Switch to mobile version. Augšup

Drošība - 11.01.2019
internets | pirkumi

Kā iepirkties AliExpress droši?

Kā iepirkties AliExpress droši?

Pircēji Latvijā un visā pasaulē novērtē Ķīnas internetveikala AliExpress.com plašo piedāvājumu,  un zemās cenas, aktīvi iepērkas tur ikdienā un īpaši – pirmssvētku laikā. Tomēr, lai iepirkšanās nenestu pircējam zaudējumus un viņš negūtu sliktu pieredzi, jāņem vērā vairākas nianses.

Pirms preces iegādes rūpīgi izvērtējiet, vai šis pirkums jums tiešām ir nepieciešams, kā arī rēķinieties ar iespējamiem zaudējumiem, ja atsūtītā prece izrādīsies nederīga vai bojāta. Lai arī katras preces vērtība ir salīdzinoši neliela, kopumā iztērētā naudas summa par neveiksmīgiem pirkumiem var būt gana augsta.

Neuzķerieties uz īpaši lētiem piedāvājumiem – tie, visdrīzāk, netiks jums izsūtīti, tādējādi varat zaudēt gan naudu, gan laiku. Lai arī AliExpress oficiālā nostāja ir klientu aizsardzība un tirgotājs saņem naudu tikai pēc tam, kad ir apstiprināta preces saņemšana, tomēr ne vienmēr izdodas pierādīt, ka prece ir nekvalitatīva.

Ja tā ir jūsu pirmā pieredze sadarbībā ar šo internetveikalu, sākumā izvēlieties iegādāties mazāk vērtīgu preci, lai pārbaudītu, kā veikals darbojas, kāda ir apkalpošana, un tikai pēc tam veiciet lielāku pirkumu.

Uzmanieties no “zīmolu” precēm un elektronikas

Liela daļa no AliExpress piedāvājuma ir dārgāku preču atdarinājumi, kas atšķiras ar zemāku cenu un, protams, arī ar zemāku kvalitāti. Latvijas muita aizvien stingrāk pārbauda, vai valstī netiek ievesti viltojumi, tāpēc arī sūtījums no AliExpress var tikt konfiscēts, ja pārdevējs nespēj pierādīt zīmola identitāti. Rezultātā pircējs var palikt bez iegādātās preces. Tāpēc pirms šādu pirkumu veikšanas izvērtējiet, vai ir vērts iegādāties atdarinājumu, vai tomēr drošāk ir sekot līdzi izpārdošanām uzticamos internetveikalos.

Jūsu Mastercard karte Jūsu Android tālrunī

Maksājumi ar viedtālruni – ātri un vienkārši veikt pirkumus, nopīkstinot telefonu pie maksājumu termināļa.

Neiegādājieties preces, par kuru izcelsmi un garantiju jums nav stingras pārliecības. Īpaši tas attiecas uz precēm, kurām Eiropas Savienībā ir nepieciešams sertifikāts un ir izvirzītas stingras kvalitātes prasības. Tādas ir, piemēram, elektropreces, skaistumkopšanas līdzekļi, bērnu preces. Elektronikas preces (pat vienkāršākie tālruņu lādētāji) ir bīstamas, ja tās nav sertificētas, jo var aizdegties vai pārstāt darboties, savukārt citas preces var saturēt cilvēkam un videi kaitīgus materiālus. Nevar salīdzināt uzticama pārdevēja preci ar virtuāla pārdevēja piedāvājumu – ražojumi var izskatīties identiski, cenu starpība var būt ievērojama, tomēr kādā brīdī jūs atskārtīsiet, ka šķietamā taupība patiesībā ir nesusi jums zaudējumus.

Mobilā lietotne

Mobilo aplikāciju mērķis ir vienkāršot preču iegādi, taču dažkārt preču iegāde ir kļuvusi tik vienkārša, ka nejaušs pirkums var gadīties ikvienam. Turklāt, ja tālrunis bez papildu aizsardzības, piemēram, bez atbloķēšanas koda, kāda negadījuma, piemēram, nozaudēšanas vai zādzības, rezultātā nonāks negodīga cilvēka rokās, svešiniekam radīsies iespēja iegādāties preces bez jūsu ziņas. Drošības labad ir ieteicams nesaglabāt aplikācijā kartes datus (iepriekš saglabātu maksājumu karti atslēgt no AliExpress maksājumu sistēmas Alipay jūs varat sadaļā “Card information”.

Kredītkarte – drošākiem pirkumiem internetā

Iespēja jebkurā brīdī izslēgt un ieslēgt pirkumus internetā, kredītlimits lielākiem pirkumiem, 3D secure sirdsmieram.

 

Mobilo aplikāciju pārdošanas priekšrocības labi apzinās arī AliExpress, tāpēc visbiežāk jūs tālrunī redzēsiet akcijas cenas salīdzinājumā ar tām, kuras redzamas mājaslapā – šādi tiek veicināta pārdošana vienkāršākajā kanālā, kur pircējs var apstiprināt pirkumu ar vienu pogas klikšķi, ja vien karte ir iepriekš saglabāta.

Papildu drošībai izveidojiet atsevišķu kartei piesaistītu kontu. Ja pirkumi internetā ir jūsu ikdiena, vislabāk ir šim nolūkam izveidot atsevišķu maksājumu karti un kontu, tā jūs daudz vienkāršāk varēsiet sekot līdzi darījumiem savā kontā.

