Switch to mobile version. Augšup

E-komercijas maksājumi

E-komercijas maksājumi

 • Maksājumi ar MasterCard un VISA kartēm
 • Maksājumu iniciēšana internetbankā no lielāko Baltijas valstu banku kontiem
 • PayPal maksājumi

Attīstiet savu e-biznesu, piedāvājot katram Jūsu klientam piemērotāko norēķinu iespēju: ar karti,  ar pārskaitījumu internetbankā vai PayPal elektronisko norēķinu sistēmā.

Bez slēptām mēneša maksām

Internetbankas maksājumi –
sākot no 1%
par darījumu

Karšu maksājumi –
sākot no 1,50%
par darījumu

Internetbankas maksājumi – sākot no
1% par darījumu

Karšu maksājumi – sākot no
1,50% par darījumu

Individuālu cenas piedāvājumu sagatavosim uzņēmumiem, kuru e-veikala apgrozījums pārsniedz 10 000 EUR mēnesī.

Īpašs piedāvājums jaundibinātiem uzņēmumiem

Saņemiet e-komercijas maksājumu risinājumu bez pieslēgšanas maksas, atverot uzņēmuma kontu un piesakot pakalpojumu līdz šī gada 30. septembrim.
Uzzināt vairāk

E-komercijas maksājumu risinājums ļauj e-tirgotājam ar vienu līgumu saņemt maksājumus ne tikai no SEB internetbankas, bet arī no lielāko Baltijas valstu banku kontiem (Swedbank, Citadele, Luminor u.c.). Pirkuma apmaksai jūsu pircējs var izmantot jebkuru savu norēķinu kontu. Savukārt, jūs, noslēdzot līgumu tikai ar SEB banku, varat ērti apvienot visus maksājumus vienā risinājumā.

Šis risinājums paredz VISA un Mastercard karšu maksājumus un ir iespējami arī citi norēķinu veidi: PayPal maksājumi un LinkPay maksājuma uzdevuma nosūtīšana klientam maksājuma saites veidā.

E-komercijas maksājumu risinājumu piedāvājam sadarbībā ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumu EveryPay. PayTech Awards 2020 ir atzinis EveryPay par labāko mākoņmaksājumu risinājumu pasaulē.

Ieguvumi Jūsu e-biznesam

 • Ar vienu līgumu un vienu integrāciju iespējams izmantot vairākas norēķinu metodes;
 • Visi maksājumi tiek ieskaitīti SEB bankas norēķinu kontā, tāpēc Jums nav jāslēdz līgumi ar vairākām bankām;
 • Droši tiešsaistes norēķini Jūsu klientiem un risinājums krāpniecisko darījumu novēršanai;
 • Konsultācijas un klientu atbalsts;
 • Tirgotāju portāla iespējas (vairāk: Jautājumi sadaļā).

Kā uzsākt

 • 1

  Aizpildiet pieteikumu

  2

  Parakstiet līgumu ar SEB banku

  3

  Veiciet tehnisko integrāciju ar SEB banku

  4

  Ieviesiet savā mājas lapā

Maksājumus ar karti varēs pielāgot atbilstoši jūsu biznesa vajadzībām.

 1. Vienreizēji maksājumi– maksājumi par precēm un pakalpojumiem jūsu klientiem, kuri nav aizpildījuši reģistrācijas veidlapu. Vienkāršs un drošs maksājuma veids.
 2. Vienkāršotie maksājumi – «viena klikšķa» maksājumi vietnēs, kurās tiek veikti regulāri pirkumi (taksometru pakalpojumi, koplietošanas īre u.c.)   Nav nepieciešams sargāt kartes datus, tikai kartes žetonu, un jūsu klientam nav katru reizi jāievada kartes dati.
 3. Atkārtotie maksājumi – abonēšanas modeļa maksājumi (mediji, sporta klubi u.c.). Ja pakalpojumus sniedzat periodiski, jums ir jāslēdz līgums ar klientu par automātisku līdzekļu atskaitīšanu no konta, norādot maksājumu periodiskumu un summas.
 4. Ir iespējami arī citi darījumu un maksājumu veidi atkarībā no jūsu biznesa vai jūsu klienta vajadzībām (LinkPay maksājuma uzdevuma nosūtīšana pa e-pastu utt.).

