Switch to mobile version. Augšup

Kādas ir ienesīguma iespējas

Kādas ir ienesīguma iespējas

Šis pakalpojums Jums ir piemērots, ja vēlaties:

 • uzkrāt savus brīvos līdzekļus
 • netieši ieguldīt līdzekļus ieguldījumu fondos ar peļņas potenciālu, vienlaikus uzņemoties arī zaudējumu risku
 • veidot ilgtermiņa uzkrājumu

Uzkrājums ieguldījumu fondos Jums ir piemērots, ja vēlaties ieguldīt finanšu instrumentos ar lielāku peļņas potenciālu un vienlaikus esat gatavs uzņemties risku.

SEB Life and Pension Baltic SE Jūsu iemaksāto un uzkrāto naudu nodos pārvaldīšanā Jūsu izvēlēto ieguldījumu fondu pārvaldniekiem, kas to ieguldīs dažādu uzņēmumu akcijās, valdību obligācijās un citos finanšu instrumentos, atbilstoši izvēlētā fonda darbības principiem. Pārvaldnieks rūpēsies par Jūsu ieguldījumu, sekos līdzi un nepieciešamības gadījumā pats veiks nepieciešamās izmaiņas, lai nodrošinātu iespējami labāko rezultātu.

  Klientiem paredzētā pamatinformācija

  Atskaitījumi Dzīvības apdrošināšanai ar uzkrājumu veidošanu (ar ieguldījumu fondos)

  Uzkrājuma veidošana ieguldījumu fondos (PDF)

  Kā veikt izmaiņas internetbankā līgumiem ar uzkrājuma veidošanu ieguldījumu fondos

Kāpēc jums būtu jāapsver iespēja uzkrāt ieguldījumu fondos?

 • Ja esat gatavs uzņemties risku, Jūs varat nopelnīt vairāk – tas ir moderns, pasaulē plaši izplatīts uzkrāšanas veids, ko SEB Life and Pension Baltic SE piedāvā kopš 2006. gada.
 • Jūs varēsiet regulāri sekot līdzi savam uzkrājumam SEB internetbankā un nepieciešamības gadījumā veikt izmaiņas, piemēram, mainīt izvēlētos fondus, kuros izvietots Jūsu līdzšinējais uzkrājums, fondus turpmākajām iemaksām, kā arī pieļaujamā riska līmeni.
 • Gan iesācējam, gan profesionālim mēs palīdzēsim izvēlēties atbilstošāko risinājumu viņa vēlmēm un iespējām – piesakieties konsultācijai pie SEB Life and Pension Baltic SE speciālista.

Kā darbojas ieguldījumu fondi?

 • Pasaulē ir ļoti daudz ieguldījumu fondu, kas veic ieguldījumus dažādos finanšu instrumentos atbilstoši konkrētai stratēģijai. Piemēram, ir fondi, kas iegulda tikai Āzijas valstīs vai Eiropas valstīs; fondi, kas iegulda tikai uzņēmumu akcijās vai valdību obligācijās; fondi, kas iegulda tikai konkrētās nozarēs. Ir stratēģiju fondi, kas piemēroti klientiem bez pieredzes finanšu tirgū.
 • Katram fondam ir viens vai vairāki pārvaldnieki, kas pieņem lēmumus, izpilda un seko līdzi veiktajiem ieguldījumiem. SEB fondu pārvaldnieki ir profesionāļi, kas finanšu nozarē strādā ilgus gadus.
 • Fonda rezultāts tiek atspoguļots ar tā daļas vērtības izmaiņām (daļas vērtība ir vienas daļas „cena”). Līdz ar to fonda daļas vērtības izmaiņas ir galvenais atskaites punkts jūsu uzkrājuma izmaiņām.
 • Veicot iemaksas savā dzīvības apdrošināšanas polisē, Jūs nopērkat konkrētu skaitu fondu daļu par konkrētu fonda daļas vērtību. Brīdī, kad daļas vērtība pieaug, Jūs esat nopelnījis, savukārt brīdī, kad sarūk – Jūsu uzkrājums samazinās.
 • Daļas vērtības izmaiņas notiek un tiek publicētas katru darba dienu, taču ieteicams fonda darbu vērtēt ilgākā laika periodā, piemēram, viena gada vai vairāku gadu periodā. Fondu daļu vērtības skatiet SEB fondu vērtības lapā.

Kādus ieguldījumu fondus piedāvā SEB Life and Pension Baltic SE?

