Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 28.08.2020
youthLAB | vasaras prakse | jaunieši

Pēdējie soļi prakses kurpēs

Pēdējie soļi prakses kurpēs Marta Kristiāna Viļuma, Youth LAB dalībniece

Mēs augam soli pa solim, dienu pa dienai. Tāda ir dzīve – visam nepieciešams savs laiks, arī izaugsmei un pieredzes iegūšanai. Sākot savas prakses gaitas, es pat iedomāties nespēju, kas mani sagaida nākamajos divos mēnešos. Katra diena nāca ar jauniem izaicinājumiem, emocijām un pārbaudījumiem.

Es nepazinu cilvēkus, kuri strādāja SEB bankā, nezināju ierasto lietu kārtību. Tas viss man bija kas jauns un neierasts. Tagad es uz notikušo atskatos ar smaidu, jo nu es to zinu.

Kaut arī divi mēneši ir salīdzinoši īss laika sprīdis, esmu sapratusi, ka pietiek vien ar dažām stundām, lai apgūtu kādu prasmi vai  vismaz iegūtu priekšstatu par  kādiem darba pienākumiem vai procesiem. Darbs bankā nepārtraukti attīstās un mainās. Man drīz vien radās sajūta, ka jāļaujas šim ritmam un plūsmai. Ar to es vēlos teikt, ka tu vari ieplānot, ko vēlies paveikt, taču var gadīties, ka  pats darba process tevi aizved citā, iespējams, pat daudz labākā un negaidīti rezultatīvā virzienā.

Uzsākot prakses gaitas SEB bankā, man pat prātā nebija  nācis rakstīt blogus vai piedalīties vlogu veidošanā. Tas man bija kas jauns un nepieredzēts, taču atskatoties redzu, ka tā bija lieliska pieredze un iespēja izkopt savu rakstīšanas stilu un valodu, katru nedēļu  novērtēt paveikto tās gaitā un apkopot savas sajūtas, attīstīt prasmi runāt kameras priekšā un strukturizēti sakopot domas un pasniegt tās cilvēkiem. Protams, es sākotnēji uztraucos, jo nezināju, kā tas būs, vai man izdosies, bet viss noritēja veiksmīgi, un man  pat ļoti iepatikās. Es guvu apliecinājumu vispār zināmajam faktam, ka jāizaicina sevi, jāizkāpj no komforta zonas, darot lietas, ar kurām neesi iepriekš saskāries, jo tikai tā tu audz un attīsties.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Ar katru nedēļu es kļuvu drošāka, zinošāka un pārliecinātāka par to, ko daru. Kaut arī ik pa mirklim radās šaubas, man apkārt bija lieliski kolēģi, kuriem varēju pajautāt, kā rīkoties, ko darīt, kam prasīt padomu konkrētajā jautājumā. Es ticu, ka ikviens cilvēks mums var kaut ko iemācīt, palīdzēt, jo katrs no mums ir zinošāks par pārējiem kādā jautājumā, tikai jāzina kurā. Galvenais ir nenobīties un jautāt, nekautrēties, ja kaut ko nezini vai nesaproti. Prakses ir radītas, lai jaunieši mācītos un iegūtu praktiskas iemaņas reālos darba apstākļos, un tas ir neatņemams ieguvums katra cilvēka izaugsmes un karjeras ceļā.

Šonedēļ gaisā virmo izteikta pēdējo veicamo darbu sajūta, kad zini – vairāk nebūs. Tas izraisa gan skumjas, gan prieku. Mēs esam izveidojuši lielisku komunikāciju, esam atraduši kopīgu valodu, iepazinušies ar katra personību un sapratuši savas stiprās un ne tik stiprās puses. Ir labi apzināties, ka katra posma beigas ir jauna posma sākums. Šī prakse bija  manas šīs vasaras labākā pieredze, kādu es vien varēju vēlēties.

Liels paldies visiem, kas palīdzēja man šo laiku bankā padarīt unikālu un īpašu! Paldies arī tev, lasītāj!

Marta Kristiāna Viļuma
Youth LAB dalībniece

Laiks jaunai realitātei – kļūstiet par klientu lietotnē

Atveriet kontu 15 minūšu laikā un iegūstiet iespēju bez maksas izmēģināt Aktīvā komplektu, kurā iekļauta maksājumu karte un citi ikdienā nepieciešamie bankas pakalpojumi.


 • Jaunieši - 12.08.2020

  Blogs: Cilvēku un e-pasta saziņas valstība

  Blogs: Cilvēku un e-pasta saziņas valstība

  Cilvēki sazinās savā starpā katru dienu neatkarīgi no kontinenta, štata, pilsētas, kurā atrodas. Savstarpējā komunikācija ir neatņemama daļa no tā, kas mēs esam, tāpēc eksistē valoda, kas nodrošina iespēju sazināties un saprast vienam otru. Taču attālinātā saziņa atšķiras no ikdienišķās sarunas aci pret aci, jo jāpārvar dažādas komunikācijas barjeras.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 29.07.2020

  Blogs: Dažādie ceļi, kas ved uz banku

  Blogs: Dažādie ceļi, kas ved uz banku

  Šoreiz apskatu vēlos sākt ar rakstnieces un žurnālistes Džoanas Laurijas Niksones citātu: “Nepietiek ar to vien, ka zini – tur ir ceļš! Tur slēpjas vairāk, kā vien zināt, kurp tu dodies.” Nav noslēpums, ka ikkatrs cilvēks ir unikāls un atšķirīgs. Mūsu dzīves ceļi ved dažādos virzienos un ātrumos. Kādam pa zemes ceļiem, citam pa šoseju lielā ātrumā traucoties. Tajā slēpjas tas skaistums – mūsu dažādībā. 

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 16.07.2020

  Blogs: Pirmā prakses nedēļa vienā no Latvijas lielākajām bankām

  Blogs: Pirmā prakses nedēļa vienā no Latvijas lielākajām bankām

  Ar manāmu uztraukumu, kas apvienots ar prieku un neziņu par gaidāmo, es no rīta ierados SEB galvenajā mītnē Valdlaučos, lai sāktu savu pirmo dienu SEB bankā kā Korporatīvās komunikācijas pārvaldes praktikante.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.