Maksājums ar karti ir drošs, jo kartes turētājs ir autentificēts, veicot Mastercard Identity Check vai Visa Secure (3-D Secure) tehnoloģijas.

Turpmāk, noslēdzot e-maksājumu līgumu, jūs varēsiet pieņemt maksājumus par precēm un pakalpojumiem no pircējiem, kuriem ir atvērti konti lielākajās Baltijas valstu bankās: SEB, Swedbank, Luminor, Citadele u.c.

Jums vairs nebūs jāslēdz līgumi ar citām bankām. Pircējs pats izvēlēsies banku, no kuras veiks maksājumu. Pieslēdzoties izvēlētajai internetbankai ar autentifikācijas līdzekli, pircējam atliks vien apstiprināt jau aizpildītu maksājuma uzdevumu.

SEB e-komercijas maksājumi piedāvā iespēju pieņemt maksājumus, izmantojot PayPal – visā pasaulē populāru maksājumu sistēmu. Ja jums jau ir noslēgts līgums ar PayPal, Jūs ērti varēsiet pārvaldīt maksājumus SEB e-komercijas tirgotāju portālā.

LinkPay maksājumu saite ir e-komercijas maksājumu sistēmas funkcija, kas ļauj klientiem ātri apmaksāt rēķinus. Atšķirībā no parastajiem rēķiniem, kas tiek nosūtīti PDF vai papīra formātā, rēķinā var norādīt Linkpay maksājuma saiti un nosūtīt to klientam īsziņā, e-pastā vai kā QR kodu. Uzklikšķinot uz saites, atvērsies jau aizpildīts maksājuma uzdevums, kas klientam vienkārši jāapstiprina. Klients var izvēlēties sev piemērotāko apmaksas veidu (bankas karti vai maksājumu internetbankā)    un ērti samaksāt jebkurā viedierīcē.

LinkPay ļauj saņemt maksājumus uzņēmumiem, kuru mājaslapās nav izveidots iepirkumu grozs.

LinkPay ir maksājumu saite, ko e-tirgotājs var nosūtīt klientam dažādos veidos. Tirgotājs pats var noteikt saitē iekļaujamos maksājuma rekvizītus un izvēlēties, vai sagatavotajā rēķinā jau būs ierakstīta konkrēta summa vai to ierakstīs klients.

LinkPay var plaši izmantot tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji, kas ir juridiskas personas ar savu mājaslapu, kurā aprakstīta viņu piedāvāto preču un pakalpojumu kvalitāte, atpakaļatdošanas politika un piegādes nosacījumi (piem., mājražotāji, amatnieki, grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji, komunālo pakalpojumu sniedzēji, nekustamā īpašuma iznomātāji, sporta un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji u.c.).

Lai varētu izmantot pakalpojumu, tirgotāja mājaslapai jāatbilst tālāk norādītajiem noteikumiem un nosacījumiem:

1

Uzņēmuma kontaktinformācija

Mājaslapai, kurā tiek piedāvātas preces vai pakalpojumi, jāpieder uzņēmumam, kurš ir noslēdzis līgumu ar banku.

Mājaslapā jābūt norādītam:

 • uzņēmuma pilnam nosaukumam;
 • reģistrācijas numuram;
 • pasta adresei un valstij, kurā tas atrodas;
 • e-pasta adresei;
 • kontakttālrunim

2

Informācija par piedāvātajām precēm un pakalpojumiem

 • Visu preču/pakalpojumu pilnīgs uzskaitījums – preces/pakalpojuma sīks apraksts; cenrādis (karšu darījuma valūta);
 • Pasūtījuma kopējās izmaksas – tiks pievienoti pasta izdevumi un maksa par šo izdevumu aprēķināšanu; norāde par iespējamām papildu izmaksām, tostarp pasūtītāja pienākums apmaksāt iespējamās muitas nodevas un pievienotās vērtības nodokli.

