Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 16.07.2020
youthLAB | vasaras prakse | jaunieši

Blogs: Pirmā prakses nedēļa vienā no Latvijas lielākajām bankām

Blogs: Pirmā prakses nedēļa vienā no Latvijas lielākajām bankām Youth LAB dalībniece Marta Kristiāna Viļuma

Ar manāmu uztraukumu, kas apvienots ar prieku un neziņu par gaidāmo, es no rīta ierados SEB galvenajā mītnē Valdlaučos, lai sāktu savu pirmo dienu SEB bankā kā Korporatīvās komunikācijas pārvaldes praktikante.

Tā bija neparasta sajūta – spert pirmo lielo soli savā karjeras izaugsmē. Kad izgāju cauri SEB ieejas durvīm, manā priekšā pavērās skats uz administratori. Es stāvēju ar plaši atvērtām acīm, lūkojoties uz viņu, drošības kontroles vārtiem pa kreisi, konferenču telpām pa labi. Cilvēki kā skudras no rīta viens pēc otra devās uz saviem kabinetiem, kamēr es gaidīju vēl neziņā, kur šajā deviņu stāvu ēkā atradīsies vieta man. To visu pārdomājot pie sevis, es stāvēju un gaidīju tikšanos ar savu mentori Agnesi Strazdu un kolēģi Oskaru.

Kad pēc sarunas ar viņiem pirmo reizi izgāju cauri drošības kontroles vārtiem, jutos kā Holivudas filmās, kad ieguldītais darbs, tiekšanās pēc mērķa ir kļuvis par realitāti un šis mirklis to apliecina – es esmu daļa no SEB bankas uz diviem nākamajiem mēnešiem!

Tā sākās mans prakses piedzīvojums. Covid-19 pandēmijas ieviesto drošības ierobežojumu dēļ nebija iespējas aplūkot visus stāvus vai ēst kopīgi pusdienas kafetērijā, iepazīstoties ar pārējiem kolēģiem. Mans darbs praksē ir strikti noteikts – tikai trešajā stāvā, taču tas nebūt neietekmēja to emociju gammu, ko izjutu šajā dienā. Uzzināju, ka darbošos kopīgi ar mārketinga pārvaldes praktikantiem pie vloga satura veidošanas un man būs pašai savs darba dators, ar kura palīdzību varēšu piedalīties darba procesā arī, ja izvēlos kādā dienā strādāt no mājām.

Pirmā prakses diena bija aizraujoša un piepildīta ar dažādām aktivitātēm. Sākot ar jauniem iespaidiem un iepazīšanos ar cilvēkiem, līdz ideju ģenerēšanai, pirmā video filmēšanai un konferencēm. Es sapratu, ka nākamo nedēļu laikā mans skatījums un domāšana mainīsies, jo esmu sākusi jaunu nodaļu savā attīstības un zinību iegūšanas grāmatā. Pirmās dienas beigās devos mājās gandarīta par padarīto un ar nepacietību, ko nesīs visa pārējā nedēļa SEB bankā.

Baltijas valstis inovācijās darbojas kopā

Būtiska Youth LAB prakses sastāvdaļa ir darbošanās pie inovāciju projektiem, kurus realizē jaunieši, darbojoties grupās pie konkrētiem uzdevumiem, meklējot inovatīvus risinājumus. Iepriekšējos gadus inovāciju projektus veidoja katras Baltijas valsts praktikanti savas valsts ietvaros, taču šogad katrā grupā ir apvienoti SEB praktikanti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Lai nodrošinātu veiksmīgu sadarbību starp Baltijas praktikantiem, otrajā prakses diena norisinājās virtuālā iezvanā starp Baltijas valstu SEB darbiniekiem un praktikantiem, kur mūs iepazīstināja ar būtiskākajām atšķirībām, kuras varētu traucēt mūsu savstarpējā komunikācijā. Kā vienu no būtiskākajām minot, ka latvieši redz lietuviešus kā sev līdzīgākus, bet igauņus neatkarīgākus. Vēlāk, mums tika dota iespēja izvēlēties inovāciju projektu, pie kura mēs katrs vēlētos strādāt turpmākās sešas nedēļas.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Lielākā daļa aktivitāšu, īpaši jau ar Baltijas kolēģiem, notiek attālināti, kas arī padara kopējo sajūtu un prakses pieredzi atšķirīgu un unikālu. Mūsu komunikācija, darbošanās grupās un uzdevumu veikšana notiek tikai ar interneta palīdzību, kas reizē sniedz šo lielisko iespēju realizēt grupu darbu starp Baltijas kolēģiem, bet ierobežo pieeju dažādību projektu īstenošanai.

