Switch to mobile version. Augšup

Youth LAB 2020 – Inovatīva vasaras prakse SEB bankā

Iepazīsti dzīvi SEB praksē lietvedības un biroja vadības pārvaldē kopā ar Edīti

Šonedēļ mūsu praktikante Edīte no lietvedības un biroja vadības pārvaldes, dalās iespaidos un emocijās, kuras guvusi SEB prakses laikā. Ja vēlies uzzināt, kādi ir viņas pienākumi un veicamie darba uzdevumi, skaties mūsu jauno vloga video.

Iepazīsties - kā izskatās darba diena SEB bankas praksē

Šajā nedēļā, ar mūsu praktikanta Kristofera palīdzību, sniedzam nelielu ieskatu par ikdienas dzīvi Biznesa attīstības pārvaldē. Kā viņam iet un kādi ir viņa galvenie darba pienākumi, uzzini mūsu šīs nedēļas vlogā!

Mēnesis SEB bankā - intervijas ar praktikantiem par darba pieredzi, emocijām un kolēģiem

Ir pagājis jau mēnesis kopš 15 praktikanti no Latvijas un ārvalstu augstkolām, uzsāka praksi SEB bankā dažādās pārvaldēs. Kā viņi vērtē savu pieredzi, kādas ir viņu sajūtas un galvenie pienākumi bankā, skaties jaunajā vloga video.

Problēmu identificēšana un pienākumi - otrās nedēļas atskats YouthLab 2020

Ir aizritējusi otrā nedēļa SEB YouthLab 2020. Jaunieši ir apzinājuši pienākumus un galvenos uzdevumus. Papildus tiem viņi strādā pie inovāciju projektiem katru otrdienu, darbojoties Baltijas komandās. Šajā nedēļā inovāciju vadītājs Kārlis Karolis dalījās ar savu pieredzi un zinībām par problēmu identificēšanu un risināšanu.

Jaunieši SEB arī šovasar - YouthLAB 2020 ir sācies!

Arī šovasar, trešo gadu pēc kārtas, SEB banka visās trīs Baltijas valstīs īsteno inovatīvu prakses programmu YouthLab, kas sniedz iespēju jauniešiem, ne tikai gūt pieredzi, strādājot kādā no bankas pārvaldēm, bet arī apgūt inovatīvas uzņēmējdarbības metodes un risināt reālus biznesa uzdevumus. Kā jauniešiem veiksies ar prakses uzdevumiem un izaicinājumiem?

Youth LAB 2019 vlogi

Youth LAB 2018 vlogi

Pieteikšanās Youth LAB 2020. gada sezonai ir noslēgusies, taču, ja vēlies praksi pēc augusta, vai Tev ir jautājumi par praksi SEB bankā, sūti savu CV vai jautājumu uz prakse@seb.lv.

60% laika darbs pie reāliem projektiem

40% laika darbs inovāciju programmā/ ar mentoru

Jūlijs un augusts

 

Rīgā, Viļņā, Tallinā

 

Alga - 500 EUR mēnesī bruto

 

60% laika darbs pie reāliem projektiem

40% laika darbs inovāciju programmā/ ar mentoru


Jūlijs un augusts
 


Rīgā, Viļņā, Tallinā
 


Alga - 500 EUR mēnesī
 

Kā izskatās Youth LAB prakse?

Kā izskatās Youth LAB prakse?

60% - praktiskai pieredzei Tavā specialitātē

 • Strādāsi dažādos bankas departamentos pie reāliem, profesionāli pilnveidojošiem uzdevumiem
 • Saņemsi individuālu mentoringu un nepārtrauktu atgriezenisko saiti par savu sniegumu
 • Iegūsi bezmaksas pieeju SEB sporta centram, īpašajiem darbinieku piedāvājumiem un apmācībām

 

 
 

20% + 20% laika – YLAB inovāciju programmai

 • 10 nedēļas katru otrdienu Tu pavadīsi inovāciju darbnīcās, prāta vētrās un dažādos sadarbības pasākumos, kurus vadīs bankas inovāciju vadītājs
 • 5 jauniešu komandā varēsi iejusties Start-up uzņēmēja lomā, piedāvājot, prototipējot un pārbaudot jaunas idejas
 • Sacentīsies ar citām komandām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas par iespēju tikt finālā un cīnīties par labākās komandas titulu Baltijas Demo Dienā
 • Gūsi iedvesmu vieslekcijās un iekšējos darbinieku pasākumos