3

Preču un pakalpojumu apmaksas kārtība un karšu logotipi

 • Iepirkšanās procesa apraksts un attiecīgie noteikumi un nosacījumi – tiem jābūt skaidri noformulētiem un viegli atrodamiem mājaslapā;
 • Apmaksas veidi – jānorāda visi iespējamie apmaksas veidi;
 • Mājaslapā uzskatāmi jānorāda, kāda veida kartes (Mastercard/Visa) tiek pieņemtas un kādi drošības risinājumi (SecureCode, VbV) tiek izmantoti, izvietojot tajā attiecīgos logotipus un tirdzniecības zīmes. Pareizus logotipus var lejupielādēt EveryPay tīmekļa vietnē;

4

Preču un pakalpojumu piegādes un atpakaļatdošanas noteikumi un nosacījumi

 • Preču izsniegšanas/nosūtīšanas kārtība;
 • Kārtība, kādā klientam tiek nosūtīti dati par pasūtījumu;
 • Preču garantijas noteikumi; apmaiņas un atpakaļatdošanas kārtība;
 • Klientu atbalsta dienesta tālrunis un e-pasta adrese, kā arī atsauksmju iesniegšanas iespējas. Pie tālruņa numura jānorāda darbalaiks pēc vietējā laika, kā arī laika josla (GMT +2); pie e-pasta adreses jānorāda, cik ilgā laikā tiks sniegta atbilde.
 • Komersants apņemas pirms darījuma apstiprināšanas dokumentāri pierādāmā veidā pārliecināties, ka kartes īpašnieks ir piekritis pakalpojuma sniegšanas un/vai preču pārdošanas noteikumiem un nosacījumiem.

NB! Visam darījuma procesam jānotiek tajā mājaslapā, kas norādīta ar banku noslēgtajā līgumā. Veikt pāradresāciju no šīs mājaslapas uz citām mājaslapām ir aizliegts.  Pāradresācija no citu tirdzniecības platformu mājaslapām uz līgumā norādīto mājaslapu arī ir aizliegta.

Tāpat aicinām jūs iepazīties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra sagatavotajām Vadlīnijām e-komercijas uzņēmumiem, kuros ietverti norādījumi, kas jāievēro komersantiem saskaņā ar normatīvo aktu prasībām un tirdzniecības paraugpraksi.

E-komercijas maksājumu integrāciju tiešsaistes maksājumu sistēmā var veikt vairākos veidos:

 • Izmantojot API (lietojumprogrammas saskarni). Uz API dokumentāciju;
 • Izmantojot šādu platformu spraudni: WooCommerce, OpenCart, Magento, Presta Shop, Voog, ShopRoller, Mozello;
 • Izmantojot programmēšanas rīku SDK mobilajām lietojumprogrammām;
 • Veicot maksājumus no komersantu portāla LinkPay.

E-komercijas maksājumu risinājumu piedāvājam sadarbībā ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumu EveryPay.

Tehniskā specifikācija un integrācijas apraksts: https://support.ecommerce.sebgroup.com/lv/ms/integracijas-dokumentacija/

Kādas ir tirgotāju portāla iespējas?
 • Darījumu uzraudzība reāllaikā, statistika un atskaites;
 • Maksājumu vēsture, atlasīšana un eksportēšana;
 • Karšu darījumu atcelšana un naudas atmaksa;
 • Krāpniecisko darījumu novēršanas rīks;
 • E-veikala maksājuma noformēšanas lapas (check-out) uzstādījumu pārvaldīšana;
 • LinkPay maksājumu saite, ko var pievienot rēķinā, e-pastā, sms vai QR kodā, ar jau iekļautu maksājuma informāciju.
Kā izvairīties krāpniecības gadījumiem ar karšu maksājumiem?

Iespēja norēķināties ar karti internetā padara iepirkšanos ērtāku. Diemžēl ērtākas metodes ietver arī lielākus riskus. Jo vairāk datu par savu karti cilvēki ievada, jo lielāku kārdinājumu piekļūt šiem datiem izjūt noziedznieki.

Komersantiem, kuri piedāvā norēķinus internetā, nākas saskarties ar karšu maksājumu krāpniecības gadījumiem. Tāpēc lūdzam iepazīties ar šiem vienkāršajiem ieteikumiem, kas palīdzēs novērst krāpniecību un tās izraisītos zaudējumus.

Pirms preču nosūtīšanas darījuma dati ir jāpārbauda, pievēršot uzmanību aizdomīgām pazīmēm:

 • salīdziniet datus ar iepriekš konstatētiem krāpniecības gadījumiem;
 • pārbaudiet preču piegādes adresi. Aizdomas var radīt gadījumi, kad preces, kas jāpiegādā uz vienu un to pašu adresi, ir apmaksātas ar dažādām bankas kartēm, vai arī šos darījumus veikuši dažādi karšu īpašnieki;
 • pievērsiet uzmanību darījumiem par netipiskām summām. Darījumus par neparasti lielām summām jāpārbauda īpaši rūpīgi;
 • pievērsiet uzmanību karšu īpašnieku IP adresēm. Ja darījumi ar dažādām kartēm vai dažādu karšu īpašnieku vārdā veikti no vienas IP adreses, šie gadījumi ir rūpīgi jāpārbauda.

