Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 17.05.2021
studijas | karjera | plānošana

Kā veiksmīgāk tikt galā ar sesiju?

Kā veiksmīgāk tikt galā ar sesiju?

Domājot par studiju sesiju,  prātā nāk stress un negulētas naktis. Tas ir laiks, kad ej gulēt un celies vienā un tajā pašā dienā. Tāds kā izturības maratons – gan fiziski, gan emocionāli. Ko darīt, lai veiksmīgi pārdzīvotu šo dzīves posmu?

Gatavojies laicīgi un sistemātiski

Pirmais nosacījums veiksmīgai sesijai ir kvalitatīvi izmantots mācībām atvēlētais laiks. Lai gan studenti reizēm mēdz apgalvot pretējo, iespēja  apgūt pusgada vielu pāris dienu laikā ir niecīga. Ja visu semestri sekosi līdzi lekciju tēmām, sesijas laikā vajadzēs vien atkārtot jau apgūto.

Plānojot savu laiku sistemātiski un, piemēram, vienu stundu ik dienu veltot studiju vielas apguvei, lasīšanai, mācību tēmu dziļākai izpētei internetā u.tml., varēsi būtiski nemainīt dzīves ritmu arī pirms sesijas.

Atrodi sev piemērotāko mācību metodi

Cilvēki ir dažādi. Vienam palīdzēs lielas papīra lapas, uz kurām tiek sarakstīts viss, kas jāiemācās, lai pēcāk varētu apgūto izsvītrot. Kādam citam – teksta atkārtošana skaļā balsī. Lai vai kā – desmit minūšu pauze ik stundu ir jāatvēl atpūtai, kuras laikā par sliktu nenāks neliela izkustēšanās.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Draugu būšana

Jāatceras, ka katrs mācās savās interesēs, tomēr sesija ir laiks, kad kopīga mācīšanās var palīdzēt ne tikai atcerēties aizmirsto, bet arī vieglāk uztvert informāciju. Vienojieties, piemēram, reizi nedēļā sanākt kopā un pārrunāt lekciju tēmas un apkopot jautājumus, kas nav saprotami, lai vēlāk varētu tos precizēt pie pasniedzēja. Iespējams, kāds kursabiedrs tēmu izpratis labāk par citiem un var paskaidrot būtību. Cits varbūt atradis interesantu un noderīgu lasāmvielu par to.

Veselīgs miegs un dubults prieks

Ja māc šaubas par to, vai pietiks laika, lai apgūtu nokavēto, pirmais, ko der atcerēties, – nedrīkst ziedot savu miegu mācībām. Miegā cilvēks atjaunojas, atgūst enerģiju un spēku, lai nākamajā dienā varētu atkal strādāt – gan fiziski, gan garīgi. Samazinot miega daudzumu, efekts ir pretējs – zūd koncentrēšanās spējas, motivācija darboties un, kas īpaši svarīgi studentiem, ir atmiņas traucējumi. Ieguldītais darbs atmaksāsies, tāpat kā labs miegs, un daudz kas ir atkarīgs arī no mūsu attieksmes. Pozitīva attieksme un labas emocijas mācību procesa laikā uzlabos rezultātus.

Tu esi tas, ko tu ēd

Eksāmenu un ieskaišu laikā vajadzētu izslēgt no ēdienkartes stimulantus – enerģijas dzērienus, cukuru saturošus ēdienus, treknus našķus – un noteikti kontrolēt arī izdzertās kafijas daudzumu. Jo veselīgākas būs ēdienreizes, jo organismam būs vieglāk pārdzīvot stresu. Noteikti jāpievērš uzmanība arī fiziskām aktivitātēm – neliels skriešanas treniņš svaigā gaisā ne tikai uzlabos vispārējo fizisko pašsajūtu, bet būs arī labs veids, kā atpūtināt nogurušo prātu. Starp citu, melnā šokolāde saprātīgā daudzumā sesijas laikā ir ļoti ieteicama, jo tā cīnās arī ar stresu.

Izslēdz visu lieko

Sesijas laikā būtu vēlams atteikties no sociālo tīklu lietošanas, jo tie aizņem ne tikai laiku un enerģiju, bet arī vietu prātā. Tu pat nenojaut, cik patiesībā bieži ieej “Facebook”, “Instagram” vai kādā citā aplikācijā un cik daudz laika tur pavadi! Ja vēlme tajās ieskatīties tomēr nav pārvarama, labāk izdzēs aplikācijas uz pāris nedēļām no telefona pavisam, lai vilinājumam nav nekāda iemesla.
Savukārt piektdienas un sestdienas vakaru labāk pavadīt mājās, labi izguļoties, nevis ļaujoties izklaidēm, ar ko varēsi sevi apbalvot, kad eksāmenu un ieskaišu laiks būs pagājis.

Liene Millere

 • Jaunieši - 08.05.2017

  Alternatīvas studijām pēc vidusskolas

  Alternatīvas studijām pēc vidusskolas

  Studiju jomas izvēle ir viens no svarīgākajiem dzīves lēmumiem, jo tam būs nozīmīga loma visā turpmākajā dzīvē. Daudziem šķiet – ja uzreiz pēc vidusskolas neaiziet studēt, izredzes uz veiksmīgu karjeru sarūk. Vai tā tiešām ir?

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 11.12.2020

  6 principi kā apvienot darbu un studijas

  6 principi kā apvienot darbu un studijas

  Studiju laiks ir pārbaudījums izturībai un spējai apvienot divas dzīvē ļoti svarīgas lietas – mācības un darbu. Sākotnēji šķiet, ka abus vienlaikus darīt varbūt pat nav iespējams. Tomēr patiesībā, ja tiek ievēroti daži vienkārši principi, tas var būt diezgan viegli.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.