Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 12.09.2018
nauda | kartes

Maksājumu kartes – veselībai drošāks norēķinu līdzeklis

Maksājumu kartes – veselībai drošāks norēķinu līdzeklis

Uz banknotēm baktēriju ir 9 reizes vairāk nekā uz maksājumu kartēm. To apstiprināja SEB bankas iniciētais un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR veiktais eksperiments.

Decembrī veiktajā pētījumā noskaidrots, ka uz naudas atrastie mikroorganismi, nonākot cilvēka organismā, var izraisīt dažādas kuņģa un zarnu trakta infekcijas, ādas infekcijas un citas slimības. Tas nozīmē gan to, ka personīgā higiēna ir īpaši svarīga pēc saskarsmes ar naudu, gan arī to, ka daudz mazāka iespēja inficēties ir tiem cilvēkiem, kuri dod priekšroku maksājumu kartes lietošanai.

SEB bankas veidotajā video materiālā vairāk par pētījuma gaitu un rezultātiem stāsta Vides zinātniskā institūta BIOR vecākā eksperte Baiba Fogele.
 

 

Jānis Meistars
Saistīti raksti

 
 • Drošība - 04.02.2016

  Kā rīkoties, ja nozog maku

  Kā rīkoties, ja nozog maku

  Par kabatzagļiem un viņu virtuozajām prasmēm uzņem gan dokumentālās filmas, gan seriālus. Domāju, neviens nevēlas kļūt par viņu upuri. Taču – ko darīt, ja jūsu maku nozaguši garnadži?

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 29.01.2016

  Maksājumi ar karti palīdz ietaupīt laiku

  Maksājumi ar karti palīdz ietaupīt laiku

  Dzīves temps nepārtraukti paātrinās, tāpēc laiks kļūst par arvien lielāku vērtību. Cilvēki vēlas ātru rezultātu vienmēr, arī iepērkoties, un neviens vairs negrib pavadīt liekas minūtes veikala rindā. Ietaupīt laiku dažreiz palīdz pāris vienkārši lēmumi.

  Lasīt vairāk

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.