Ja rodas aizdomas par krāpniecību, komersantam nekavējoties jāsazinās ar banku un jāaptur preču nosūtīšana.

Maksājumu iniciēšanas pakalpojuma apraksts

Maksājumu pakalpojumu nodrošina AS “SEB banka” (SEB banka)

Vienotais reģistrācijas numurs: 40003151743
Adrese: Meistaru iela 1, Valdlauči, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-1076, Latvija
E-pasts:
Mājaslapa: www.seb.lv

SEB banka darbojas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzraudzībā

Adrese: Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tel.: 67774800
E-pasts:
Mājaslapa: www.fktk.lv

Maksājumu iniciēšanas pakalpojums dos iespēju veikt maksājumu tieši no konta, kas atrodas pie Jūsu konta apkalpojošā maksājumu pakalpojumu sniedzēja, ja Jūsu konts ir pieejams tiešsaistē.

Izmantojot maksājumu iniciēšanas pakalpojumu, Jums vajadzēs veikt autentifikāciju, sniedzot personīgus drošības datus, saskaņā ar Jūsu konta apkalpojošā maksājumu pakalpojumu sniedzēja nosacījumiem. Jums būs jāpiekrīt, ka konta dati (numurs, vārds un valūta) tiks nodoti SEB bankai, lai iniciētu maksājumu.

Maksājuma autorizācija, izmantojot stingrās autentifikācijas metodi (strong customer authentication (SCA)), ko nodrošina Jūsu kredītiestāde, tiks uzskatīta par Jūsu piekrišanumaksājuma izpildīšanai. Jūs uzņematies atbildību par to, ka devāt piekrišanu pārskaitīt naudu. Pastāv iespēja, ka Jūs neatceraties, ka devāt piekrišanu citai maksājuma iestādei.

SEB banka neizmanto, nepiekļūst vai neuzglabā datus citos nolūkos, kā tikai tādos, lai izveidotu drošu savienojumu ar Jūsu izvēlēto konta apkalpojošo maksājumu pakalpojumu sniedzēju un lai nodrošinātu maksājumu iniciēšanas pakalpojumu.

SEB banka arī neuzglabā vai neapstrādā Jūsu personalizētos drošības datus.

SEB banka neietur papildu maksu par maksājumu iniciēšanas pakalpojumu. Kontu apkalpojošā maksājumu pakalpojuma sniedzēja komisijas maksa ir saskaņā ar Jūsu līgumu ar konkrēto pakalpojumu sniedzēju.

Vairāk par personas datu apstrādi Jūs varat uzzināt SEB Privātuma Politikā.


Piedāvājums uzņēmumiem ar e-veikala mēneša apgrozījumu līdz 10 000 EUR:

Pakalpojuma apraksts Cena par darījumu*
Pakalpojuma mēneša maksa 0,00 EUR
Maksājumu iniciēšanas pakalpojums (maksājumi internetbankā), izvēloties (1) vai (2) maksas iespēju:  
(1) mainīga maksa
 
1,00%
Min. 0,13 EUR
Maks. 0,75 EUR
(2) fiksēta maksa 0,40 EUR
Maksa par Eiropas Ekonomikas zonā izdoto maksājumu karšu darījumiem tiešsaistē

No 1,50 %
Min. 0,13 EUR

Maksa par ārpus Eiropas Ekonomikas zonas izdoto maksājumu karšu darījumiem tiešsaistē

No 2,50 %
Min. 0,13 EUR

Maksa par PayPal sistēmas maksājumu 0,10 EUR
Pakalpojuma pieslēgšanas maksa 50,00 EUR


* Cena ir indikatīva un var mainīties atkarībā no uzņēmuma darbības nozares.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Vebināru cikls: E⁠-⁠komercija praksē

Izveidot e-veikalu var ātri. Bet kā to izdarīt pareizāk un kā to uzturēt un virzīt, uzziniet četros vebināru ierakstos.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.