Switch to mobile version. Augšup

Ieguldījumu produktu un ar tiem saistīto risku apraksti

Ieguldījumu produktu klasifikācija

Pirms ieguldījumu pakalpojumu sniegšanas, SEB banka novērtē, cik piemērots Jums ir izvēlētais pakalpojums vai produkts. Esam iedalījuši finanšu instrumentus un produktus piecos riska līmeņos - jo vienkāršāki finanšu instrumenti, jo zemāks riska līmenis. Izvērtējot Jūsu izvēlēto pakalpojumu vai produktu, informēsim, arī par līdzīgām zemāka riska iespējām.

Detalizētu aprakstu par finanšu instrumentiem un ar tiem saistīto risku piedāvājam mūsu mājas lapā.

Klasifikācija

 • Ļoti zema riska finanšu produkti galvenokārt ir īstermiņa ieguldījumi ar noteikumu, ka tie kotēti kādā no pamat valūtām un tiek turēti līdz to dzēšanas termiņa beigām.
 • Zema riska līmeņa finanšu instrumenti un produkti ir saistīti ar risku, ka ieguldījums var tikt pilnīgi vai daļēji zaudēt.
 • Vidēja riska līmeņa finanšu instrumenti un produkti saistīti ar risku zaudēt nozīmīgu ieguldījuma daļu.
 • Augsta riska līmeņa finanšu instrumenti un produkti ir sarežģīti, un, ieguldot tajos, iespējams  zaudēt visu ieguldīto kapitālu.
 • Ļoti augsta riska līmeņa finanšu instrumenti un produkti ir ieguldījumi, kas saistīti ar vislielāko risku, jo zaudējumu apmērs var pārsniegt sākotnējā ieguldījuma apmēru; turklāt var nākties maksāt papildu summas. Šie produkti ir komplicētāki nekā vairums citu produktu un piemēroti tikai pieredzējušiem ieguldītājiem.

Komplicētība – finanšu instrumenti tiek iedalīti divās grupās atkarībā no to komplicētības: komplicēti (finanšu instrumentu piemērotība parasti tiek pārbaudīta) un nekomplicēti (finanšu instrumentu piemērotība parasti netiek pārbaudīta).

Neatkarīgi no riska līmeņa ikviens produkts ir saistīts ar risku, ka sākotnējais ieguldījums tiks zaudēts, taču šāda notikuma varbūtība ir atkarīga no konkrētā produkta riska līmeņa – jo zemāks riska līmenis, jo zemāka varbūtība.

Svarīga vispārīgā informācija

Finanšu instrumentu vai produktu klasifikācija noteiktā produktu kategorijā laika gaitā var mainīties atbilstoši instrumenta vai produkta īpašībām. SEB banka novērtē attiecīgā instrumenta vai produkta piemērotību Jums, pamatojoties uz instrumenta klasifikāciju darījuma veikšanas brīdī. Lai gan finanšu instrumenti un produkti tiek klasificēti, vadoties pēc labākajiem nodomiem un balstoties uz rūpīgu analīzi, SEB nevar saukt pie atbildības ne par kādām kļūdām, kas varētu rasties. Turklāt atsevišķus finanšu instrumentus SEB varētu vēl nebūt klasificējis.

Izslēgtie riski

Klasificējot finanšu instrumentus un produktus, nav ņemti vērā vairāki risku veidi.

 • Nav ņemts vērā valūtu risks, kas var rasties, ja veicat ieguldījumus valūtā, kas nav Jūsu galvenā valūta;
 • Likviditātes risks (iespēja pārdot instrumentu tirgū) laika gaitā var mainīties;
 • Produktu klasifikācijā nav ņemts vērā konkrēts ieguldīšanas periods un mērķis. Ja ieguldāt kādā instrumentā vai produktā, Jums jārēķinās, ka:
  • Jūs uzņematies ieguldījuma risku;
  • Finanšu instrumentu tirgošanas starpnieka vispārīgie tirdzniecības noteikumi attiecas arī uz Jums;
  • Veicot finanšu instrumentu tirdzniecību, Jums rūpīgi jāizlasa darījumu apstiprinājumi un nekavējoties jāinformē SEB banka par jebkādām iespējamām kļūdām;
  • Regulāri jāseko savu ieguldījumu vērtības un pozīciju izmaiņām;
  • Nepieciešamības gadījumā jāveic atbilstīgi pasākumi, lai samazinātu ar ieguldījumiem saistītos zaudējumus.
 • Nodokļu risks, t.i., nodokļi, kas saistīti ar jebkādu ieguldīšanas darbību  (piemēram, ienākuma nodoklis, kas maksājams produkta pārdošanas gadījumā).

Galvenās valūtas

Galvenās valūtas ir EUR, GBP, USD, CHF, CAD, AUD, JPY, SEK, DKK un NOK.

SEB banka brīdina, ka finanšu instrumentiem, kuri ir pieejami tikai un vienīgi pēc klienta iniciatīvas, mērķtirgu izvērtēšana netiks veikta vai tiks izvērtēta tikai klientu pieredze un zināšanas (ja piemērojams), savukārt finanšu instrumentiem, kurus SEB banka aktīvi piedāvā klientiem, tostarp rekomendē, izplata mārketinga materiālus un citā veidā veicina produkta pārdošanu, mērķtirgu izvērtēšana tiks veikta, lai tie būtu atbilstoši apzināta mērķtirgus īpatnībām, mērķiem un vajadzībām.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.