Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 14.07.2019
nauda | PIN kods | drošība

Padomi bērniem: kā lietot bankomātus droši

Padomi bērniem: kā lietot bankomātus droši

Visi taču zina, kas ir bankomāts – iekārta, no kuras var izņemt naudu. Taču pie bankomāta ir jāievēro daži vienkārši padomi, lai naudas izņemšana nekļūtu par nepatīkamu piedzīvojumu.

Lai naudas izņemšana vai ieskaitīšana bankomātā notiktu droši, būtiski ir sargāt savas maksājumu kartes PIN kodu. Krāpnieki bankomātiem var piemontēt dažādas ierīces, piemēram, nelielas videokameras vai viltus klaviatūras, lai uzzinātu Tavas kartes PIN kodu. Tāpēc paskati bankomātu vēl pirms ieliec tajā savu karti.

Ja uz bankomāta pamani ko aizdomīgu, piemēram, skrāpējumus vai līmes pēdas, nekavējoties sazinies ar mums pa tālruni +371 26668777.

Pārliecinies, ka bankomāta tuvumā nav aizdomīgu personu. Nekautrējies palūgt pārējiem cilvēkiem atkāpties vismaz divu metru attālumā, lai Tu varētu netraucēti rīkoties ar bankomātu. Nekādā gadījumā nepieņem palīdzību no svešiniekiem, kā arī neļauj novērst savu uzmanību. Brīdī, kad bankomātā jāievada PIN kods, aizsedz klaviatūru ar plaukstu.

Konts, karte un neierobežoti pārskaitījumi

Īpašais juniora komplekts Jūsu bērna pirmajiem soļiem finanšu pasaulē.

Neaizmirsti savu karti bankomātā, kad esi izdarījis visu nepieciešamo. Ja tomēr karti atstāsi bankomātā, tas pēc laika to “apēdīs”. Bankomāts karti “aprīs” arī tad, ja trīs reizes pēc kārtas nepareizi ievadīsi PIN kodu. Arī šādā gadījumā jāsazinās ar banku pa tālruni +371 26668777. Ja PIN kodu esi piemirsis, to var apskatīt internetbankā.

Savas kartes PIN kodu drīksti zināt tikai Tu! Neizpaud to citiem pat tad, ja Tavā kontā nav naudas. Neglabā uz lapiņas uzrakstītu PIN kodu savā makā.

Vai par bankomāta lietošanu ir jāmaksā?

Par naudas izņemšanu no SEB bankomātiem SEB klientiem papildus jāmaksā tikai tad, ja tiek pārsniegts mēneša limits, kas šobrīd ir 600 eiro. SEB “draudzīgo bankomātu tīklā” ir arī Swedbank bankomāti, kas nozīmē, ka arī no šīs bankas bankomātiem skaidru naudu vari izņemt bez maksas.

Mūsu bankomātus atradīsi teju visā Latvijā. Pirmajās reizēs iesakām pie bankomāta doties kopā ar vecākiem. Palūdz viņiem parīdīt, kā bankomātā iemaksāt naudu, kā to izņemt, kā apskatīt konta atlikumu un saņemt čeku (ja čeks tiešām ir vajadzīgs).

 • Bērni un nauda - 30.03.2019

  Kā iemācīt bērnam veselīgu attieksmi pret naudu

  Kā iemācīt bērnam veselīgu attieksmi pret naudu

  Skolas vecuma bērni spēj lieliski iemācīties paši pieņemt pārdomātus lēmumus par naudu un tēriņiem – nepieciešams tikai vecāku atbalsts un uzticēšanās. Norēķinu karte joprojām ir drošākais un ērtākais veids, kā apgādāt bērnu ar kabatas naudu un radināt viņu patstāvīgi lemt par tās izmantošanu.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 17.04.2019

  Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī lietderīgi pavadīta

  Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī lietderīgi pavadīta

  Pēc gara mācību gada bērns dažas nedēļas var veltīt atpūtai mājās, taču viņa vasara var būt vēl jautrāka, radošāka un zināšanām bagātāka, ja daļa no tās tiek pavadīta, piemēram, nometnē.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.