Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 22.11.2017
patēriņa kredīts | kredītkarte

Kredīta veidu nosaka pirkums

Kredīta veidu nosaka pirkums

Mūsu vēlmes, vajadzības un pirkumi, kas nepieciešami, lai tās īstenotu, ir tik dažādi. Tāpēc arī bankas piedāvā atšķirīgas kreditēšanas iespējas. Izvēloties konkrētajai situācijai piemērotāko aizņēmumu, iepirkties ir izdevīgāk un atmaksāt aizņēmumu vieglāk.

Kredītkarte ar kredītlimitu – ceļojumam

Piemērs – nepieciešams papildu bezskaidras naudas nodrošinājums neparedzētiem gadījumiem (1000 EUR) ar iespēju ērti norēķināties.

Stāsta studente un jurista palīdze Katrīna: “Ar draugiem devos brīnišķīgā triju nedēļu ilgā ceļojumā pa ASV. Protams, šim gadījumam krāju naudu jau ilgāku laiku, taču ceļojumā tik tālu no mājām vēlējos justies droši un būt pārliecināta, ka līdzekļu pietiks. Draugi man bija ieteikuši savam algas kontam ar karti paņemt overdraftu, bet negribēju “visas olas salikt vienā groziņā”, tāpēc izvēlējos Mastercard Classic kredītkarti ar bezprocentu kredītlimitu 100% apmērā no algas. Pirmkārt, tas man sniedza iespēju ērti internetā rezervēt aviobiļetes, naktsmājas, nomas auto, kā arī, esot ASV, norēķini ar kredītkarti bija ļoti parocīgi. Vēl es novērtēju to, ka kredītkartei nāca līdzi ceļojumu apdrošināšana. Man arī patika, ka šai kartei bija bezprocentu kredītlimits līdz 45 dienām.”

Patēriņa kredīts – mēbeļu iegādei

Piemērs – plānots pirkums (800 EUR), par kuru jāsamaksā uzreiz.

Stāsta skolotāja Aija: “Kad izremontējām viesistabu, negribējās vairs tajā likt veco dīvānu un sekciju. Veikalā noskatījām jaunu mēbeļu komplektu, taču parēķinājām, ka tā iegādei nauda būtu jākrāj vismaz pusgadu. Tik ilgu laiku gluži bez mēbelēm iztikt arī nav jauki. Turklāt veikalā sākās lielā izpārdošana. Sapratām, ja ņemsim patēriņa kredītu tagad, mums būs jauna viesistabas iekārta uzreiz, bet aizņēmumu varēsim atmaksāt gada laikā, to īpaši neizjūtot kā slogu kopējam ģimenes budžetam. Izmaksas sanāktu līdzīgas, kā krājot šo naudu un pēc tam iegādājoties vajadzīgās lietas bez atlaides. Šajā situācijā patēriņa kredīts bija labākā izvēle.”

Nav vienas universālas receptes jeb kredīta, kas ideāli derētu jebkurai situācijai. Taču bankas piedāvātais aizdevumu klāsts ir veidots, maksimāli pieskaņojot to klientu dažādajām vajadzībām.

Pēteris Valners

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


 • Finanšu plānošana - 11.05.2016

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

  Lasīt vairāk

 • Aizdevumi un aizņemšanās - 13.11.2019

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  To, ka pirms kredīta ņemšanas ir jāizvērtē gan savi ienākumi, gan esošie ikmēneša maksājumi, zina katrs. Taču tikpat būtiski ir izsvērt arī to, kuru no kredītu veidiem izvēlēties un – vēl svarīgāk – kam to prasīt?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.