Triki, uz kuriem nav vēlams uzķerties

Ja rodas problēmas ar pirkumu veikšanu, piemēram, esat pārdomājis iegādāties noskatīto preci vai vēlaties kaut ko pievienot savam pasūtījumam, nekavējoties sazinieties ar pārdevēju, lai vienotos par pirkuma atcelšanu vai pasūtījuma precizēšanu – tas ir ātrākais veids, kā atrisināt situāciju. Ja problēmu neizdodas atrisināt pārrunu ceļā, atveriet sadaļu “strīds” jeb dispute. To var izdarīt tikai vienu reizi, un tā ir pēdējā iespēja, ja nekas cits nav līdzējis. Tas gan prasīs papildu laiku, un arī rezultāts ne vienmēr būs tāds, kādu sagaidāt, tomēr tirgotāji darīs visu iespējamo, lai klients atsauksmēs neatstātu negatīvu vērtējumu par viņiem, tāpēc izmantojiet šo iespēju.

SEB lietotne – Jūsu krāšanas mērķu sasniegšanai

Ne tikai ikdienas finanses un pārskaitījumi, bet arī dažādi risinājumi ērtai un automātiskai krāšanai.

Ļoti rūpīgi izlasiet produkta aprakstu – dažkārt tirgotāji publicē pārāk plašu aprakstu un patiesībai neatbilstošu attēlu, kurā ir redzamas vairākas preces, savukārt aprakstā ir teikts, ka tiek pārdota tikai viena vienība. Rezultātā pircējs samaksā vairāk, bet saņem preci mazākā apjomā.Pirms veicat pasūtījumu, noskaidrojiet tirgotāja reitingu, rūpīgi iepazīstieties ar pircēju jaunākajiem komentāriem par konkrēto preci.

Dažkārt pārdevēji piedāvā zemāku preces cenu, bet piegādes izmaksas ir norāda atsevišķi – tas liecina, ka bezmaksas piegādes nav. Ņemiet vērā, ka, sūtot preci atpakaļ vai pieprasot atmaksāt naudu, jūs saņemsiet tikai preces vērtību, savukārt piegādes izmaksas netiks kompensētas. Dažkārt pārdevēji izmanto iespēju uzlikt zemu cenu vienkāršai precei, savukārt piegādes maksu pieprasīt ļoti augstu, piemēram, 30 EUR par nogādāšanu Latvijā ar DHL vai citu kurjerdienestu. Rezultātā neuzmanīgi pircēji var samaksāt vairāk nekā vēlētos. Tāpēc pirms maksājuma apstiprināšanas īpaši uzmanīgi pārbaudiet katru pirkuma pozīciju un kopējo summu.

Naudas atmaksas gadījumā tirgotājs var piedāvāt pārskaitīt to uz Paypal kontu. Tas tiek darīts, lai apietu sistēmu, jo līdz katru naudas atmaksas epizodi pazeminās tirgotāja reitings. Izvairieties no šādas prakses, pieprasiet naudas atmaksu uz Alipay. Nekad neveiciet maksājumus pārdevējam ārpus AliExpress, lai, rodoties problēmām, nezaudētu AliExpress klientu aizsardzību.

Iespējamās papildu izmaksas

Ja pasūtījuma vērtība nepārsniedz 22 EUR, tad papildu PVN nav jāmaksā. Sarežģījumu gadījumā pircējam nāksies pierādīt samaksāto summu ar papildu izdrukām. Plašāka informācija ir atrodama Valsts Ieņēmumu dienesta un muitaspaligs.lv mājaslapās. Nodoklis tiek aprēķināts no kopējām izmaksām, ieskaitot arī maksu par piegādi. Veicot pasūtījumu Eiropas Savienības veikalos, papildu nodokļi nav jāmaksā. Atsevišķi AliExpress tirgotāji piedāvā preču izsūtīšanu no ES noliktavām.

Ķīnas valdība subsidē noteiktu preču grupu bezmaksas piegādi uz ārvalstīm, tāpēc interneta tirgotāji spēj piedāvāt ļoti izdevīgas cenas, tomēr preces sūtīšana atpakaļ uz Ķīnu izmaksās aptuveni 6 EUR par 400 g ierakstītu sīkpaku.

AliExpress piedāvā daudzas lieliskas iespējas iegādāties preces par zemākām cenām, tomēr ņemiet vērā iepriekš minētos ieteikumus un padariet iepirkšanos šajā internetveikalā pārdomātāku un drošāku.

Jānis Meistars,

 

Saistītie raksti

 • Drošība - 08.05.2020

  Pasargājiet savus līdzekļus – kā uzlabot karšu drošību

  Pasargājiet savus līdzekļus – kā uzlabot karšu drošību

  Lai gan mūsu ieviestie drošības risinājumi ikdienā nodrošina būtisku jūsu finanšu aizsardzību, SEB bankas klientiem ir plašas iespējas pielāgot karšu drošību savām nepieciešamībām, tādējādi novēršot pat niecīgākos krāpniecības riskus. Turklāt drošības uzstādījumu mainīšana aizņem vien dažas minūtes un ir pilnīgi bez maksas.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 08.07.2021

  Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

  Viedtālrunis – investīcijām, uzkrājumiem un maksājumiem

  Mobilā lietotne kļūst par arvien būtiskāku un ērtāku palīgu mūsu klientiem – tā ļauj ne tikai ērti veikt pārskaitījumus un samaksāt veikalos, bet arīdzan viegli kļūt par investoru vien 15 minūšu laikā un pārskaitīt naudu pat tad, ja nezināt saņēmēja konta numuru.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.