Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 08.07.2021
maksājumi ar tālruni | uzkrājumi | digitālā krājkase | mobilā lietotne | roboinvestors

Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

Mobilā lietotne kļūst par arvien būtiskāku un ērtāku palīgu mūsu klientiem – tā ļauj ne tikai ērti veikt pārskaitījumus un samaksāt veikalos, bet arīdzan viegli kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā un pārskaitīt naudu pat tad, ja nezināt saņēmēja konta numuru.

Kartes vietā nopīkstiniet tālruni

Ja mūsdienās ikkatram dažkārt gadās aizmirst mājās naudas maku, tad viena lieta, kas allaž tiek paņemta līdzi, ir mobilais telefons. Tieši tāpēc mūsu klientu vidū arvien populārāka kļūst iespēja veikt maksājumus veikalos ar Android telefonu.

Tas ir tikpat droši, kā veikt maksājumus ar bezkontakta karti – “nopīkstinot” telefonu pie maksājumu termināļa, tālrunī iebūvētais NFC (Near Field Communication) izveido savienojumu ar POS termināli, garantējot drošu maksājuma veikšanu.

Vēl augstāku drošību varat garantēt, koriģējot maksājuma limitus. Ieteicams izveidot arī drošu tālruņa ekrāna bloķēšanu un spēcīgu paroli. Svarīgi ir neatļaut pieeju savam telefonam citiem cilvēkiem. SEB mobilajā lietotnē ir iespēja izvēlēties vienu no diviem maksājuma režīmiem – manuālo un automātisko. Manuālajā režīmā maksājuma veikšanai nepieciešams ieslēgt mobilo lietotni, savukārt automātiskajā režīmā tikai jāatbloķē tālruņa ekrāns.

Vairāk par maksājumiem ar viedtālruni un to uzstādīšanu varat uzzināt: seb.lv/mob-maks

Interaktīvi sakrājiet saviem mērķiem

Uzkrājumu veidošana ir viens no svarīgākajiem faktoriem personīgā budžeta veidošanā. Tāpēc saviem klientiem piedāvājam dažādus ērtus un interaktīvus bezmaksas palīgus, kas uzkrājumu veidošanu padara ārkārtīgi vienkāršu.

Ja regulāri veikalos maksājat ar karti, iesakām izveidot Digitālo krājkasi. Tās princips ir pavisam vienkāršs – iepērkoties ar karti, katrs jūsu maksājums tiek noapaļots līdz nākamajam pilnajam eiro, bet starpība starp pirkuma summu un noapaļoto summu tiek ieskaitīta jūsu krājkontā. Piemēram, ja veikalā par pirkumu jūs maksājat 3,40 eiro, tad jūsu krājkontā automātiski nonāk 0,60 eiro. Lai gan tas nešķiet daudz, ilgākā laika posmā iespējams izveidot ievērojamu uzkrājumu.

Jāņem vērā, ka nauda uz krājkontu netiek pārskaitīta tūdaļ pēc maksājuma veikšanas. Vienots pārskaitījums parasti notiek darbadienas beigās, kad tiek izpildīti rezervētie maksājumi. Naudu no krājkonta ir iespējams izņemt bez komisijas maksas, piesakot to trīs dienas iepriekš. Samaksājot komisijas maksu, uzkrājumu varat izņemt uzreiz, pieteikuma iesniegšanas dienā.

SEB mobilajā lietotnē jūs varat arī izveidot līdz pat pieciem krāšanas mērķiem, ar uzkrājumu kalkulatoru aprēķināt to sasniegšanai nepieciešamo summu un termiņu. Mērķus ērti un nemanāmi varat sasniegt, pieslēdzot regulāro maksājumu, kas ar jūsu izvēlētu regularitāti automātiski pārskaitīs konkrētu naudas summu uz jūsu krājkontu.

Vairāk par uzkrājumu veidošanu mobilajā lietotnē uzziniet: seb.lv/mob-uzkrajumi

No idejas līdz ieguldījumiem tikai 15 minūtēs

Investēšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā likt naudai pelnīt un strādāt jūsu labā. Lai gan ieguldījumu veikšana ir saistīta ar risku un var šķist sarežģīta, mūsu radītais Roboinvestors vien 15 minūšu laikā sagatavos personalizētu ieguldījumu ieteikumu, ņemot vērā jūsu iespējas, riska apetīti un mērķus.

Ja izlemsiet ieguldīt saskaņā ar Roboinvestora ieteikumu, atliks tikai norādīt, cik lielu ieguldījumu vēlaties veikt, bet pārējo atrisinās Roboinvestors. Turpat lietotnē varēsiet ērti sekot līdzi jūsu ieguldījumu portfelim un citiem uzkrājumiem.

Vairāk par Roboinvestoru un ieguldījumiem uzziniet: seb.lv/roboinvestors

Maksājumi uz tālruņa numuru

Lai pārskaitītu naudu, vairs nav obligāti jāzina saņēmēja konta numurs. Latvijas Bankas izveidotais Zibsaišu reģistrs, kuru izmanto lielākās bankas Baltijā, ļauj ērti veikt un saņemt maksājumus no cilvēkiem jūsu tālruņa kontaktu sarakstā. Viss, kas jāizdara – jāsavieno jūsu SEB bankas konta numurs ar jūsu tālruņa numuru.

Kamēr Jūsu konta un tālruņa numuri nav savienoti, lietotnē neparādīsies maksājumiem pieejamie kontakti. Kā arī citām personām, kuras saglabājušas Jūs kontaktu sarakstā, neuzrādīsies, ka varat saņemt maksājumus uz tālruņa numuru.

Vairāk par maksājumiem uz tālruņa numuru un to uzstādīšanu uzziniet: seb.lv/app

Vivija Cepurniece
Guntars Veidemanis

Laiks jaunai realitātei – kļūstiet par klientu lietotnē

Atveriet kontu 15 minūšu laikā un iegūstiet iespēju bez maksas izmēģināt Aktīvā komplektu, kurā iekļauta maksājumu karte un citi ikdienā nepieciešamie bankas pakalpojumi.

 • Investīcijas - 18.06.2021

  Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Kā kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā

  Investēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā likt naudai strādāt savā labā. Lai gan ieguldījumu veikšana ir saistīta ar risku un var šķist sarežģīta, SEB bankas radītais Roboinvestors vien 15 minūšu laikā sagatavos personalizētu ieguldījumu ieteikumu, ņemot vērā jūsu iespējas, riska apetīti un mērķus.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 17.05.2021

  Noderīgas maksājumu karšu iespējas, par kurām varbūt nezināt

  Noderīgas maksājumu karšu iespējas, par kurām varbūt nezināt

  Varētu šķist, ka maksājumu karte nodrošina vien divas lietas – norēķinus veikalos un internetā, kā arī skaidras naudas izņemšanu bankomātos. Taču patiesībā kartes nodrošinātās iespējas ir ievērojami plašākas, turklāt dažas no tām var aiztaupīt gan stresu, gan palīdzēt ietaupīt jūsu laiku un naudu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.