Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 19.10.2016
pensija | alga

Uzkrājums un dzīvības apdrošināšana darbiniekiem

Uzkrājums un dzīvības apdrošināšana darbiniekiem

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, uzņēmumu, kuri saviem darbiniekiem papildus algai veic arī iemaksas uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, Latvijā ir mazāk nekā 1000. Poliurs ir viens no tiem, kas jau tagad rūpējas par darbinieku labklājību nākotnē.

Uzņēmumu Poliurs, neskatoties uz jau pienākušajiem pensijas gadiem, vada Viktors Melnacis. Viņš saka: “Jebkura cilvēka dabā ir šodien nenovērtēt ieguvumus nākotnē. Lai gan daudzi neapzinās sociālo iemaksu nepieciešamību, visi ir ļoti priecīgi, kad saņem slimības lapas apmaksu. Arī iemaksas uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā reāli tiek novērtētas tikai tad, kad notiek kāds neparedzēts gadījums un kad atlīdzība vai sakrātā nauda lieti noder.”

Robs budžetā – mīts 

Uzkrājumus veidot uzņēmums sācis jau 2004. gadā. Tolaik katra darbinieka uzkrājumam novirzīti 20 lati, bet šī summa gadu gaitā ir mainījusies. Viktors Melnacis norāda, ka tā noteikti nav summa, kas uzņēmuma budžetā iecirstu lielu robu, un to var atļauties maksāt vairāk uzņēmumu Latvijā. Viņš uzskata, ka iemaksām nav jābūt lielām – lai rezultātā darbiniekam būtu nodrošināts 3000–4000 eiro uzkrājums. “Manuprāt, darbiniekam tā ir vērā ņemama naudas summa,” uzskata uzņēmējs. Turklāt ieguvums no šāda pakalpojuma ir arī tas, ka darbinieki ir apdrošināti, kas ir ļoti svarīgi, ja kaut kas atgadās.

Laba vide uzņēmumā

Poliurs kolektīvā ir ap 70 darbinieku. Atkarībā no amata, uzņēmumā nostrādātā laika un citiem aspektiem iemaksas dzīvības apdrošināšanas līgumā tiek veiktas lielākajai daļai no viņiem. Viktors Melnacis uzskata, ka iemaksas kopā ar pieklājīgu algu palīdz veidot uzņēmumā labu vidi – darbinieki jūt, ka viņus novērtē un ka viņi ir svarīgi.

“Motivējoša ir kompleksa attieksme – gan laba alga, gan veselības apdrošināšana, gan iemaksas uzkrājošajā apdrošināšanā,” uzskata uzņēmējs. Savā pieredzes bagātajā profesionālajā mūžā, no kura liela daļa pagājusi vadītāja amatā, viņš guvis stingru pārliecību, ka pātagas princips ilgtermiņā nav motivējošs un uzņēmums ar šādu stratēģiju ir tuvredzīgs.

Par to, ka Poliurs izvēlētā stratēģija ir pareiza, liecina kaut vai fakts, ka daudzi darbinieki ir uzņēmumam lojāli ilgus gadus – kadru mainība tajā ir zema.

Labāk par nelielu algas pielikumu

Palielinot darbiniekam algu par 25 vai 50 eiro, efekts būs īslaicīgs – to pierādījusi vairāku uzņēmumu pieredze, kas šādi centušies motivēt savus darbiniekus. Jau pēc neilga laika nākas secināt, ka sākotnējā darbinieku pozitīvā reakcija uz šādu soli tomēr gana ātri noplok. Turpretī, novirzot darbiniekam tieši tādu pašu summu uzkrājumam, rezultāts ir pavisam cits. Lai arī šādi ieguldītā nauda ikdienā nav jūtama, tā parāda uzņēmuma rūpes par savu cilvēku nākotni un ilgtermiņā veicina darbinieku lojalitāti.

Turklāt, kā atgādina Poliurs vadītājs, ir vēl kāds iemesls, kāpēc uzkrāt darbiniekiem ir izdevīgi, – gan par iemaksām pensiju fondā, gan uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā uzņēmums no valsts saņem ienākuma nodokļa atvieglojumus.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.