Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 17.04.2019
bērnu drošība | vasaras nometne

Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī noderīga

Lai bērna vasara ir ne tikai jautra, bet arī noderīga Foto: Bianca Isofache, Unsplash

Pēc gara mācību gada pāris nedēļu var veltīt atpūtai, taču bērna vasara var būt vēl jautrāka, radošāka un zināšanām bagātāka, ja daļa no tās tiek pavadīta, piemēram, nometnē.

Maksa par nometni atkarīga gan no ilguma un specifikas, gan arī no citiem aspektiem.

Šobrīd pieprasītas ir arī dienas nometnes –  tās parasti ir lētākas, atrodas tuvāk mājām un nodrošina tikpat daudzveidīgu programmu un labu ēdināšanu.

Ne tikai vecāku mieram

Daudzas ģimenes nevar iedomāties savu vasaru bez nometnes. Dažiem bērniem savdabīga vasaras nometne ir vecvecāku lauki, kas tiek apmeklēti regulāri. Tāpat liela daļai jauniešu, kas nopietni nodarbojas ar sportu, dejām vai citām radošajām aktivitātēm, parasti labu laiku iepriekš sāk gatavoties vasaras nometnēm, kur viņu iemaņas tiek padziļinātas un attīstītas daudz aktīvāk nekā skolas laikā.

Taču lielākoties lēmums par dzīvošanu nometnē un tās meklēšanu katru gadu tiek pieņemts no jauna. Nereti vecāki par galveno argumentu sauc to, ka bērnam “nav ko darīt”, un ka bez nometnes viņš “visu dienu sēdēs pie datora” vai “blandīsies pa ielu”. Tiešām, nododot savu bērnu vasaras nometnes vadītāja rokās, vecākiem nav jāuztraucas par to, kur ir viņu atvase, vai pusdienas ir paēstas un vai viss ir kārtībā. Ikvienas nometnes vadītājs ir kvalificēts savā jomā un sola rūpēties par katru no dalībniekiem, gan risinot bērnu savstarpējās domstarpības, gan sniedzot palīdzību nelaimes gadījumā.

Vai doties? Tas nav jautājums

Ir vairāki iemesli, kāpēc atrašanās nometnē ir labāka par sēdēšanu mājās.

 • Bērns iegūst jaunus draugus un iemācās veidot attiecības
 • Bērns iemācās rūpēties par sevi, jo dzīve prom no vecākiem tomēr prasa zināmu patstāvību
 • Bērns apgūst jaunas lietas un iegūst plašāku redzesloku.
 • Bērns ir kārtīgi atpūties, jo pārsvarā dzīve nometnē notiek pēc noteikta grafika, kurā ir sabalansēts miegs, brīvais laiks, sports un citas aktivitātes.

Pilnu vasaras nometņu sarakstu vari apskatīt šeit: http://nometnes.gov.lv/lapa

Ko un kā izvēlēties?

Atliek vien izvēlēties piemērotāko vietu. Tas no sākuma var likties ne visai viegli, jo izvēlēties tiešām ir no kā. Gandrīz katrā Latvijas pilsētā vai tās rajonā norisinās kāda vasaras nometne, jāatrod tikai interesantākā. Nometņu saraksts ir ļoti garš. Lai bērnam būtu vieglāk pieņemt lēmumu, nometņu organizētāji veido tās atbilstoši konkrētai tematikai – sporta veidam, mācību priekšmetam (īpaši pieprasītas ir valodas, matemātika un fizika), vai specifiskām interesēm  –teātrim, burvestībām, pirātu tēmai, dabas pētniecībai u.c.

Šobrīd izplatītas ir arī dienas nometnes –  tās parasti ir lētākas, atrodas tuvāk mājām un nodrošina tikpat daudzveidīgu programmu un labu ēdināšanu.

Cenas – dažādas

Izmaksas spēj ievērojami ietekmēt nometnes izvēli, un te tiešām ir no kā izvēlēties – cenas vienam nometnes dalībniekam ir sākot no 50 līdz pat 400 eiro par. Tās ir atkarīgas gan no nometnes ilguma un specifikas, gan arī no citiem aspektiem.

Neaizmirstiet par kabatas naudu!

Našķu un citu “svarīgi sīkumu” iegāde nometnei tuvākajā veikalā ir viens no bērna gaidītākajiem piedzīvojumiem tās laikā, tāpēc vērts padomāt par to, cik daudz naudas bērnam dot līdzi un kādā veidā to pasniegt – skaidrā naudā vai pārskaitot pēc vajadzības uz kontu, ja bērnam izveidota bankas karte.

Gan karte, gan skaidra nauda, var izkrist no kabatām vai nozust, tādēļ labākais veids ir apjautāties par šo lietu nometnes vadītājam, kurš vislabāk zinās, vai veikalā iespējams norēķināties ar bankas karti, kā arī - vai šāda aktivitāte vispār ir iekļauta nometnes programmā.

Elēna Rācenāja,
Biznesa augstskolas “Turība” studente

Bērna nauda kartē – drošāk, ērtāk un par brīvu

Ar komplektu junioriem bankas kartes izmantošana, mobilā lietotne un pārskaitījumi bez mēneša maksas.


 • Bērni un nauda - 31.05.2017

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Klāt skolēnu brīvdienas, kad bērni kļūst aktīvāki un neatkarīgāki. Tas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes patstāvīgi rīkoties ar naudu, piemēram, norēķinoties maksājumu karti. Tādējādi arī vecākiem nav jāuztraucas, ka bērns nēsā līdzi skaidru naudu, ko var nozagt vai pazaudēt.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 24.04.2019

  Vasaras darbs jauniešiem: ne tikai naudas pelnīšanai

  Vasaras darbs jauniešiem: ne tikai naudas pelnīšanai

  Vasara jauniešiem ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī iespēja iegūt darba pieredzi, kā arī sakrāt naudu sev ilgi kārotām lietām. Lai jauniešiem būtu vieglāk atrast darbu brīvlaikā un samazināt birokrātiskās formalitātes, esam apkopojuši svarīgāko par vasaras darbu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.