20% + 20% laika – YLAB inovāciju programmai

 • 10 nedēļas katru otrdienu Tu pavadīsi inovāciju darbnīcās, prāta vētrās un dažādos sadarbības pasākumos, kurus vadīs bankas inovāciju vadītājs
 • 5 jauniešu komandā varēsi iejusties Start-up uzņēmēja lomā, piedāvājot, prototipējot un pārbaudot jaunas idejas
 • Sacentīsies ar citām komandām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas par iespēju tikt finālā un cīnīties par labākās komandas titulu Baltijas Demo Dienā
 • Gūsi iedvesmu vieslekcijās un iekšējos darbinieku pasākumos

Ieskats pagājušajā gadā


 • 89 Youth LAB dalībnieki Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
 • 17 komandas un 17 inovatīvi risinājumi
 • Studenti no vairāk nekā 18 dažādām studiju programmām
 • 30% Youth LAB dalībnieku turpina karjeru SEB bankā arī pēc prakses

Dalībnieku pieredze:

Niklāvs

SEB bankā nonācu caur dalību lieliskajā #SEBYouthLab prakses programmā un paliku pozitīvās, progresīvās vides un kolektīva dēļ.

/ Darījumu nodrošināšanas speciālists @ SEB Global services
Latvijas Universitātes bakalaura studiju programmas “Ekonomika” absolvents

Olga

Man patīk tas, ka man ir atvērti un uz sadarbību vērsti kolēģi, kas man kā jaunam darbiniekam ļauj nebaidīties jautāt, riskēt un iedvesmoties.

/ Korporatīvās komunikācijas pārvaldes asistente
Latvijas Universitātes maģistra studiju programmas “Sabiedrības vadība” studente

Amanda

#SEBYouthLAB prakse ir lieliska iespēja ieskatīties, kas tam lācītim jeb bankai vēderā. Perfekts veids, kā vērtīgi pavadīt vasaru - neaizmirstama pieredze, jauni kontakti, lieliski pavadīts laiks un jauniegūti draugi. Es gribu vēl!

/ Finanšu inženierijas 3. kursa studente Rīgas Tehniskajā universitātē

Karīna

2018. gada februāri atnācu uz līzingu kā praktikants, jo tad biju finanšu menedžmenta 4.kursa studente ar obligāti nozīmētu praksi bankā. Prakses vadītāja, nu jau mana priekšniece, piedāvāja piedalīties vasaras praksē Youth LAB. No sākuma piekritu, bet pēc laika uztraukums, neziņa un sava veida bailes ņēma virsroku, taču vadītāja parādīja visus plusus, ko dos Youth Lab un nolēmu izmēģināt savas spējas.

Tad sekoja pati prakse - pirmā, visai uztraucoša, iepazīšanās ar kolēģiem, pirmie uzdevumi, problēmas un to risinājumi. Man tas bija liels izaicinājums, jo ikdienā esmu ļoti kautrīga un īsti nepatīk atrasties starp nepazīstamiem cilvēkiem, bet bijām sadalīti komandās, katrai komandai bija iedotas reāli bankas izaicinājumi, kurus nācās analizēt, veikt aptaujas un iegūtos rezultātus atspoguļot inovatīvā risinājumā. Pateicos inovāciju vadītājam, kurš ar mums pavadīja vienu dienu nedēļā un dalījās savās zināšanās, virzīja mūs uz pareizo ceļu, aicināja ekspertus no malas, kuri deva savus padomus, visām komandām izdevās izveidot savu produktu/prototipu un veiksmīgi to aizstāvēt, kā arī iegūt lielisku pieredzi un neaizmirstamas emocijas. Papildus darbam komandās, katrs praktikants strādāja kādā no bankas nodaļām - es strādāju Līzingā riska vadības un pārdošanas atbalsta nodaļā par līzinga projektu vadītāju un ikdienā izvērtēju reālu klientu maksātspēju.

Youth LAB sen jau ir beidzies, bet tagad es strādāju kā līzinga atbalsta projektu vadītājs. Neskatoties uz savām bailēm no dalības praksē, esmu priecīga un gandarīta, ka tomēr piedalījos tajā. Varu teikt, ka Youth LAB prakse man deva pārliecību par sevi, pilnīgi jaunas zināšanas un iespējas piedalīties dažādos semināros un sapulcēs, ļāva iejusties bankas darbinieku ikdienā, un visbeidzot deva iespēju pielietot idejas un citādāku skatījumu esošo bankas izaicinājumu risināšanai!

/ Līzinga atbalsta projektu vadītāja
Latvijas Universitātes bakalaura studiju programmas “Finanšu menedžments” absolvente

 

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.