Ja Jums nav pieredze finanšu tirgos:

Jūs varat izvēlēties vienu no SEB Life and Pension Baltic SE piedāvātajām ieguldījumu stratēģijām un attiecīgi – tai atbilstošu fondu. Dažādas ieguldījumu stratēģijas dod Jums iespēju izvēlēties sev piemērotāko riska līmeni atkarībā no attieksmes pret iespējamajiem zaudējumiem.

Mēs piedāvājam:

Ja Jums ir pieredze finanšu tirgos:

Jūs varat izveidot savu portfeli pats, iekļaujot 1, 2, 5, 8 vai pat vairāk fondus, ko piedāvā SEB Life and Pension Baltic SE. Izvēlētos fondus līguma laikā varēsiet neierobežoti mainīt. Tādā veidā jūs palielināsiet peļņas iespējas, taču uzņemsieties arī vairāk riska.
SEB ieguldījumu fondus un to daļu vērtības skatiet SEB ieguldījumu fondu vērtību lapā.

Kas jāņem vērā, uzkrājot ieguldījumu fondos?

 • Dzīvības apdrošināšana ar līdzekļu uzkrāšanu ieguldījumu fondos negarantē konkrētu ienesīgumu un/vai iemaksātās summas saglabāšanu.
 • Finanšu tirgi ir cikliski – tas nozīmē, ka polises darbības laikā būs gan kāpumi (izvēlētie fondi īstermiņā palielinās savu vērtību), gan kritumi (izvēlētie fondi īstermiņā zaudēs savu vērtību), kas noteikti palielinās vai samazinās Jūsu uzkrājuma apjomu. Ja pasaulē iestājas krīze, tad uzkrājuma vērtība īstermiņā var nokrist ļoti būtiski.
 • Jūsu izvēlēto fondu ienesīgumu un attiecīgi arī jūsu uzkrājuma apmēru ietekmēs ne tikai fonda pārvaldnieka izvēlēto uzņēmumu darbības rezultāti un valstu makroekonomikas rādītāji (IKP, inflācija, bezdarbs u.c.), bet arī dažādi pasaules notikumi – valstu centrālo banku lēmumi, valstu vēlēšanas, dabas katastrofas, konflikti un karadarbība, dažādi valstu lēmumi, valūtu svārstības.
 • Izvēlieties tādus fondus, kas ir atbilstoši Jūsu riska noturībai – pirms izvēlieties pirms fonda / fondu izvēles ieteicams iepazīties ar šī ieguldījumu fonda aprakstu, īpašu uzmanību pievēršot riska rādītājiem.
 • Ir vairāki risinājumi, kas Jums palīdzēs samazināt risku:
  • Veiciet regulāras iemaksas - Jūs būtiski samazināsiet iespēju zaudēt daļu ieguldītās naudas. Katru reizi, kad veiksiet maksājumu, mēs iegādāsimies Jūsu izvēlēto fondu daļas, kuru vērtība regulāri mainās. Tādā veidā Jūs veiksiet fondu daļu pirkumus gan par zemāku (izdevīgāk), gan augstāku daļas vērtību (neizdevīgāk).
  • Nosakiet savu riska tolerances robežu – iespēja jebkurā brīdī pieslēgt automātisku riska kontroli vai katram fondam norādīt konkrētu riska tolerances robežu, līdz kurai esat gatavs riskēt ar saviem ieguldījumiem. To sasniedzot, Jūsu uzkrājums tiks automātiski pārskaitīts uz citu norādīto ieguldījumu fondu vai uzkrājumu ar garantētu ienesīgumu. Jūs varat arī izvēlēties saņemt no apdrošinātāja tikai automātisku paziņojumu par robežas sasniegšanu un pats izlemt, ko darīt ar savu ieguldījumu.
  • Līguma pagarināšana – ja Jūsu līguma termiņa beigas iestāsies tad, kad finanšu tirgos būs kritums, Jūs varat līgumu pagarināt un izņemt uzkrājumu citā, piemērotākā brīdī.
 • Neieguldiet naudu ieguldījumu fondos, ja pastāv liela varbūtība, ka Jums šos līdzekļus vajadzēs ātrāk nekā līguma termiņa beigās.
 • Ja Jūs veicat iemaksas citās valūtās, ņemiet vērā, ka to uzkrājuma apmērs var mainīties valūtu svārstību dēļ.

Svarīgi – ar ko būtu jāiepazīstas pirms pieņemt lēmumu:


Kontakti

Vairāk informācijas

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.