju izaugsmes lēcienu – 10x, nevis par 10%, apgūstot dažādas inovāciju metodes produktu un pakalpojumu izstrādei.
Pieteikšanās un dalība programmā ir bez maksas, bet plašāka informācija par programmu pieejama šeit.

Kuriem uzņēmumiem programma ir vērtīga

Izaugsmes programmai līdz 25. septembrim pieteikties aicināts ikviens mazais un vidējais uzņēmums kas darbojas vismaz 2 gadus. Uzņēmuma darbības joma nav būtiska, bet uzņēmumam jāspēj skaidri definēt mērķus, kurus tas ar programmas palīdzību vēlas sasniegt. Dalība programmā īpaši vērtīga būs, ja uzņēmums ir:

 • Jauns uzņēmums ar ambīcijām augt;
 • Pieredzējis uzņēmums, jaunu attīstības virzienu meklējumos;
 • Saskāries ar pārmaiņu radītām sekām biznesā.

Uzņēmumu pieteikumi tiks pārskatīti, un izvēlētās komandas 2-4 cilvēku sastāvā tiks aicinātas uz aizraujošu 1 dienas darbnīcu (bootcamp), lai nonāktu no biznesa idejas līdz biznesa konceptam, kurš dienas beigās būs jāprezentē žūrijai. Bootcamp šogad norisināsies attālināti un tā noslēgumā tiks paziņoti dalībai programmā izvēlētie 12-15 uzņēmumi.

Ikviens bootcamp dalībnieks būs ieguvējs, jo šīs dienas laikā būs lieliska iespēja padomāt par savu biznesu plašākā mērogā un nonākt līdz biznesa konceptam, ko būtu vērts realizēt.

Ikdienas steigā daudziem uzņēmējiem ne vienmēr pietiek laika un resursu attīstības stratēģiju izstrādei,” saka uzņēmuma Printful mārketinga nodaļas vadītājs Raitis Puriņš, kurš iepriekš Izaugsmes programmā piedalījās kā lektors un mentors. “Šo programmu es visvairāk iesaku tiem uzņēmumiem, kas jau kādu laiku jūtas iesprūduši vienā līmenī un vēlas saņemt enerģijas spērienu, lai pārkāptu barjerai un dotos tālāk”.

Šogad programma norisināsies attālināti ar tiešsaistes rīku starpniecību, tāpēc ģeogrāfisku ierobežojumu dalībai nebūs un īpaši aicināti pieteikties ir uzņēmēji no visas Latvijas. Izaugsmes programmas dalībniekiem jābūt gataviem deleģēt vismaz 3 pārstāvjus, kuri veltīs laiku un enerģiju, iedziļinoties lekcijās, piedalītos darbnīcās un pildot mājasdarbus. Lai ieguvums būtu pēc iespējas vērtīgāks, Izaugsmes programmas dalībnieka Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste iesaka aktivitātes iesaistīties ne tikai uzņēmumu darbiniekiem, bet arī vadītājiem.

Programmas pirmais posms ilgs trīs mēnešus – no 15. oktobra līdz 12. janvārim. Šajā posmā lekcijas, darbnīcas un mentoringa sesijas notiks divreiz mēnesī. Otrais posms ilgs no 13. janvāra līdz pat izlaidumam 2021. gada 30. aprīlī. Šajā posmā uzņēmumi ar mentora palīdzību strādās pie izstrādātā izaugsmes plāna realizēšanas.

Programmas lekcijas bez maksas būs pieejamas jebkuram interesentam SEB bankas Facebook profila tiešraidēs un ziņu platformā delfi.lv.

Kā programmu vērtē absolventi

Nekas tik ļoti neiedvesmo kā programmas absolventu stāsti. Uzņēmuma MBIT vadītājs Mārtiņš Bērziņš atzīst: “Bieži ikdienas problēmas neļauj pievērsties būtiskiem jautājumiem par uzņēmuma attīstību. Programma piedāvā visas vajadzīgās komponentes, lai sasniegtu labu rezultātu.”

Vairāki programmu izgājušie uzņēmumu vadītāji norāda – jo konkrētāki būs uzņēmuma izvirzītie mērķi, jo lielāka iespēja tos programmas laikā arī realizēt.

Programmas dalībniece, Centrālās Laboratorijas vadītāja Stella Lapiņa iesaka nākamajiem dalībniekiem laikus padomāt, kādu produktu vai pakalpojumu viņi vēlētos attīstīt programmas laikā. Viņa arīdzan mudina saprast, ka dalībniekiem netiks pasniegta jau gatava zivs. “Toties programma nodrošina perfektu makšķeri,” piebilst Lapiņa.

Vērtīgs ieguvums dalībniekiem ir arī iespēja programmas praktiskajā daļā darboties kopā ar citu uzņēmumu pārstāvjiem un apmainīties ar viedokļiem. Tādējādi var rasties ne tikai jaunas idejas, bet arī nākotnes sadarbības aizmetņi starp dažādu nozaru uzņēmumiem.

Viena no Izaugsmes programmas lektorēm, zīmolu eksperte Lelde Rassa-Apsīte norāda, ka bieži vien uzņēmumiem pašiem nav pietiekami daudz resursu vajadzīgā eksperta piesaistei, tāpēc dalība programmā ir iespēja vienuviet tikt pie dažādu ekspertu viedokļa un atbalsta. “Manuprāt, galvenais nosacījums uzņēmuma dalībai ir vēlme kaut ko mainīt un radīt, jo īpaši svarīgi ir aktīvi darboties programmas praktiskajā daļā, būt atvērtam, ģenerēt un formulēt idejas. Tas ir brīnišķīgs process, ko vajag iemācīties baudīt,” saka eksperte.

Linda Ezerkalna

Ir lietas, ko biznesā nevar paveikt attālināti

Bet atvērt sava uzņēmuma kontu var video konsultācijā.

 

 • Bizness - 26.05.2017

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 07.08.2018

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Šokolādes ražotājs Pure Chocolate pavasarī piedalījās SEB Izaugsmes programmā, kuras žūrija atzina to par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Mārketinga stratēģiju uzņēmums galvenokārt balsta uz digitālajiem medijiem, un tas ir ļāvis ieviest praksē vairākas inovatīvas idejas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.