Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 29.08.2019
studijas | nauda | stipendija

Kādas stipendijas iespējams saņemt Latvijas augstskolās

Kādas stipendijas iespējams saņemt Latvijas augstskolās

Kā papildu motivācija studentiem uzlabot sekmes ir stipendija, kas papildina ienākumus un kalpo kā atalgojums par labi padarītu studiju darbu. Šajā rakstā apkopojām informāciju par trīs populārāko Valsts augstskolu piedāvātajām stipendijām, kas ikvienam studentam lieti noderēs, sākot jauno mācību gadu.

Latvijas Universitāte piedāvā dažādas stipendijas, kas iedalās dažādās nozarēs un atšķiras gan ar savu piedāvājumu, gan pieteikšanās iespējām.

Pirmā kursa studenti, kuriem ir izcilas sekmes un nepieciešams materiālais atbalsts, var pieteikties stipendijai “Ceļamaize” un Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendijai. Stipendijas apmērs ir 2200 eiro akadēmiskajā gadā.

Gan Latvijas Universitāte, gan Rīgas Tehniskā universitāte bakalaura programmu studentiem, sākot no 2. kursa, piedāvā Kristapa Morberga stipendiju. Tās apmērs ir 2200 eiro akadēmiskajā gadā. Latvijas Universitātē stipendiju var saņemt 15 studenti, bet Rīgas Tehniskajā universitātē – 6 studenti.

Pilns saraksts ar Latvijas Universitātes piedāvātajām stipendijām atrodams LU mājaslapā.

Rīgas Tehniskā universitāte studentiem piedāvā gan valsts budžeta stipendijas, gan dažādu fondu un mecenātu stipendijas. Piemēram, Gunta Boles prēmiju reizi gadā piešķir vienam labākajam būvniecības inženierzinātņu un vienam labākajam arhitektūras studentam vai studentei.

Savukārt Jāņa Alkšņa stipendiju izmaksā studentiem par patstāvīgi veiktiem pētījumiem un piedalīšanos zinātniskajā darbā. Bet Profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmiju 1200 eiro apmērā piešķir vienam RTU Arhitektūras fakultātes diplomandam.

Plašāka informācija par stipendiju iespējām universitātē pieejama RTU lapā.

Rīgas Stradiņa universitāte saviem studentiem piedāvā plašu stipendiju klāstu, galvenokārt piešķirot tās jauniešiem ar izcilām sekmēm. Studentiem pieejamas SIA “Veselības centrs 4”, AS “Olainfarm”, Mecenāta Borisa Tetereva, kā arī citas, tostarp valsts stipendijas.

Stipendijas arī skolēniem

Vītola fonda stipendijas ir iespējams iegūt arī skolēniem, kuri mācās 12. klasē un atbilst nosacījumiem, piemēram, nāk no daudz bērnu ģimenes, vidējā atzīme skolā nav mazāka par 7,5, jaunieti audzina tikai viens no vecākiem u.c.

Šī ir vien daļa no plašā stipendiju loka, kas pieejams Latvijas augstskolu studentiem. Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā pieejama informācija par visām aktuālajām stipendijām.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.