Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 06.08.2020
youthLAB | vasaras prakse | jaunieši

Blogs: Jauna nedēļa, jauni pārbaudījumi

Blogs: Jauna nedēļa, jauni pārbaudījumi Youth LAB dalībnieks Oskars Vasmuss

Jauna nedēļa, jauni pienākumi, jauni sarežģījumi. Nav melots, ka ikkatra nedēļa nes kaut ko jaunu mūsu dzīvēs. Tās pat nav nedēļas, bet gan dienas. Ja mēs ieslīgstam rutīnā, protams, tad viss ir pilnīgi citādi, mēs dzīvojam un tā arī nekad nesaprotam, kas tad ir vai bija mūsu dzīves aicinājums. Kāpēc es to tā rakstu? Jo šī nedēļa pagāja nedaudz citādāk.

Viesošanās filiālē

Ir nedēļas, kad darbi ir pēc darbiem, un ir grūti atrast brīvas, piemēram, 3 stundas kā manā gadījumā, kuras vari veltīt ceļam no Ventspils uz Rīgu un vēl atpakaļ. Izmantoju sev doto iespēju gadījumos, kad nevaru ierasties galvenajā ofisā Rīgā, doties un izjust bankas dzīvi kādā no filiālēm. Manā gadījumā tuvākā ir Kuldīgā.

Protams, sākumā ir jābrīdina par savu ierašanos, tāpat jau mēs nedrīkstam doties uz citām vietām. Iedomājaties, ja jūs izbaudāt mierīgi savu dienu mājās, atpūšaties un pēkšņi, re, kāds ienāk neaicināts un sāk rušināties par jūsu telpām – nebūtu jauki, es domāju.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Lūk, pirms došanās paņēmu rokās telefonu, ierakstīju tajā nepieciešamo telefona numuru un nospiedu zvanīt. Nebija pat jāsagaida divi pīkstieni un jau uzsāku sarunu. Iepazīstināju sevi, pastāstīju, kas es esmu un savu vēlmi ierasties Kuldīgas filiālē, lai sajustu šo bankas darbadienu un varētu strādāt tur. Man ļoti laipni atbildēja: “Protams, vari ierasties, nav nekādu problēmu, gaidīsim. Tikai zvani, kad esi klāt, lai varam ielaist iekšā.“

Tad nu sakārtoju darbam nepieciešamās mantas, iekāpu mašīnā un devos uz Kuldīgu. Ceļš nebija garš, nepilnas 40 minūtes un biju galā. Ienākot filiālē ļoti laipni sagaidīja, pastāstīju nedaudz vairāk par to, kas esmu, ko daru. Iepazinos ar visiem tās dienas cilvēkiem filiālē un tad man ierādīja telpu, kurā es varu nolikt savas mantas, pievienot datoru un sāku strādāt.

Strādāju skaistā, gaumīgā pārrunu telpā, kurā jutos jau kā īsts bankas darbinieks. Ik pa laikam vēl iegriezās kāds, kuru nebiju saticis, lai pārmītu dažus vārdus par manu ceļu līdz manai prakses vietas izvēlei.

Diena pagāja ļoti ātri, kā jau parasti jaunās vietās. Sarunāju, ka arī nākamajā dienā ieradīšos.

Bija jauki, ka nākamajā dienā, zvanot ar lūgumu mani ielaist filiāles telpās (jo viss notiek pēc iepriekšēja pieraksta un durvis ir ciet Covid-19 dēļ), man pat nebija nekas jāsaka, tikai paspēju pateikt sveiki un man jau galā atbildēja: “Sveiks, Oskar, tūliņ ielaidīšu.” Nepaspēju  pateikt neko vairāk par paldies.

Jāatzīst, ka šeit strādā ļoti jauki, smaidīgi cilvēki, ar kuriem ir jauki pārmīt kādu vārdu tāpat vien. Es to nesaku tāpēc, ka šobrīd šī ir mana prakses vieta, bet tāpēc, ka tiešām tā ir! Šeit atrodas cilvēki, kam patīk savs darbs!

Laiks skrien

Katru dienu skatos kalendārā, jo citādāk ir grūti saorganizēt savu darbu un neaizmirst neko svarīgu, kas būtu jāizdara. Šoreiz nedaudz ilgāk vēroju to un sapratu – ir jau augusts, tas nozīmē, ka jau vesels mēnesis ir pagājis praksē.

Laiks tiešām ātri skrien, bet pēdējā laikā tas ne tikai skrien, bet nu jau lido. Aizritējusi kārtējā nedēļa. Inovāciju programma arī ir jau pusē, esam tikuši jau tālu, atskatoties uz sākumu, kurā visi bijām. Drīz jau šis viss piedzīvojums būs beidzies. Galvenais ir izmantot dotās iespējas, lai apjaustu savas spējas.

Darbs bankā katru dienu pierāda to, ka ikkatra mazākā daļa ir savā starpā savienota un, neskatoties uz dažādajiem departamentiem, mēs visi viens otram esam nepieciešami. Tāpat prieks ir, ka visi esam atraduši vietu šajā lielajā uzņēmumā.

Laiks iet, skatīsimies, ko mums dos nākamā nedēļa. Es jau nojaušu, ka tā nesīs jaunus pārsteigumus. Tiekamies!

Oskars Vasmuss,
Youth Lab dalībnieks

Maksājumi ar Android viedtālruni

Ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

 

 


 • Jaunieši - 23.07.2020

  Blogs: Miegs un 200km līdz praksei nav šķērslis

  Blogs: Miegs un 200km līdz praksei nav šķērslis

  Otrās prakses nedēļas sākums. Grūtākais bija piecelties pulksten 5.30 no rīta, kad ārā līst lietus, ir bieza migla un vienīgā vēlme ir gulēt. Taču saņēmu sevi rokās, piecēlos, sakārtojos un sāku savu 192 kilometrus tālo ceļu no Ventspils uz Rīgu.

  Lasīt vairāk

 • Jaunieši - 29.07.2020

  Blogs: Dažādie ceļi, kas ved uz banku

  Blogs: Dažādie ceļi, kas ved uz banku

  Šoreiz apskatu vēlos sākt ar rakstnieces un žurnālistes Džoanas Laurijas Niksones citātu: “Nepietiek ar to vien, ka zini – tur ir ceļš! Tur slēpjas vairāk, kā vien zināt, kurp tu dodies.” Nav noslēpums, ka ikkatrs cilvēks ir unikāls un atšķirīgs. Mūsu dzīves ceļi ved dažādos virzienos un ātrumos. Kādam pa zemes ceļiem, citam pa šoseju lielā ātrumā traucoties. Tajā slēpjas tas skaistums – mūsu dažādībā. 

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.