Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 03.10.2018
kredīts | nauda | kredītkarte

Ko darīt, ja pietrūkst naudas?

Ko darīt, ja pietrūkst naudas?

Viens no finanšu plānošanas pamatprincipiem ir uzkrājumu veidošana neparedzētiem izdevumiem. Taču, pat ja jums ir uzkrājumi, mēdz gadīties, ka kādam nopietnākam pirkumam līdzekļu trūkst. Šādā situācijā būtu rūpīgi jāizvērtē dažādi risinājumi un to iespējamās sekas.

Aizņemšanās no draugiem un ģimenes

+ Var vienoties par īpaši izdevīgiem bezprocentu atmaksas nosacījumiem vai krietni zemāku procentu likmi.

 Ja rodas grūtības atmaksāt aizdevumu, attiecības ir apdraudētas. Vēršoties pie ģimenes vai draugiem ar lūgumu aizdot naudu, jums ir godīgi jāizvērtē, vai vēlaties un spējat atmaksāt aizdevumu atbilstoši nosacījumiem. Jārēķinās, ka arī aizdevējam pašam kādā brīdī var rasties nepieciešamība pēc aizdotās naudas.

Nevajadzīgo mantu pārdošana

+ Iespēja atbrīvoties no liekām mantām un tikt pie vajadzīgās naudas summas, kas ļautu iztikt bez kredītsaistībām.

Šo iespēju var izmantot tikai vienu reizi, tādēļ vajadzētu izvērtēt, vai attiecīgās mantas pārdošana konkrētajā brīdī ir visizdevīgākā un vai nākotnē tā var būt nepieciešama.

Jauns ienākumu avots

+ Ja izdevumu segšanai izdodas atrast jaunu ienākumu avotu, tas ir labs veids, kā izvairīties no kredītsaistību uzņemšanās.

 Atkarībā no nepieciešamās summas, jauna ienākumu avota atrašana varētu izrādīties grūts uzdevums. Ja šis avots ir papildu darbs, ir svarīgi, lai tas netraucētu pamatdarbam un netiktu veikts uz jūsu ģimenes rēķina.

Neliels aizdevums

+ Nelieliem bankas aizdevumiem var pieteikties internetā. Ja izmantojat patēriņa kredītu vai kredītkarti ar kredītlīniju, tad aizdevums jāatmaksā, veicot fiksētus ikmēneša maksājumus.

Aizdevuma summai tiek pieskaitīta komisijas maksas un procenti. No aizdevuma pieteikuma iesniegšanas līdz naudas saņemšanas brīdim jārēķinās ar 1-2 darba dienām.

Kredītkarte ar kredītlīniju

+ Šis risinājums ir piemērots, ja papildu nauda nepieciešama dārgākam pirkumam, norēķiniem par pakalpojumiem internetā, rezervējot aviobiļetes, viesnīcu, īrējot automašīnu. Procenti tiks aprēķināti tikai no brīža, kad kredītkarti sāksiet izmantot.

Ja aizdevumam nepieciešama skaidra nauda, tad naudas izņemšana no bankomāta būs par papildu komisijas maksu.

Svarīgi atcerēties, ka jebkura aizņemšanās ir saistīta ar atbildību un finanšu paradumu izmaiņām. Taču, ja tēriņu mērķis ir tā vērts, tad veltiet laiku, lai rūpīgi izvēlētos piemērotāko finansējuma avotu.

Jānis Meistars

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.

 • Finanšu plānošana - 11.05.2016

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

  Lasīt vairāk

 • Aizdevumi un aizņemšanās - 13.11.2019

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  To, ka pirms kredīta ņemšanas ir jāizvērtē gan savi ienākumi, gan esošie ikmēneša maksājumi, zina katrs. Taču tikpat būtiski ir izsvērt arī to, kuru no kredītu veidiem izvēlēties un – vēl svarīgāk – kam to prasīt?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.