Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 24.08.2020
youthLAB | vasaras prakse | jaunieši

Pēdējais blogs: Kādreiz kaut kur tiksimies

Pēdējais blogs: Kādreiz kaut kur tiksimies Oskars Vasmuss Korporatīvās komunikācijas pārvaldes Youth LAB praktikants

Vienmēr atrodoties kustībā, cenšos pēc iespējas mazāk prokrastinēt, jo saprotu, ka laiks ir lielākā dzīves vērtība.  Bendžamins Franklins ir teicis: “Pazaudētais laiks nekad netiks atgriezts”.

Braucu autobusā Ventspils – Rīga. Autobusā  ir tikai trīs pasažieri – es un vēl divi, un tas ir saprotams, jo pulkstenis ir tikai 5 . Rīta gaiss  ir dzestrs un patīkams. Es dodos uz savas prakses vietu Rīgā. Ceļā domāju par to, ko mēs visi labi zinām, – šodienai atvēlētās stundas nav iespējams ne pārcelt uz citu dienu, ne kā citādi atgūt, tomēr mēdzam tās  vieglprātīgi izšķiest. Tāpēc šoreiz vēlos nedaudz parunāt par laiku.

Ko es iemācījos

Praksē SEB bankā es iemācījos labāk sabalansēt savu laiku – tā, lai tiktu galā ar visu, kas jāpaveic  darbā, ārpusdarba projektos un arī personīgajā dzīvē. Šeit es pārliecinājos, ka visam jānotiek laikā. Īpaši uzskatāmi tas bija manas prakses komandā – Komunikāciju pārvaldē. Visam ir savas sekas. Novēlota ziņa medijiem vai darbiniekiem? Tā vairs nav aktuāla! Laikā nenovadīta komunikācija sociālajos medijos? Neizmantota iespēja! Protams, kam gan ir vajadzīgas novecojušas ziņas? Darbs bankā ir saplānots kā precīzs mehānisms, un reizēm rodas sajūta, ka tas ir neticami daudzšķautņains, bet saprotams notikumu kopums,  jo  kārtībai bankā jābūt – tā taču atbild par mūsu naudu. Komunikācijas komandā laiks ir nozīmīgs plānošanas kritērijs, tomēr zemākā vērtē nav kvalitāte un citi svarīgi darba aspekti.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Laiks rit ļoti ātri

Prakses laiks paskrēja ļoti ātri. Cilvēki bieži saka – šķiet, ka tas bija tikai vakar, bet izrādās, ka ir pagājis jau krietns laiks. Tā es varētu teikt arī par savu praksi. Šķiet, ka tikai nupat sūtīju pieteikumu, piedalījos atlasē un tiku pieņemts praksē, bet, rau, izrādās, ka ir pagājuši jau divi mēneši, gandrīz visa vasara. Ko es esmu iemācījies? Izpratni par bankas darbu, ko veic daudzi cilvēki.  Te katram ir vieta sava, katrs ir nozīmīgs un nepieciešams. Ja jums ir izveidojies priekšstats, ka lielo uzņēmumu cilvēki ir nīgri un pūcīgi, tad tiešām varu apgalvot, ka tas ir mīts. Lielākā daļa cilvēku šeit ir laipni un smaidīgi, labprāt sniedz vērtīgus padomus, kas noder ne vien ikdienas darbā, gan arī dzīvē. Noteikti jāuzteic mani kolēģi, kurus es reti vai pat nekad netiku sastapis drūmus vai nepieejamus. Sarunās arvien izskanēja kāds joks vai patīkama atziņa, kas lika visiem pasmaidīt un mazināja spriedzi, kas jaunam cilvēkam rodas, nonākot jaunā vidē.

Nebaidies – dari!

Šis ir mans pēdējais raksts kā SEB bankas īpašās YouthLab vasaras prakses praktikantam. Tāpēc vēlos pateikties par doto iespēju, par redzējumu no iekšienes, kas ļāva man daudz ko saprast arī savā dzīvē. Paldies par motivāciju, atziņām, kas lika pārdomāt  notiekošo, izmēģināt ko jaunu, nebijušu. Check! “Smagie un grūtie brīži dažkārt ietekmē mūs daudz  vairāk nekā labie, jo liek domāt,” ir sacījis R. Kaupers. Ar šo atziņu arī atvados. Varbūt tas būs noderīgs kādam citam praktikantam vai jaunam darbiniekam, kas vēlēsies mēģināt, bet baidīsies, ka tas būs par grūtu, ka viņš nebūs pietiekami kompetents. Es viņam varu teikt: celies un dari, jo tikai cilvēki maina pasauli!

Paldies!
Ceru, ka kādreiz kaut kur tiksimies! Uz redzēšanos!

Oskars Vasmuss
Korporatīvās komunikācijas pārvaldes Youth LAB praktikants

Maksājumi ar Android viedtālruni

Ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

 

 


 • Jaunieši - 23.07.2020

  Blogs: Miegs un 200km līdz praksei nav šķērslis

  Blogs: Miegs un 200km līdz praksei nav šķērslis

  Otrās prakses nedēļas sākums. Grūtākais bija piecelties pulksten 5.30 no rīta, kad ārā līst lietus, ir bieza migla un vienīgā vēlme ir gulēt. Taču saņēmu sevi rokās, piecēlos, sakārtojos un sāku savu 192 kilometrus tālo ceļu no Ventspils uz Rīgu.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 06.08.2020

  Blogs: Jauna nedēļa, jauni pārbaudījumi

  Blogs: Jauna nedēļa, jauni pārbaudījumi

  Jauna nedēļa, jauni pienākumi, jauni sarežģījumi. Nav melots, ka ikkatra nedēļa nes kaut ko jaunu mūsu dzīvēs. Tās pat nav nedēļas, bet gan dienas. Ja mēs ieslīgstam rutīnā, protams, tad viss ir pilnīgi citādi, mēs dzīvojam un tā arī nekad nesaprotam, kas tad ir vai bija mūsu dzīves aicinājums. Kāpēc es to tā rakstu? Jo šī nedēļa pagāja nedaudz citādāk.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.