Attālināti, bet kopā!

SEB bankā Latvijā šajā vasarā  darbojas studenti no dažādām universitātēm, attīstot savas prasmes, gūstot jaunas iemaņas par to, kā tad īsti ir strādāt bankā un cik tad dažādi ir darba pienākumi katrā bankas pārvaldē.

Kaut arī katras pārvaldes praktikanti darbojas kādā citā stāvā Valdlaučos vai kādā citā SEB ēkā bez fiziskas iespējas satikties, tas neierobežo mūsu iespējas komunicēt, dalīties pieredzēs un apmainīties ar idejām attālināti dažādās platformās un lietotnēs, kur mēs esam izveidojuši grupas un varam veidot ātru un vieglu savstarpēju saziņu.

Pēc pirmajām dienām praksē, aptaujāju, kādas emocijas, pieredze un pienākumi ir maniem kolēģiem – praktikantiem no citām bankas struktūrām.

Edīte, kura darbojas Lietvedības un biroja vadības pārvaldē, saka: “Ir dinamiski darba pienākumi, atbildīgi. Jūtos kā daļa no komandas. Pietrūkst iespējas satikties klātienē, īpaši inovāciju otrdienās.” Savukārt Agnese, kura darbojas kopā ar Edīti, priecājās, cik patīkami ir kolēģi SEB bankā un par to, cik pacietīgi ir mūsu vadītāji un mentori. Viņa īpaši uzsver: “Ļoti jauki liekas, ka varam strādāt Baltijas nevis tikai Latvijas komandās, domājot risinājumus problēmām, ar kurām šobrīd saskaras banka.”

Kristofers, kurš izvēlējies strādāt praksē Biznesa attīstības pārvaldē, secina: “Iespaids ir ļoti labs, kolēģi draudzīgi, vide palīdz domāt. Salīdzinoši neīsā laikā esmu iepazinies ar datu aizsardzības principiem un galvenajiem bankas procesiem. Darbs ir interesants un liek domāt par lietām citās kategorijās un mērogos. Jūtu, ka man ir daudz ko mācīties un manam darbam var būt nozīme.”

Soli pa solim!

Katra jaunā pieredze sevī ietver nezināšanas faktoru –“Kā tas būs?”, “Vai es to varēšu?”, “Vai man sanāks?”. Katra diena bankā nāk ar saviem izaicinājumiem un pārbaudījumiem. Ir tik daudz jaunā un vēl nezināmā, kas vēl jāizzina un jāsaprot. Viss, kas ir vajadzīgs ir neizsīkstoša motivācija, vēlme mācīties no zinošiem ekspertiem un gaidīt, kādu izaicinājumu nesīs nākamā diena!

Marta Kristiāna Viļuma,
Youth LAB dalībniece

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 


 • Jaunieši - 12.03.2021

  Jauniešu pieredze un padomi prakses izvēlē

  Jauniešu pieredze un padomi prakses izvēlē

  Meklējot un uzsākot praksi, jāņem vērā vairākas nianses, uzsver Youth LAB praktikanti. Veiksmīga prakse var noslēgties ar darba piedāvājumu, kas nozīmē, ka ir vērts izvērtēt prakses vietu pirms darba uzsākšanas, kā arī nav jābaidās saprast, ka izvēlētā joma tomēr neatbilst cerētajam.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 08.05.2020

  Jaunieši vērtē savu atalgojumu: vairākumam pietrūkst 200 eiro

  Jaunieši vērtē savu atalgojumu: vairākumam pietrūkst 200 eiro

  Saskaņā ar SEB bankas veikto aptauju lielākā daļa 18–25 gadus veco jauniešu strādā un vismaz daļēji sevi finansiāli nodrošina paši. Cik jaunieši nopelna un cik vēlētos saņemt atkarībā no savām zināšanām un iespējām?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.