Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 19.11.2019
3. pensiju līmenis | sociāla atbildība

Kā sociāli atbildīgi uzņēmumi motivē darbiniekus

Kā sociāli atbildīgi uzņēmumi motivē darbiniekus

Darbinieku piesaiste un lojalitātes uzturēšana kļuvusi par izaicinājumu ne vienam vien uzņēmumam, tādēļ arvien vairāk kompāniju izvēlas lielāku uzmanību pievērst darbiniekiem nodrošināto bonusu grozam. Viens no labumu groza instrumentiem, kas var palīdzēt celt darbinieku motivāciju, ir darba devēja iemaksas pensiju 3. līmenī.

Iemaksas darbinieku pensiju 3. līmeņa uzkrājumos “BITE” sāka veikt 2019. gada jūnijā. Kā stāsta uzņēmuma vadītājs Kaspars Buls, “BITE” regulāri investē darba vides labiekārtošanā un esošā labumu groza papildināšanā, bet darbinieku pensiju 3. līmeņa uzkrājumu veidošana ir apliecinājums tam, cik ļoti uzņēmums  novērtē darbinieku ieguldījumu un lojalitāti.

“Tas ir ieguldījums, ko ne vienmēr visi var atļauties, tādēļ, ja to nodrošina darba devējs, tas ir ļoti patīkams bonuss,” par darba devēja iemaksām pensiju 3. līmenī saka mobilo sakaru operatora “BITE” Lielo biznesa klientu vadītāja Mārīte Trusa.

Kas ir darba devēja iemaksas pensiju 3. līmenī?

Šādu papildu motivācijas instrumentu izmanto sociāli atbildīgi uzņēmumi, kuriem rūp darbinieku finansiālā stabilitāte nākotnē. Uzņēmums iemaksas SEB pensiju fondā par saviem darbiniekiem var veikt kā vienā, tā vairākos pensiju plānos vienlaikus, bet uzkrāto līdzekļu īpašnieks vienmēr būs darbinieks. Pensiju 3. līmenī uzkrāto naudu darbinieks var saņemt no 55 gadu vecuma, taču dalību fondā iespējams turpināt līdz sev vēlamam laikam. "BITE" vadītājs Kaspars Buls

Motivācija strādāt efektīvāk

Kā stāsta K. Buls, papildu labumu grozā iekļautie bonusi, tostarp iemaksas darbinieku pensiju 3. līmeņa uzkrājumos, ļauj ne tikai uzslavēt esošos darbiniekus par viņu paveikto, bet arī piesaistīt jaunus speciālistus. “Nesen saņēmām pieteikumu vakancei, kur kā viens no motivējošajiem punktiem strādāt “BITE” tika uzsvērts tas, ka uzņēmumā domā par darbinieku labklājību ilgtermiņā – arī beidzot darba gaitas,” saka Buls.

Savukārt “BITE” darbinieki uzsver – ir svarīgi justies novērtētam un patīkami apzināties, ka uzņēmumam viņi rūp. “Es domāju, ka iemaksas pensiju 3. līmenī ir top 3 bonuss. Jebkurš labums – vai tas ir materiāls, vai nemateriāls, ir ļoti laba motivācija darbiniekam strādāt efektīvāk, ražīgāk, būt apmierinātākam ar darba devēju,” vērtē “BITE” Finanšu analītiķis Tomass Gurskis.

‘’Ja man pieliktu pie algas to procentu, tad ikdienā tas būtu viens gājiens uz veikalu, bet, ja šī summa regulāri ilgtermiņā tiek skaitīta pensiju 3. līmenī, tad veidojas pietiekoši liela summa vecumdienām,’’ skaidro “BITE” Mobilo datu pakalpojumu vadītāja Madara Vēgnere.

Taujāts par to, kā darbinieki uzņēma ziņu par jauno bonusu, K. Buls stāsta, ka viņa vadītajā uzņēmumā vidējais darbinieku vecums ir 32 gadi, tādēļ nācās izskaidrot, kas tad īsti ir iemaksas pensiju 3. līmenī: ‘’Nodrošinot šādu ieguldījumu darbinieku nākotnē, mēs veicinām uzņēmuma ilgtspējīgu attīstību un vienlaikus arī informatīvi izglītojam par mērķtiecīgu uzkrājumu veidošanu ilgtermiņā. Tomēr, lai piedāvātais bonuss šķistu saprotamāks un ne tik tālu nākotnē iegūstams, īpaši mūsu jaunākajiem darbiniekiem, uzkrājumu ir iespējams izņemt jau sasniedzot 55 gadu vecumu – piemēram, lai dotos sapņu ceļojumā.’’

Solis Eiropas darba tirgus virzienā

“Ja uzņēmēji vēlas strādāt un piedāvāt pakalpojumus ilgtermiņā, tad iedzīvotāju labklājības līmenis vecumdienās ir ļoti nozīmīgs, it sevišķi ņemot vērā dzīves ilguma palielināšanos. Rūpes par saviem darbiniekiem ir ikviena uzņēmuma veiksmes stūrakmens,” saka SEB pensiju fonda vadītāja Dace Ljusa.

Daudzi uzņēmumi, ieviešot iemaksas savu darbinieku pensiju 3. līmenī vaicā, vai sabiedrība tam ir gatava un darbinieki to novērtēs. Taču tāpat kā ar veselības apdrošināšanu un elastīgo darba laiku – mēs ejam Eiropas darba tirgus virzienā, kur pensiju uzkrājumi ir pašsaprotami. Dažās nozarēs Latvijā lielākajai daļai darbinieku tādi jau tiek veidoti, līdz ar to, izvērtējot darba devēja maiņu, uzņēmuma iemaksas darbinieku pensiju uzkrājumā jau tiek uzskatītas par pašsaprotamām.

Uzkrājums - pamats Jūsu finansiālajai neatkarībai

Krāšana ir sens cilvēku paradums, kas sniedz drošības un stabilitātes sajūtu. Sāciet veidot uzkrājumu SEB, izmantojot nodokļu atvieglojumu sniegtās iespējas. Jums atliek vien izvēlēties - veidot uzkrājumu vecumdienām vai tuvākai nākotnei.

 • Apdrošināšana - 06.08.2019

  Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Kas raksturo sociāli atbildīgu darba devēju?

  Ikviens uzņēmējs, kurš vēlas būt sociāli atbildīgs, meklē iespējas, kā savus darbiniekus apbalvot par labi paveiktu darbu un lojalitāti. Šobrīd dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu kļūst par arvien pieprasītāku veidu kā celt darbinieku motivāciju un nodrošināt, lai viņi justos aizsargāti neparedzētās dzīves situācijās.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 26.07.2018

  Cik liela ir pienācīga pensija?

  Cik liela ir pienācīga pensija?

  Tiek lēsts, ka cilvēkam vecumdienās izdzīvošanai mēnesī nepieciešami vismaz 70% no līdzšinējās mēnešalgas, lai saglabātu esošo dzīves līmeni.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.