Mainīt valodu:

Pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāni klientiem vecumā no 15 līdz 50 gadiem

Paragraphs

‏‏‎ ‎

SEB dinamiskais plāns

 • Ja līdz pensijai vairāk nekā 15 gadu
 • Ieguldījumi akcijās līdz 100%
 • Aktīvā pārvaldīšanas metode
 • Esat gatavs/-a uzņemties augstu risku
 • Sagaidāt lielāku ienesīgumu

‏‏‎ ‎

SEB indeksu plāns

 • Ja līdz pensijai vairāk nekā 15 gadu
 • Ieguldījumi akcijās līdz 100%
 • Ja vēlaties izmantot pasīvās pārvaldīšanas, tai skaitā zemas komisijas maksas priekšrocības
 • Esat gatavs/-a uzņemties augstu risku
 • Ienesīgākais pensiju 2. līmeņa plāns Latvijā pēdējos 3 gados*

‏‏‎ ‎*Avots: www.manapensija.lv. Periods: 20.12.2019.- 20.12.2022.

Title
Kāds plāns piemērots Jums?

Description
Tā kā Jums līdz pensionēšanās vecumam ir vairāk nekā 15 gadu, Jums ir iespēja izvēlēties vienu no diviem mūsu pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāniem. Tiem ir atšķirīgas pārvaldīšanas metodes:

 1. Aktīvā pārvaldīšanas metode – pensiju pārvaldnieki regulāri analizē tirgu, izvirza datos balstītus pieņēmumus, pārskata portfeli un veic izmaiņas, ja uzskata, ka attiecīgās izmaiņas var palīdzēt ilgtermiņā sasniegt labāku rezultātu. SEB ieguldījumu fondu izvēle balstīta atbildīgas ieguldīšanas principos, ar mērķi ne tikai nodrošināt augstu ienesīgumu ilgtermiņā, bet arī radīt pozitīvu ietekmi uz vidi un sabiedrību.

 2. Pasīvā pārvaldīšanas metode, kuru pārstāv indeksu plāni. Šie plāni iegulda finanšu risinājumos, kas replicē pasaules finanšu tirgus indeksus. Ņemot vērā atšķirīgo pārvaldīšanas pieeju, plāniem ir zemāka pārvaldīšanas komisijas maksa. Sagaidāms, ka plāna ienesīgums pilnībā atbildīs situācijai finanšu tirgos.

Pirms izvēlēties konkrētu pensiju plānu, svarīgi izvērtēt ne tikai pārvaldīšanas metodi, bet arī gatavību uzņemties risku. Abi piedāvātie pensiju plāni ir piemēroti Jūsu vecuma klientiem.

Title
Izmaksas iespējas

Description
Sava pensiju 2. līmeņa uzkrājuma apmēru varat uzzināt jebkurā VSAA filiālē vai portālā www.latvija.lv (sadaļā "E-pakalpojumi", izvēloties atskaiti "Pensiju 2.līmeņa dalībnieka konta izraksts").

Sasniedzot valstī noteikto pensionēšanās vecumu vai pensionējoties priekšlaicīgi, Jums jāizvēlas, kā saņemt pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu.

 1. Pievienot uzkrāto pensiju 2. līmeņa kapitālu Jūsu pensiju 1. līmenim un saņemt kopā ar valsts vecuma pensiju.

 2. Izvēlēties Mūža pensijas apdrošināšanu pie kāda no apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējiem. Izvēloties Mūža pensijas apdrošināšanu, Jums būs iespēja pielāgot uzkrātā kapitāla izmaksu apmēru un saņemt naudu savā kontā. Mūža pensijas apdrošināšana dod iespēju uzkrāto kapitālu atstāt mantojumā.

Kādēļ izvēlēties SEB pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānus?

Atbildīga un stabila uzkrājumu pārvaldīšana
Mūsu mērķis – palielināt uzkrāto kapitālu ilgtermiņā
Mūsu piedāvājumā sev piemērotu plānu atradīs ikviens
Par mūsu klientu pensiju uzkrājumiem rūpējamies jau vairāk nekā 20 gadus. Katrs piektais pensiju 2. līmeņa dalībnieks savu uzkrājumu uztic SEB.

Nepieciešams padoms par pensiju uzkrājumiem?

 • Mūsu konsultanti atradīs Jums piemērotāko risinājumu un sniegs padomu Jums ērtākajā veidā – tiešsaistē, zvanā vai klātienē.